1997.IX.3. Vác – Ferencváros 3-2

M-vác-ftcA Ferencváros védelmi hibájából gyorsan vezetéshez jutottak a váciak, akik az előny birtokában tovább rohamoztak. Viszont a fővárosiak “lagymatagon” játszottak s az egyéni játékot erőltették, ekkor a csapatjáték még váratott magára. A második félidő elején gyökeresen megváltozott a játék képe. Ekkor a vendégcsapat nagy lendülettel támadott, aminek két gyors szépí­tő gól lett az eredménye. A hajrára azonban a zöld-fehérek visszavettek az iramból, í­gy a harmadik, döntetlent jelentő találatot nem sikerült begyötörniük az időnként önfeláldozóan védekező váciak kapujába.

Vác FC – Ferencváros 3-2 (3-0)
Vác, 5.000 néző, V: Piller

Vác FC: Hámori – Nagy T. – Kasza, Babos Á. – Vojtekovszki, Schwarcz, Kriska (Nyikos 50.), Sipeki, Boda – Andrássy (Füle 66.), Horváth P. (Vén 87.)

Ferencváros: Udvarácz – Dragóner – Szűcs M., Vámosi – Nyilas, Miriuta (Schultz 38.), Lipcsei, Vincze O., Nagy N. – Albert (Sitku 36.), Touati

Gól: Horváth P. (16.), Nagy T. (24.), Kasza (34.) illetve Lipcsei (47.), Vámosi (56.)
Sárga lap: Boda (5.), illetve Schultz (83.)
Kiállí­tva: Boda (86.)
Jók: Kasza, Andrássy, Vojtekovszki illetve Vincze O., Lipcsei, Nyilas

Először Vojtekovszki lövése hozta tűzbe a hazai nézőket, amikor Andrássy beadását 8 m-ről kapura lőtte. Ezt Udvarácz kapus még védeni tudta. A 16. percben Andrássy futott fel a jobb oldalon, beadását Horváth P. senkitől sem zavartatva vehette át, majd a Ferencváros kapusának a lábai között a hálóba talált (1-0). A 19. percben Touati egyenlí­thetett volna, ám í­géretes helyzetben az oldalhálóba lőtt. A 24. percben a váci 16-oson belül Andrássy ütközött Nagy Norberttel, s a váci támadó a földre esett. Piller játékvezető büntetőt í­télt, azt Nagy Tibor a kapu jobb alsó sarkába lőtte (2-0). A 32. percben Nyilas a 16-os baloldali sarkától kapura lőtt, ám Hámorinak nem jelentett nehézséget a labda megszelidí­tése. A 34. percben Nagy T. 30 m-ről í­velt a kapu elé egy szabadrúgást, Kasza pedig 13 m-ről a kapura fejelt, sikerrel (3-0). Négy perccel később Nyilas a jobb oldalon végigvezette a labdát a pályán, élesen középre í­velt, Nagy Norbert pedig néhány lépésről fejelt, a labda azonban néhány centiméterrel elkerülte a kaput. Nem sokkal az első félidő vége előtt Vincze jobboldali í­velését Kriska próbálta menteni, ám lábáról a labda kishí­ján a saját kapujába pattant. Hámori csak nehezen tudta megfogni a “pettyest”.

A 47. percben Touati indí­totta Lipcseit, aki kilépett a váci védők közül, s 7 m-ről a vetődő Hámori fölött a hálóba emelt (3-1). Az 56. percben Nagy Norbert beadását Vámosi 10 m-ről a bal felső sarokra fejelte, a labda a lassan kimozduló Hámori mellett utat talált a hálóba (3-2). Kisvártatva Schultz egyenlí­thetett volna. Becselezte magát a váci 16-oson belülre, kapura gurí­tása azonban nem okozott gondot Hámorinak. A mérkőzés hajrájában két Lipcsei-megmozdulást tapsolt meg a közönség. A 73. percben 22 m-es szabadrúgása a bal felső sarok mellett süví­tett el. A 91. percben távolról lőtt, a kapu felé tartó labdát Kasza fejelte szögletre.

18. Kispest-Honvéd FC 7 1 – 6 5-17 3

(A Gázszer FC Agárd – Zalahús-ZTE FC mérkőzés félbeszakadt, a találkozót október 12-én, vasárnap pótolják be.)

7 gólos: Hámori (Vasas)
6 gólos: Illés (MTK FC), Ilea (DVSC-Epona)
5 gólos: Váczi Z. (Vasas)
4 gólos: Szanyó, Kovács Z. (ÚTE), Tieber (Gázszer FC Agárd), Vayer, Mracskó (Győri ETO FC), Kovács S. (Haladás VFC), Vincze O. (Ferencváros), Balla M. (Tiszakécske FC-Eurobusz)
3 gólos: Aubel, Kiss I. (BVSC), Fehér M. (Győri ETO FC), Orosz, Kenesei (MTK FC), Plókai M. (Haladás VFC), Andrássy, Lévai (Vác FC), Kulcsár S., Kákóczki (Diósgyőri FC), Borgulya (Ecker-Stadler FC), Szántó (Tiszakécske), Dvéri (Videoton)