1998.III.22. Ferencváros – Vasas Danubius Hotels 1-0

NS-19980323-01-19980322A második félidőre feljavult a mérkőzés, a Ferencváros megérdemelten szerezte meg a győzelmet, mivel ki tudta használni a Vasas-védelem hibáját.

Ferencváros – Vasas Danubius Hotels 1-0 (0-0)
Üllői út, 8.705 néző, V: Vágner

Ferencváros: Hajdu – Dragóner – Lipcsei, Milovanovic – Páling, Miriuta, Szűcs M., Vincze O., Nagy N. – Zavadszky, Horváth F.

Vasas: Végh – Juhár – Mónos, Tóth A., Aranyos – Szilveszter, Váczi Z., Zombori, Maczó – Hámori, Pál (Koltai 77.)

Gól: Milovanovic (72.)
Sárga lap: Lipcsei (42.), illetve Aranyos (69.), Hámori (70.)
Jók: Hajdu, Milovanovics, Miriuta illetve Végh, Váczi

tfu_19980410_fu_005-0001-19980322A Ferencváros mezőnyfölényét hozta az első negyedóra, igazi gólhelyzetet azonban nem tudtak kidolgozni a zöld-fehérek. A folytatásban kiegyenlí­tődött a küzdelem, a szí­nvonal viszont elmaradt a vártaktól. A 36. percben került csupán először veszélybe a kapu, Pál 8 m-es kí­sérletét Hajdu biztosan hárí­totta. A 40. percben Végh is jól védett, az egyedül kilépő Horváth F. elől látványosan szedte fel a labdát.

A fordulást követően Horváth F., majd Hámori veszélyeztetett. Az 50. percben a ferencvárosi csatár leshelyzetből talált a kapuba. A 66. percben Miriuta nagy helyzetben, 8 m-ről gyengén Végh kezeibe gurí­totta a labdát. A 72. percben Miriuta jobb oldali szögletéből Horváth F. fejelte le a labdát, amit Milovanovics 4 m-ről a kapuba lőtt (1-0). A Vasas óriási erőfeszí­téseket tett az egyenlí­tésért, de nem kí­sérte szerencse az angyalföldiek próbálkozásait. A találkozó utolsó percében Horváth F. növelhette volna a ferencvárosi előnyt, 6 m-ről azonban a bal kapufát találta el.

11 gólos: Hámori (Vasas DH)
10 gólos: Balla M. (Tiszakécske), Váczi Z. (Vasas DH)
9 gólos: Ilea (DVSC-Epona), Vincze O. (Ferencváros), Fehér M. (Győr), Illés, Orosz (MTK), Kámán (Zalahús ZTE FC)
8 gólos: Kovács S. (Haladás-Milos), Herczeg (ÚTE)
7 gólos: Djurisics (DVSC-Epona), Horváth F. (Ferencváros), Korsós A. (Videoton FCF 5, ÚTE 2), Szanyó (ÚTE 5, DVSC-Epona 2.), Casoltan, Sebők J. (Zalahús ZTE)