1998.IX.12. Ferencváros – DVSC-Epona 2-0

W_ftc-debrecenA Ferencváros megérdemelten szerezte meg a három pontot a bátortalanul játszó debreceniek ellen.

Ferencváros: Udvarácz – Telek – Szűcs M. (Schultz 27.), Mátyus – Kriston, Nyilas (Szabics 85.), Kovács B., Füzi (Vincze O. 46.), Nagy N. – Selimi, Bükszegi

DVSC-Epona: Fekete – Pető, Gojan, Szatmári – Dombi, Sándor (Sabo 68.), Szabó, Vadicska, Böőr – Kiss Z. (Ilea 53.), Benczik (Ulveczki 21.)

Gól: Bükszegi (26.), Schultz (52.)
Sárga lap: Nagy N. (19.), Mátyus (40.), Schultz (70.) illetve Szathmári (30.)
Jók: Schultz, Bükszegi illetve Pető

A 15. percben került először veszélybe a vendégek kapuja, amikor Selimi lefejelte a labdát és az érkező Bükszegi 14 méteres bal oldali, rövid sarokra tartó lövését Fekete szögletre tolta. A 26. percben megszerezte a vezetést a Ferencváros: Bükszegi vezette a labdát a 16-oson belülre a jobb oldalon, kicselezett három védőt és tí­z méterről, éles szögből a hosszú sarokba lőtt (1-0). A közepes iramú és szí­nvonalú első félidőben a valamivel pontosabban és többet támadó Ferencváros megérdemelten szerzett vezetést.

Az 50. percben Vadicska lőtt kapura 16 m-ről, Udvarácz biztosan védett. Két perc múlva növelte előnyét a hazai együttes: Kovács B. átadását Schultz kapta a kaputól 22 m-re, majd egy csel után 18 m-ről kilőtte a kapu bal felső sarkát (2-0). A 60. percben Szabó egyedül vezette a labdát Udvaráczra, ám a kifutó kapus zárta a szöget és hárí­totta a csatár lövését. A 74. percben Selimi három jó csel után, 16 m-ről alig lőtt fölé. A 87. percben az egy perce csereként beállt Szabics húzott kapura egyedül, ám 10 m-ről leadott lövését Fekete bravúrral védte. Még ugyanebben a percben kis hí­ján szépí­tett a hajdúsági együttes: Szabó jobb alsó sarokba tartó lövése után Udvarácz bravúrral tenyerelte szögletre a labdát.

18. III. Kerület FC 6 – 1 5 3-15 1

(A Vasas – III. Kerület (6-0) mérkőzés óvás alatt áll, eredménye ezért nem szerepel a tabellán. Az ötödik fordulóból elhalasztott Vasas Danubius Hotels – Haladás-Milos találkozót szeptember 16-án rendezik meg.)

8 gólos: Illés (MTK Hungária FC)
5 gólos: Egressy (Diósgyőr)
4 gólos: Lengyel (Dunaferr SE), Korsós (Győr), Bükszegi (Ferencváros), Borgulya (Kispest HFC), Kenesei (MTK), Kirchmayer (Nyí­rség-Spartacus SE), Korsós A., Kovács Z. (Újpest FC), Hámori (Vasas DH)
3 gólos: Buzás, Kulcsár (Diósgyőri FC), Pál (Vasas DH), Vojtekovszki (Vác FC-Zollner), Lukács (Videoton FCF)