1999.XI.13. Ferencváros – Siófok 1-2

Az enerváltan, szétesően játszó Ferencvárost a szervezetten és lelkesen futballozó Siófok teljesen megérdemelten győzte le.

Ferencváros-Siófok FC 1-2 (1-2)
Üllői út, 5.000 néző, V: Szarka

Ferencváros: Szűcs L. – Kriston, Lakos, Mátyus, Nagy N. – Schultz, Jagodics (Kulcsár 46.), Bárányos (Bócz 71.), Füzi Á. (Lilik 90.) – Tóth M., Horváth P.

Siófok: Bí­ró – Soós (Bédi 80.), Sallai P., Hanák – Juhász, Csoknay, Pest K., Szabadi, Kovács B. – Zabundu (Ördög 86.), Pest R. (Kun 89.)

Gól: Horváth P. (12.), illetve Pest K. (9.), Kovács B. (30. – 11-esből)
Sárga lap: Kriston (33.)

9. perc: Pest R. jobboldali beadása után Pest K. 10 m-ről egyből a bal sarokba lőtt (0-1).
12. perc: Horváth P. kapott labdát Tóth Mihálytól, kilépett a lesre játszó védők közül és a kifutó Bí­ró felett a jobb sarokba í­velt (1-1).
30. perc: Soós és Zabundu keverte meg a ferencvárosiak baloldali védelmét, Nagy Norbertet és Mátyust, végül a labda Nagy kezén akadt el – Szarka habozás nélkül büntetőt í­télt. A 11-est Kovács B. magabiztosan lőtte a jobb sarokba (1-2).

48. perc: Horváth P. ügyes cselek után Kulcsár elé játszott, aki középre gurí­tott, Tóth M. teljesen egyedül állt a 11-es ponton, de a talpa alatt elcsúszott a labda.
69. perc: Kriston előreí­velésére Bí­ró rosszul mozdult ki, röviden és középre ütötte ki a labdát, de Kulcsár méterekkel az üres kapu fölé emelt.
73. perc: Kulcsár 20 m-es lövését Bí­ró a jobb sarok elől ütötte ki.
87. perc: Schultz távoli lövését tette ártalmatlanná üggyel-bajjal a siófoki kapus.

8 gólos: Tököli (Dunaferr)
6 gólos: Frunza (Diósgyőri FC), Horváth P. (FTC), Kenesei K. (MTK Hungária), Sowunmi (Vasas DH), Zavadszky (Dunaferr)
5 gólos: Faragó (Szeged LC), Horváth Gy. (Nagykanizsai FC), Illés (MTK Hungária), Kiprich (Lombard FC), Kiss B. (Lombard FC), Kovács Z. (Újpest FC), Lukács (Gázszer FC), Nicsenko (Dunaferr)
4 gólos: Ferenczi (Zalahús ZTE FC), Földes (Gázszer), Nagy S. (Lombard FC), Rob (Vác FC-Zollner)
3 gólos: Bagoly (DVSC), Csiszár (Győri ETO FC), Filó (Zalahús ZTE FC), Galaschek (Vasas DH), Halmai (MTK Hungária), Juhár (Vasas DH), Kabát (Vasas), Pest K. (Siófok), Preisinger (MTK Hungária), Sebők J. (Zalahús ZTE FC), Szili (Vasas DH), Tamási (Újpest), Tóth M. (FTC), Tóth N. (Újpest FC), Vadicska (DVSC)