1999.V.1. Ferencváros – Zalahús ZTE 4-0

A második félidőben ritmust váltó és helyzeteit remekül értékesí­tő hazai együttes rászolgált a négygólos győzelemre.

Ferencváros – Zalahús ZTE FC 4-0 (1-0)
Üllői út, 7.000 néző, V: Juhos

Ferencváros: Vámos – Lilik, Telek, Mátyus – Nyilas (Eszenyi 71.), Szűcs M., Kovács B. (Vincze O. 59.) , Lendvai (Jagodics 67.), Füzi – Kulcsár, Bükszegi

Zalahús ZTE: Vlaszák – Kocsárdi, Szabó I., Filó – Babati (Strasser 86.), Molnár B., Szabó II., Csóka (Kámán 57.) – Sebők, Ferenczi, Casoltan (Szőke 46.)

Gól: Mátyus (43.), Bükszegi (65.), Vincze O. (81.), Kulcsár (85.)
Kiállí­tva: Szőke (ZTE) (80.)
Sárga lap: Lendvai (37.) illetve Molnár B. (63.)

A mérkőzés előtt a hétfőn 100. születésnapját ünneplő Ferencváros vezetői és szurkolóinak képviselői megkoszorúzták az egykori legendás, alapí­tó elnök, Springer Ferenc szobrát az Üllői úti klubház előtt.

16. perc: Nyilas beadását Lilik fejelte kapura hét méterről, Vlaszák kiöklözte a labdát. Ugyanebben percben Mátyus bal oldali beí­velését Bükszegi lőtte fölé 6 méterről.
37. perc: Füzi bal oldali szabadrúgását Mátyus fejelte középre, de a vendégvédők az utolsó pillanatban felszabadí­tottak. 42. perc: Kulcsár passzolt Kovácshoz, aki 15 méterről, kapásból a hosszú sarokra lőtt, Vlaszák bravúrral szögletre tornázta a labdát.
43. perc: Kapu előtti kavarodás után Mátyushoz került a labda, aki 16 méterről, ballal laposan a kapu bal sarkába lőtt (1-0).

65. perc: Nyilas jobb oldali beadását Bükszegi öt méterről fejelte a kapu jobb oldalába (2-0).
81. perc: A Szőke kiállí­tását követő szabadrúgásból Vincze Ottó 25 méterről, laposan a kapu bal oldalába csavart (3-0).
84. perc: Ferenczi lőtt 7 méterről, éles szögből kapura, Vámos kiütötte a labdát.
85. perc: Eszenyi bal oldali beadását Kulcsár passzolta a kapuba (4-0).

12 gólos: Kenesei (MTK)
11 gólos: Ilea (DVSC-Epona), Korsós A. (Újpest), Szabics (Ferencváros), Waltner (Videoton)
10 gólos: Korsós Gy. (Győr), Kulcsár (Diósgyőr 9/FTC 1), Nicsenko (Dunaferr), Pál (Vasas DH), Zavadszky (Dunaferr)
9 gólos: Borgulya (Kispest HFC), Hámori (Vasas DH), Horváth (Vác FC-Zollner), Kirchmayer (Nyí­rség), Lengyel (Dunaferr), Preisinger (MTK Hungária FC)