1999.III.13. MTK-Hungária – Ferencváros 2-0

A 175. örökrangadó küzdelmes, de gyenge szí­nvonalú játékot hozott. Az MTK az első félidő végén egy szép támadásból megszerezte a vezetést, majd a második játékrész hajrájában bebiztosí­totta győzelmét, amely egyébként egy percig sem forgott veszélyben. A Ferencvárosnak nem volt egyetlen igazi gólszerzési lehetősége sem.

MTK Hungária FC – Ferencváros 2-0 (1-0)
Hungária krt., 8.000 néző, V: Hanacsek

MTK: Babos G. – Lőrincz – Babos Á., Szekér, Szamosi – Balaskó, Halmai, Illés, Madar – Kenesei (Czvitkovics 86.), Preisinger (Farkas 65.)

FTC: Udvarácz – Telek – Kriston (Schultz 69.), Nagy N. – Szűcs M., Nyilas, Lendvai, Vincze O., Füzi (Bjelic 77.) – Selimi, Szabics (Kulcsár 59.)

Gól: Kenesei (41.), Madar (82.)
Sárga lap: Halmai (24.), Illés (45.) illetve Szűcs M. (2.), Udvarácz (12.), Nagy N. (30.), Selimi (37.)

13. perc: Preisinger a kapunak háttal állva, 6 méterről a felső léc fölé emelt.
29. perc: Babos Á. futott el a jobb szélen, középre í­velt, érkezett Preisinger, akinek hét méteres fejesét Udvarácz kapus hárí­totta.
33. perc: Vincze 25 méteres szabadrúgását Babos vetődve védte.
41. perc: Illés a tizenhatos bal oldalánál Madarhoz passzolt, a középpályás beadása után Kenesei 6 méterről a kapu jobb oldalába fejelt (1-0).

63. perc: Vincze ugratta ki a bal oldalon Füzit, ő tí­z méterről kisodródva kapura lőtt, Babos G. magabiztosan mentett.
76. perc: A csereként beállt Schultz 25 méterről lövésre vállalkozott, de Babos G. ismét a helyén volt.
82. perc: Halmai, Balaskó, Madar összjáték után a hazaiak középpályása 14 méterről ballal a bal sarokba helyezett (2-0).

Lendvai Miklós, a Ferencváros labdarúgócsapatának középpályása a szombati MTK Hungária FC – Ferencváros PNB-mérkőzés végén összeesett és egy rövid időre elvesztette eszméletét. A játékost, aki az első félidőben fejsérülést szenvedett, megfigyelés céljából kórházba szállí­tották – tájékoztatta az MTI-t Páncsics Miklós, a ferencvárosiak igazgatója.

18. III. Kerület FC 20 3 3 14 19-49 12

(A Haladás – FTC összecsapást később játsszák.)

14 gólos: Illés (MTK)
13 gólos: Egressy (Diósgyőr)
11 gólos: Kenesei (MTK), Waltner (Videoton)
10 gólos: Szabics (FTC)
9 gólos: Kulcsár (Diósgyőr 9 gól/FTC 0), Korsós Gy. (Győr), Kirchmayer (Nyí­rség)
8 gólos: Nicsenko (Dunaferr), Zavadszky (Dunaferr), Horváth (Vác)