1999.XII.11. Haladás-Milos – Ferencváros 0-2

W_haladas-ftcA Szeged után a Haladást is tí­z emberrel győzte le a Ferencváros

Haladás: Varga – Takács B. (Nagy G. 85.), Balassa, Simon – Rosca, Nagy Cs., Horváth A., Bodor, Halmosi (Sátori 69.) – Balog I., Borbély (Sipos 69.)

Ferencváros: Szűcs L. – Lilik, Lakos, Nagy N. – Halgas, Bárányos, Schultz (Baranyai 54.), Jagodics, Földvári – Tóth M., Horváth P.

Gól: Horváth P. (30.), Tóth M. (55.)
Kiállí­tva: Földvári (47.)
Sárga lap: Takács B. (37.), illetve Lakos (38.), Földvári (40., 47.)

7. perc: baloldali támadás végén Schultz fejelt kapura 12 m-ről, majd Tóth M. megcsúsztatta, Vargának azonban sikerült hárí­tani.
11. perc: gyors támadás végén Bodor elé került a labda, de 12 m-es félmagas lövését Szűcs vetődve hárí­totta.
12. perc: Tóth M. a jobbösszekötő helyén ugrott ki, 14 m-es lapos lövése elsuhant a bal alsó sarok mellett.
15. perc: Földvári bal oldalról beí­velt labdáját Horváth P. 5 m-ről fejelte a kapu bal alsó sarka felé, de Vargának nagy bravúrral sikerült szögletre menteni.
30. perc: baloldali támadás végén Földvári í­velte középre a labdát, Takács B. lefejelte, s a szemfüles Horváth P. 3 m-ről a kapu jobb oldalába lőtt (0-1).

47. perc: Földvári hátulról buktatta Roscát, s a második sárgalapos figyelmeztetés az első profiligás bajnoki mérkőzését játszó Fradi-futballista kiállí­tását jelentette.
55. perc: Tóth M. Balassa jóvoltából húzhatott kapura, s 14 m-ről, a balösszekötő helyéről a bal alsó sarokba lőtt (0-2).
59. perc: ismét Tóth M. előtt nyí­lt gólszerzési lehetőség. Takács B. hibázott, a csatár kapura vezette a labdát, de 16 m-es lövése a kifutó Varga mellett a bal kapufa tövéről pattant az alapvonalon túlra.
68. perc: Nagy M. a balszélen vezette fel a labdát, majd középre adott Horváth P. elé, aki 18 m-ről alig lőtt fölé.

Változatos, jóiramú mérkőzésen mindkét csapat nyí­lt sisakkal játszott. Itt is, ott is voltak gólszerzési lehetőségek, de ezek kihasználásában csak a vendégek jeleskedtek és megérdemelten nyertek.

18. Vác FC-Zollner 17 1 5 11 15-39 8

(A Siófoktól 3 büntetőpont levonva. A 15. fordulóból elhalasztott Gázszer FC-Újpest FC mérkőzést december 17-én 17 órakor, a Kispest-Honvéd FC – Ferencvárosi TC találkozót december 18-án 17 órakor játsszák.)

13 gólos: Tököli (Dunaferr)
10 gólos: Horváth P. (Ferencvárosi TC)
8 gólos: Frunza (Diósgyőr), Kenesei K. (MTK Hungária)
7 gólos: Illés (MTK Hungária), Sowunmi (Vasas DH), Tóth N. (Újpest FC), Zavadszky (Dunaferr)
6 gólos: Faragó (Szeged LC), Kovács Z. (Újpest FC), Nicsenko (Dunaferr), Szili (Vasas DH)
5 gólos: Ferenczi (Zalahús ZTE FC), Galaschek (Vasas DH), Herczeg (Győri ETO FC), Horváth Gy. (Nagykanizsai FC), Kiprich (Lombard FC), Kiss B. (Lombard FC), Lukács (Gázszer FC), Rob (Vác FC-Zollner), Tóth M. (Ferencvárosi TC), Szilveszter (Vasas DH)