1996.III.16. Ferencváros – DVSC-Epona 1-0

NS-19960317-01-19960316Bár ezúttal nem játszott igazán jól a bajnoki cí­mvédő Ferencváros, győzelme megérdemeltnek mondható, hiszen az első perctől kezdve irányí­totta a mérkőzést, mí­g a vendégek erejéből jobbára csak a védekezésre tellett.

Ferencvárosi TC – DVSC-Epona 1-0 (0-0)
Üllői út, 12.000 néző, V: Piller

Ferencváros: Hajdú – Telek – Milovanovic, Nagy N. – Jagodics, Albert, Simon (Vincze O. 70.), Lisztes, Kecskés (Nicsenko 80.) – Kopunovic (Zavadszky 50.), Kuntic

DVSC-Epona: Horváth B. – Vadicska, Gojan, Pető – Bagoly, Sándor T., Madar, Sándor Cs., Szathmári – Ilea, Arany

Gól: Jagodics (89.)
Sárga lap: Lisztes (23.), Kecskés (52.) illetve Vadicska (37.), Arany (69.), Ilea (82.)
Jók: Telek, Jagodics illetve Gojan

A hazai csapat két újonccal kezdett, a télen szerződtetett Nagy N. és Jagodics egyformán a kezdőcsapatban kapott helyet, a harmadik új szerzeményt, Nicsenkót azonban a cserék közé jelölte Novák Dezső. A debrecenieknél a csapat gerincét az olimpiai válogatottak (Pető, Szathmári, Sándor T.) alkották, a skótok ellen megsérült Dombi viszont hiányzott a csapatból.

A Ferencváros kezdte jobban a mérkőzést, Lisztes két lövése jelentette az első helyzeteket. A 13. percben Kecskés beadását Albert az ötösről előrevetődve fejelte centiméterekkel mellé. Negyedóra elteltével magára talált a Debrecen, s bár továbbra is a Ferencváros támadott többet, a mezőnyben kiegyenlí­tetté vált a játék. A félidő egyetlen debreceni helyzetét Madar hagyta ki, az aprótermetű játékos eliramodott a jobbszélen, majd 15 m-ről alig tévesztette el a bal felső sarkot. Az első játékrész hajrája ismét a hazaiaké volt. A 40. percben Kopunovic ugrott ki egyedül a jobbszélen, beadott, Kuntic azonban két méterre az üres kaputól elvétette a labdát.

TFU_19960330_FU_03 - 0020-19960316-2Az 51. percben Lisztes 18 m-es szabadrúgása alig szállt fölé. Ezután hosszú ideig nyomasztó mezőnyfölényben játszott a Ferencváros, a debreceni kapu azonban jó ideig nem forgott veszélyben. A 79. percben ismét szabadrúgásból próbálkoztak a hazaiak, Vincze 18 m-es lövése azonban mellé szállt. Egy perccel később már-már kihagyhatatlannak tűnő helyzetet puskáztak el a ferencvárosiak. Egy kapu előtti tömörülés után már Horváth kapuson is túljutott a labda, amely ott pattogott a gólvonal előtt, ám a zöld-fehér csatárok képtelenek voltak a hálóba passzí­rozni. Úgy tűnt, megússza kapott gól nélkül a vendégcsapat, ám a 89. percben Jagodics 25 m-ről hatalmas gólt lőtt a bal felső sarokba.

16. Fehérvár ,96 FC 16 3 1 12 15-36 10

Az MLSZ Fegyelmi Bizottsága három büntetőpontot levont a PMFC csapatától, mert a Pécsi MFC – BVSC-Dreher (0-2) mérkőzésen Dienes András jogosulatlanul szerepelt a hazai együttesben.

9 gólos: Vincze I. (BVSC-Dreher)
8 gólos: Jeremejev (Innstadt Stadler FC), Nicsenko (Stadler FC – tavasztól: Ferencváros), Németh (Zalaegerszegi TE)
7 gólos: Szarvas (Békéscsabai EFC), Orosz (BVSC-Dreher), Baranyi (Csepel SC), Sándor T. (DVSC-Epona), Horváth F. (Fehérvár ,96 FC)
6 gólos: Bükszegi (BVSC-Dreher), Jakab (Csepel SC), Arany (DVSC-Epona), Illés (MTK FC), Jenei (Újpesti TE), Borgulya (Vác FC-Samsung)
5 gólos: Komódi (BVSC-Dreher), Hámori (Győri ETO FC), Dárdai (Pécsi MFC – tavasztól: BVSC-Dreher), Szanyó (Újpesti TE), Preisinger (Zalaegerszegi TE)