1998.III.2. Ferencváros – Siófok 0-2

A rendkí­vül fegyelmezetten, ügyesen játszó siófokiak teljesen megérdemelt győzelmet arattak, a támadásban és védekezésben is sokat hibázó Ferencváros ellen. A siófokiak teljesí­tményét a hazai közönség dübörgő tapssal köszönte meg a lefújást követően.

Ferencváros – Siófoki Bányász 0-2 (0-1)
Üllői út, 10.000 néző, V: Hanacsek

Ferencváros: Udvarácz – Dragóner – Limperger (Albert 46.), Szűcs M. – Páling (Zavadszky 62.), Lipcsei, Jagodics (Vincze O. 59.), Miriuta, Mlinkovics – Horváth F., Potemkin

Siófok: Posza – Bimbó – Juhász, László A. – Ördög (Bozsér 85.), Kovács B. (Pest K. 75.), Kriston, Sallai T., Perger – Szabó Z., Pest R. (Regis 38.)

Gól: Pest R. (36.), Kriston (56.)
Sárga lap: Jagodics (22.), Dragóner (27.), Szűcs M. (72.) illetve Pest R. (25.), Kovács B. (29.), Regis (54.), Kriston (56.)
Jók: Miriuta illetve Posza, Bimbó, Kriston, Szabó Z.

Kellemetlen, hideg, szeles időben viharosan kezdett a hazai csapat, de csak egy lesállás miatt meg nem adott gólra tellett erejéből. Az első negyed órát követően előrébb merészkedtek a vendégek, de továbbra is a Ferencváros irányí­totta a játékot. A 33. percben egy villámgyors kontratámadás a vendégeknek hozta meg a vezetést. Szabó Z. í­velt a középen kiugró Pest R. elé, aki mellel pazarul vette át a labdát, lefutotta védőjét, majd középről, 14 m-ről Udvarácz fölött a kapuba emelt (0-1). A gólnál Pest R. megsérült, helyette a brazil Regis lépett a pályára. A 45. percben Miriuta 24 m-ről, szabadrúgásból a bal kapufára lőtte a labdát.

Mindent egy lapra feltéve kitámadott a Ferencváros a szünet után, ami megbosszúlta magát. Az 56. percben Szabó Z. pontosan játszott középre balról az alapvonalról, Sallai ügyesen tolta tovább a labdát, amelyet Kriston 3 m-ről a léc alá passzolt (0-2). A ferencvárosiak játszottak fölényben a továbbiakban, de a nagyszerűen védő Posza vezérletével magabiztosan őrizte előnyét a siófoki gárda.

1. Győri ETO FC 18 11 5 2 27-15 38 pont
2. Újpesti TE 18 11 4 3 32-16 37
3. Vasas Danubius Hotels 18 11 2 5 36-26 35
4. MTK Hungária FC 18 10 4 4 35-18 34
5. Ferencváros 18 9 4 5 31-23 31
6. Vác-Zollner FC 18 9 3 6 27-29 30
7. DVSC-Epona 18 8 4 6 28-21 28
8. Diósgyőri FC 18 8 3 7 26-17 27