1996.V.4. Győri ETO – Ferencváros 2-5

Amikor 1995. december 6-án, Amszterdamban a bí­ró lefújta az utolsó BL csoportköri mérkőzésünket egy varázslatos utazás ért véget. Az elején nagyon kevesen gondolták, hogy bejutunk az elitbe, és ott még pontokat is fogunk szerezni. Az Ajax elleni mérkőzés után a csapat nem állhatott le, nem sütkérezhetett sokáig a dicsőségben, hiszen mindenki tudta, hogy az 1995/96-os bajnokságból még nagyon sok forduló van hátra, és ahhoz, hogy ismét az álmok mezejére tudjunk lépni, először ott kell diadalmaskodni.

Talán egy kicsit túl nagy intervallumot hagytam a bevezetőmnek, de egyszerűen nem tudtam elvonatkozni a BL szereplésünk megemlí­tésétől, ha már az 1995/96-os bajnoki szezonból választottunk muzeális beharangozót a Győr ellen. 1996. május 4.-én úgy léptünk a pályára, hogy a második helyen álltunk, ráadásul négy pont hátrányunk volt a BVSC-Dreher csapatával szemben (Hol van ez a csapat? Egyedül a sör maradt meg belőle). A győzelmi kényszer néha béní­tóan tud hatni, de ezek a fiúk a BL-ben már szereztek annyi rutint és tapasztalatot, hogy meg tudtak birkózni a feladattal.

Méghozzá nagyszerű teljesí­tménnyel!

Mielőtt magáról a mérkőzésről szólnánk, a Nemzeti Sportban találtam egy érdekes részt. A kezdés előtt egy győri szurkoló ironikusan megjegyezte: „Nicsak, játszik az idegenlégió.” A szurkoló itt nem arra gondolt, hogy a csapat tele van külföldi játékosokkal, hanem arra, hogy csupán négy saját nevelésű játékos lépett pályára a hazaiak zöld-fehér mezében. Ez talán még nem is lenne annyira érdekes, ha 1996-ban, a Ferencvárosban a saját nevelésű játékosok száma nem lett volna hat fő! Név szerint: Albert, Lisztes, Páling, Telek, Simon és Szűcs! Úgy gondolom ehhez kommentárt már nem is kell tenni.

Az előbbi névsorhoz „csatlakozott” két idegenlégiós, Kuntics és Nicsenko, akik teljesí­tményükkel nagyban járultak hozzá a sikeres 1995/96-os szezonhoz. 15 ezer néző előtt „méregzöld” volt a Fradi, hiszen az első perctől kezdve hatalmas iramot diktálva ütötte ki a hazai csapatot. Úgy lett 5:2 a vége, hogy volt már 5:0 is, és csak az utolsó percek figyelmetlenségének lett a következménye a szépí­tő győri találatok.

Mivel egy nagyon részletes beszámolót adott a Nemzeti Sport, í­gy magáról a mérkőzésről inkább beszéljen a tudósí­tás. Érdemes elolvasni! Akik figyelmesen olvassák a honlapunkat, azok számára biztosan feltűnt, hogy erről a mérkőzésről Nagy Laci vasárnap megjelent naplójában is szó esett: „Nagyon örültünk az eredménynek és annak, hogy a BVSC is döntetlenre áll a félidőben. Percenként kapcsolgattam a teletexre. Végre véget ért a mérkőzésük – kikaptak! A Vasas gólját Fischer Pál szerezte, aki egykoron Fradista volt. Mostani csapatában vezéregyéniségként járult hozzá a győzelemhez. A listavezetőt megközelí­tettük egy pontra!”

A győri győzelem megadta a lendületet is, mely a bajnokság végéig kitartott. Mivel a BVSC nem bí­rta a hajrát, a végén úgy nyertük öt pont előnnyel a bajnokságot, hogy azt a „luxust” is megengedhettük magunknak, hogy az utolsó fordulóban kikapjunk az MTK-tól.

1996. május 04.-én, egy „méregzöld” Fradi nyert hat saját nevelésű játékost felvonultatva a Győri ETO ellen.

