1998.VIII.7. Ferencváros – MTK-Hungária 2-2

A Ferencváros játékosai Molnár kiállí­tása után tudták kiegyenlí­teni a vendégek jobb játékerejét, és szerencsével harcolták ki a döntetlent.

Ferencváros – MTK Hungária FC 2-2 (0-2)
Üllői út, 8.000 néző, V: Vágner

Ferencváros: Udvarácz – Telek – Vámosi, Mátyus – Kriston (Kovács B. 46.), Nyilas, Lendvai, Schultz (Vincze O. 32.), Nagy N. – Selimi (Fülöp Z. 46.), Bükszegi

MTK: Rabóczki – Lőrincz – Molnár Z., Komlósi, Szamosi – Erős, Halmai, Illés, Madar – Orosz (Balaskó 70.), Kenesei (Szekeres 60.)

Gól: Nyilas (75. – 11-esből), Bükszegi (88.) illetve Kenesei (5.), Halmai (24.)
Sárga lap: Lendvai (35.), Vincze (41.), Mátyus (80.) illetve Molnár (25.), Erős (88.)
Kiállí­tva: Vincze O. (90.) illetve Molnár (58.)
Jók: Udvarácz, Vámosi, Nyilas illetve Lőrincz, Halmai, Illés

Ritkán látható hatalmas góllal nyitotta az örökrangadót az MTK. Az 5. percben Kenesei elé került a labda, aki 25 m-ről jobb külsővel a Ferenváros kapujának jobb felső sarkába bombázott (0-1). A folytatásban a hazaiak irányí­tották a játékot, de a zöld-fehér csatárok nem tudtak gólhelyzetet kidolgozni a jól szervezett MTK-védelem mellett. A 24. percben gyors ellentámadásból növelte az előnyt az MTK. Illés cselezte magát tisztára a bal oldalon, és szinte az alapvonalról a felső lécre í­velt, a kipattanó labdát Halmai egy lépésről passzolta a hazaiak üresen maradt kapujába (0-2). Jó iramú, változatos volt a találkozó a félidő további részében, a Ferencváros támadott többet, a vendégek azonban rutinosan védekeztek, a megszerzett labdát jól tartották a játéktér közepén.

A második játékrész első helyzetét Madar hagyta ki, az MTK középpályása az 51. percben 7 m-ről Udvarácz lábára lőtte a labdát. Az 58. percben Molnár páros lábbal csúszott Nagy N. lábára, Vágner játékvezető kiállí­totta a vendégek védőjét. A Ferencváros kapujához szegezte ellenfelét, a védő Vámosi is a csatársorba kapott feladatot. Egy gyors indí­tásból Illés növelhette volna a kék-fehérek előnyét, de a válogatott játékos 5 m-ről Udvaráczba lőtt. Egervári Sándor, az MTK edzője a 70. percben lecserélte második csatárát is – a vendégek előnyük megtartására rendezkedtek be. A 75. percben Madar mellett Vámosi elesett az MTK 16-osán belül, a játékvezető büntetőt í­télt. A 11-esből Nyilas a jobb felső sarokba bombázott (1-2). A 86. percben Erős cselezgetett az alapvonalnál a hazaiak 16-osán belül, az MTK játékosát Nagy lerántotta. A megí­télt büntetőt Lőrincz végezte el, a bal sarok irányába tartó labdát Udvarácz kiütötte. A 88. percben hibázott az egész MTK-védelem, a labda a bal oldalon Bükszegi elé került, aki 14 m-ről a hosszúsarokba lőtt (2-2).

18. III. Kerület FC 3 – – 3 1-8 0

(Az 1. fordulóból elhalasztott DVSC-Epona – BVSC-Zugló FC mérkőzést szeptember 7-én játsszák.)

4 gólos: Korsós A. (Újpest FC)
3 gólos: Egressy (Diósgyőri FC), Lengyel (Dunaferr SE), Borgulya (Kispest-Honvéd FC), Illés (MTK Hungária FC), Szabó Z. (Siófok FC), Kovács (Újpest FC), Hámori, Pál (Vasas Danubius Hotels)
2 gólos: Buzás, Kulcsár (Diósgyőri FC), Kirchmayer (Nyí­rség-Spartacus FC), Lukács, Waltner (Videoton FCF)