1998.V.2. Ferencváros – Zalahús-ZTE 3-2

Jó iramú, szí­nvonalas mérkőzésen a Ferencváros nehezen győzte le a szervezetten, ügyesen játszó ZTE-t.

Ferencváros – Zalahús-ZTE FC 3-2 (1-1)
Üllői út, 8.555 néző, V: Kurmai

Ferencváros: Hajdú – Dragóner – Lipcsei, Szűcs M. – Zavadszky, Jagodics (Albert 8.), Vámosi, Miriuta, Vincze O. (Nagy N. 88.) – Nicsenko, Horváth F.

Zalaegerszeg: Vlaszák – Csóka – Nagy A., Filó – Szőke, Kovács N. (Varga 63.), Szabó II. Zs., Gaál (Tóth 81.), Németh (Molnár 75.) – Sebők, Kámán

Gól: Miriuta (30., 60.), Horváth F. (49.) illetve Kámán (27.), Sebők (47.)
Sárga lap: Albert (42.), Zavadszky (45.), Vincze O. (80.) illetve Gaál (77.)
Jók: Lipcsei, Vámosi, Miriuta, Vincze O. illetve Csóka, Németh, Sebők

A találkozó előtt a ferencvárosi klub alapí­tásának 99. évfordulója alkalmából koszorút helyeztek el a Springer-szobornál, valamint a Ferencváros labdarúgócsapatának első edzője, Tóth-Potya István emléktáblájánál.

Hazai fölényt hozott az első negyedóra, a vendégek megilletődötten játszottak. A folytatásban bátrabbak lettek a zalaiak, sőt, a 27. percben egy gyors ellentámadás után a vezetést is megszerezték. Sebők cselezett a bal oldalon, majd pontosan emelt az ötösre, ahonnan Kámán előre vetődve fejelte a labdát a ferencvárosi kapuba (0-1). Hamar jött az egyenlí­tő találat: a 30. percben Miriuta egy 25 m-es szabadrúgásból csavarta a bal felső sarokba a labdát (1-1).

Góllal kezdte a második játékrészt a ZTE. A 47. percben Hajdu egy hazaadást követően a 16-os vonalánál álló Sebőkhöz passzolta a labdát, aki tett egy pár lépést, kicselezte a ferencvárosi kapust, s éles szögből, jobbról, 8 m-ről a kapuba passzolt (1-2). Két perc múlva válaszolt a Ferencváros: Horváth F. egy jobb oldali beadást követően 8 m-ről, középről a jobb alsó sarokba gurí­tott (2-2). Nyí­lt sisakkal játszott mindkét csapat, változatos volt a küzdelem. A Ferencváros fokozta az iramot, ami a 60. percben eredményre is vezetett. Vámosi balról í­velt át a túloldalra, ahol Miriuta mellel levette a labdát és 10 m-ről a jobb alsó sarokba lőtt (3-2). A 78. percben Miriuta egy 25 m-es szabadrúgásból a jobb kapufát találta telibe. A hátralévő időben a zalaiak mindent elkövettek az egyenlí­tésért az elfáradó hazaiakkal szemben, de az eredmény már nem változott.

15 gólos: Tiber (Gázszer FC)
14 gólos: Hámori (Vasas DH), Orosz (MTK)
13 gólos: Fehér (Győr)
12 gólos: Kenesei (MTK), Horváth F. (Ferencváros), Kámán (ZTE), Ilea (DVSC-Epona)
11 gólos: Vincze O. (Ferencváros)
10 gólos: Kovács S. (Haladás-Milos) Balla M. (Tiszakécske), Herczeg (ÚTE)
9 gólos: Kulcsár (Diósgyőr), Illés (MTK), Casoltan (ZTE)
8 gólos: Korsós (Videoton 5, ÚTE 3), Sebők (ZTE)