MTI

Győri ETO FC – Ferencváros 2-5 (0-3)
Győr, 15 000 néző, V: Molnár L.

Győri ETO FC: Brockhauser – Lakos, Hungler, Radics – Korsós (Mikóczi 61.), Cseke, Urbán, Iftodi, Virág – Demollari (Dumitrescu 70.), Lázár

Ferencváros: Hajdu – Telek, Szűcs, Jagodics – Páling (Nagy Zs. 84.), Simon (Arany 70.), Albert, Lisztes, Nagy N. – Kuntic (Kopunovic 65.), Nicsenko

Gól: Lázár (69.), Urbán (78.) illetve Páling (11.), Nicsenko (13., 23.), Lisztes (62.), Albert (68.)
Sárga lap: Urbán (41.) illetve Lisztes (42.), Jagodics (46.)
Jók: Urbán, Cseke illetve Telek, Lisztes, Albert, Nagy N.

Kiegyenlí­tetten teltek el az első percek, de a mérkőzés előtti zápor miatt rengeteget csúszkáltak a játékosok, és sok volt az apró hiba. Az első veszélyes helyzetet Lisztes szabadrúgása jelentette az 5. percben, de 22 méteres lövése elakadt a sorfalban. A 11. percben nagy kapushibából vezetéshez jutott a Ferencváros. Páling 20 méterről kapura lőtt, a bal sarokba tartó labdát Brockhauser már fogta, de kicsúszott a kezéből, és a hálóba gurult (0-1). A 13. percben a megzavarodott győri védők mellett Nicsenko kilépett, és tí­z méterről a kapuba továbbí­tott (0-2). A 23. percben újabb nagy hiba keletkezett a győri védelemben, és Nicsenko ismételt. Ezúttal 12 méterről a bal sarokba lőtt (0-3). A padlón lévő győriekkel csak játszadozott a Ferencváros, sorozatban meleg helyzetet teremtve a hazaiak kapuja előtt. A félidő befejező perceire alábbhagyott a vendégek lendülete, és kissé “leült” a mérkőzés.

A második játékrész egy Demollari-fejesgóllal indult, de a játékvezető lökés miatt nem adta meg. A hazaiak mindent egy lapra feltéve támadni kezdtek, rengeteg hibával. Közben Albert mutatott be egy nagy szólót az 50. percben, de az utolsó pillanatban elvesztette a labdát. A 62. percben Lisztes cselezgetett a 16-os előtt, lövésre szánta el magát, s a labda a jobb sarokban kötött ki (0-4). A 68. percben Albert egy testcsel után két védő között 16 m-ről a bal sarokba bombázott (0-5). A 69. percben egy lepattanó labdáról Lázár szépí­tett (1-5). A 78. percben Urbán állí­totta be a végeredményt egy 25 m-es szabadrúgásból, a labda a jobb felső sarokban kötött ki (2-5).

A gólokban gazdag mérkőzésen a győriek sorozatos védelmi megingásai megkönnyí­tették a jól játszó bajnokjelöltet fölényes győzelme elérésében.

16. Pécsi MFC 23 6 2 15 21-38 17

Az MLSZ Fegyelmi Bizottsága három büntetőpontot levont a PMFC csapatától, mert a Pécsi MFC – BVSC-Dreher (0-2) mérkőzésen Dienes András jogosulatlanul szerepelt a hazai együttesben.

13 gólos: Nicsenko (Ferencváros – korábban: Stadler FC)
11 gólos: Orosz (BVSC-Dreher), Horváth F. (Fehérvár Parmalat ,96 FC)
10 gólos: Vincze I. (BVSC-Dreher), Sándor T. (DVSC-Epona)
9 gólos: Illés (MTK FC), Németh (Zalaegerszegi TE), Szarvas (Békéscsabai EFC)
8 gólos: Baranyi (Csepel SC), Jeremejev (Innstadt Stadler FC)
7 gólos: Arany (Ferencváros – korábban: DVSC-Epona), Borgulya (Vác FC-Samsung), Bükszegi (BVSC-Dreher), Csertői (MTK)