1999.XII.1. MK, Vasas Danubius Hotels – Ferencváros 4-1

Már az első félidőben is nagy fölényben játszott az angyalföldi gárda, a szünet után pedig leiskolázta a Ferencvárost.

A labdarúgó Magyar Kupa nyolcaddöntőjéből elmaradt mérkőzésen:

Vasas Danubius Hotels-Ferencvárosi TC 4-1 (0-0)
Fáy utca, 5.000 néző, V: Kiss B.

Gól: Kabát (64.), Szili (66.), Sowunmi (70., 78.) illetve Horváth P. (71.)
Sárga lap: Zováth (49.), Kabát (64.) illetve Lilik (20.), Kriston (35.), Halgas (86.)

15. perc: negyedórányi játék után alakult ki az első helyzet: ekkor Aranyos ment el a balszélen, és beí­velését a berobbanó Szili 10 m-ről alig fejelte a bal sarok mellé.
25. perc: ismét Aranyos húzott el a bal oldalon, beadását követően Sowunmi átemelte a labdát két védőn, majd ballal kapásból lőtt, Szűcs L. a mezőnybe öklözte a labdát.
37. perc: Mónos beadását követően hibáztak a zöld-fehér védők, a labda Sowunmi elé perdült, akinek lövését Szűcs L. nagy bravúrral ütötte szögletre.

47. perc: Szili í­velt be jobbról szabadrúgást, Sowunmi mellre vette, majd kapásból lőtt, de Szűcs L. ismét a helyén volt.
64. perc: Sowunmi mindenkit maga mögött hagyott a jobbszélen, az alapvonalról visszagurí­tott, az érkező Kabát belsővel elegánsan a kapuba helyezett (1-0).
66. perc: Ismét Sowunmi indí­totta azt a támadást, amiből megszületett a Vasas második találata: ezúttal Szilit ugratta ki, aki éles szögből a jobb sarokba bombázott (2-0).
70. perc: Szili visszaadta a kölcsönt: pazar labdájával Sowunmi lépett ki, mindenkit kicselezett, majd a tehetetlen Szűcs mellett a jobb sarokba gurí­tott (3-0).
71. perc: A cserejátékos Kulcsár visszagurí­tását Horváth P. 14 m-ről a bal sarokba lőtte (3-1).
78. perc: Még nem volt vége a Sowunmi show-nak: ezúttal Szili í­velt középre jobbról egy szabadrúgást, amit a Vasas csatára 10 m-ről a bal sarokba csúsztatott (4-1).