1997.VIII.9. Ferencváros – Haladás 2-1

W_ftc-haladásA közepes szí­nvonalú mérkőzésen a Szombathely egyenrangú ellenfél volt, í­gy kis szerencsével pontot szerezhetett volna a tartalékos FTC ellen.

Ferencváros – Haladás VFC 2-1 (0-0)
Üllői út, 10.000 néző, V: Hanacsek

Ferencváros: Vámos – Dragóner – Hrutka, Limperger (Páling 80.) – Nyilas, Vincze O., Jagodics, Lipcsei, Nagy N. (Schultz 86.) – Zavadszky, Nicsenko (Sitku 89.)

Haladás VFC: Németh – Tóth M. – Varga T., Koller – Baumgartner, Kovács S., Vidóczi (Bonchis 80.), Gabala, Balogh Cs. – Fehér Cs., Plókai M. (Király E. 68.)

Gól: Vincze O. (51.), Hrutka (87.) illetve Kovács S. (65.)
Sárga lap: Hrutka (18.), Dragóner (21.), Limperger (54.)
Jók: Dragóner, Nicsenko illetve Kovács S., Fehér Cs.

A 14. percben veszélyeztetett először az FTC. Ekkor Lipcsei Zavadszkyhoz passzolt, a fiatal csatár kapura fordult, de a nem igazán erős lövést Németh hárí­totta. A ferencvárosiak passzí­v játéka láttán a vendégegyüttes támadni kezdett, a hazai védők pedig többször is csak szabálytalanul tudtak menteni, aminek következtében Hrutka és Dragóner sárga lapot kapott. A félidő második részébe már fölényben játszott a zöld-fehér gárda. A 25. percben Zavadszky fejesét védte Németh. Három perccel később Jagodics lövésénél hárí­tott a szombathelyi kapus, a kipattanó labdából pedig Nicsenko a felső lécre emelt. Ezek után Nicsenko még fejelhetett, de Németh magához ölelte a labdát. A 34. percben ismét az ukrán csatár előtt adódott gólszerzési lehetőség, ám Nicsenko két lépésről a felső léc fölé lőtt.

A második félidő legelején a Haladás uralta a pályát, a ferencvárosi szurkolók pedig füttyel fejezték ki nemtetszésüket. A 49. percben Vidóczi távolról lőtt, Vámos azonban sikeresen vetődött. Következő támadásából vezetést szerzett a Ferencváros. Az 51. percben Nicsenko Vinczéhez továbbí­tott, majd a hazaiak középpályása 25 méterről a kapu jobb oldalába bombázott (1-0). A szombathelyi akciók viszont nem hoztak sikert, í­gy az FTC növelhette volna előnyét. Jó esélye volt a gólszerzésre Zavadszkynak, amikor a 62. percben tisztán fejelhetett kapura, de a bal oldali kapufán csattant a labda. A 65. percben egyenlí­tett a vendégcsapat, miután Kovács S. 16 méterről a jobb alsó sarokba lőtt (1-1). Két perc múlva Vincze majdnem megszerezte második találatát, a ferencvárosi középpályásnak azonban nem volt szerencséje, hiszen a jobb oldali kapufát találta telibe. A hazaiak akarása kicsit görcsössé vált, miközben a szombathelyiek ügyes támadásaikkal nemegyszer eljutottak Vámos kapujáig. A 75. percben Fehér a jobb szélről középre í­velt, érkezett Király, és Dragóner az utolsó pillanatban mentett. A hajrában a Haladás kapujánál zajlott a játék. Ennek eredményeként a 87. percben megszületett a ferencvárosiak győztes gólja: Páling jobb oldali beadása után Hrutka a bal sarokba fejelte a labdát (2-1).

18. Zalahús ZTE FC 4 – – 4 2- 9 0

4 gólos: Illés (MTK FC), Szanyó (ÚTE), Tieber (Gázszer FC Agárd)
3 gólos: Mracskó (Győri ETO FC), Orosz, Kenesei (MTK FC), Váczi Z., Hámori (Vasas DH), Kovács S. (Haladás VFC), Lévai (Vác FC)