1999.XI.7. Nagykanizsa – Ferencváros 0-2

Alacsony szí­nvonalú, küzdelmes mérkőzésen a Ferencváros gyorsan vezetést szerzett. Ezt követően a Nagykanizsa játszott enyhe fölényben, a vendégek támadásai azonban veszélyesebbek voltak. Végeredményben a Ferencváros győzelme megérdemelt.

Nagykanizsai FC-Ferencváros 0-2 (0-1)
Nagykanizsa, 10.000 néző, V: Ábrahám

Nagykanizsa: Kovácsevics – Pálfi (Pulai 51.), Kenéz, Kónya – Zahorecz, Agics, Farkas (Panghy 70.), Crnomarkovic, Gordian (Marinkovic 46.) – Szőcze, Kerekes

Ferencváros: Szűcs L. – Kriston, Lakos, Mátyus – Bárányos, Füzi, Schultz (Lilik 90.), Jagodics, Bócz (Nagy N. 46.) – Horváth P., Tóth M.

Gól: Horváth P. (6.), Bárányos (92.)
Sárga lap: Farkas (17.) illetve Bócz (41.)

6. perc: Gyors indí­tással Horváth P. száguldott el a jobb oldalon, Kónya nem tudott lépést tartani vele, a csatár egészen az ötösig vitte a labdát, majd laposan a hosszú sarokba lőtt (0-1).
14. perc: Crnomarkovic távoli bombáját fogta vetődve Szűcs.
30. perc: Szőcze tört középen előre, jól ugratta ki Zahoreczet, aki elhamarkodottan Szűcs kezébe emelt.
36. perc: Formás vendégtámadás végén Füzi bal oldali beadását Horváth P. nagy helyzetben, senkitől sem zavartatva 8 m-ről a jobb kapufa mellé fejelte.

51. perc: Marinkovic lerántása miatt a hazaiak szabadrúgáshoz jutottak az FTC kapujától 21 m-re. A sértett jól eltalált lövése alig ment mellé.
59. perc: Schultz mértani pontosságú hosszú indí­tásából Tóth M. játsztotta tisztára magát, majd 14 m-ről laposan a jobb sarok mellé lőtt.
67. perc: Mátyus keresztlabdáját Bárányos kezelte le, akinek egy csel után közelről leadott lövése az egyik védőről pattant szögletre.
82. perc: Tóth M. sorra cselezte ki a védőket, de kisodródott, í­gy lövése Kovácsevics könnyű zsákmánya lett.
92. perc: Gyors ferencvárosi kontra eredményeként Horváth P. nagyszerű kiugratása után Bárányos ügyesen emelt Kovácsevics fölött a hálóba (0-2).

8 gólos: Tököli (Dunaferr)
6 gólos: Kenesei K. (MTK Hungária), Sowunmi (Vasas DH), Zavadszky (Dunaferr)
5 gólos: Horváth Gy. (Nagykanizsai FC), Horváth P. (FTC), Lukács (Gázszer FC), Nicsenko (Dunaferr)
4 gólos: Faragó (Szeged LC), Ferenczi (Zalahús ZTE FC), Földes (Gázszer), Frunza (Diósgyőri FC), Kiss B. (Lombard FC), Kovács Z. (Újpest), Nagy S. (Lombard FC), Rob (Vác FC-Zollner)
3 gólos: Bagoly (DVSC), Csiszár (Győri ETO FC), Filó (Zalahús ZTE FC), Galaschek (Vasas DH), Halmai (MTK Hungária), Illés (MTK Hungária), Juhár (Vasas DH), Kabát (Vasas), Kiprich (Lombard), Preisinger (MTK Hungária), Sebők J. (Zalahús ZTE FC), Tamási (Újpest), Tóth M. (FTC), Tóth N. (Újpest FC), Vadicska (DVSC)