1999.XII.18. Kispest-Honvéd – Ferencváros 2-3

1999Alacsony szí­nvonalú, de fordulatokban bővelkedő találkozón a Ferencváros bravúros hajrával szerezte meg a 3 pontot az ősz utolsó mérkőzésén.

A labdarúgó PNB 15. fordulójában elmaradt mérkőzésen:

Kispest-Honvéd FC – Ferencvárosi TC 2-3 (0-1)
Bozsik-stadion, 5.000 néző, V: Arany

Kispest: Vezér – Plókai, Hungler, Szekeres – Pintér, Szekér, Téger, Szabó T., Lóczi – Fehér (Domokos 76.), Wukovics

FTC: Szűcs L. – Lilik, Jagodics, Baranyai, Nagy N. – Halgas (Sallai 88.), Bárányos (Kulcsár 85.), Kriston, Schultz (Fülöp Z. 63.) – Horváth P., Tóth M.

Gól: Plókai (51.), Pintér (59.) illetve Horváth P. (44.), Tóth M. (87., 89.)
Sárga lap: Plókai (80.) illetve Jagodics (29.), Nagy N. (52.), Fülöp (75.)

6. perc: Wukovics ugrott ki a 16-osnál, mindenkit kicselezett, még Szűcs L. kapust is, amikor szerelték, majd a kipattanót Pintér lőtte rá, és Szűcs bravúrral lábbal a kapufára tolta a labdát.
22. perc: Szabó T. átadásával Wukovics lépett ki a védők közül a jobbösszekötő helyén, kissé kisodródott, s lövését Szűcs hárí­totta.
26. perc: Nagy N. élesen középre lőtt labdáját Tóth M. óriási gólhelyzetben az ötösön elvétette.
29. perc: Szabó T.-t Jagodics a 16-os jobboldali sarkánál buktatta. Arany 11-est í­télt, a büntetőt Hungler a jobb sarokra lőtte, de Szűcs L. vetődve megfogta a labdát.
44. perc: váratlan ellentámadás végén vezetést szerzett a Ferencváros: a középen kiugró Horváth P. még Vezért is elfektette, majd 10 m-ről az üres kapuba lőtt (0-1).

53. perc: Lóczi 25 m-es bombáját Szűcs L. kiütötte, s az érkező Plókai 10 m-ről a kapuba talált (1-1).
59. perc: Wukovics labdájával Pintér kirobbant a védők közül, s 13 m-ről a tehetetlen Szűcs L. mellett a léc alá bombázott (2-1).
71. perc: szabadrúgást követő kavarodás után Tóth M. az ötösről a mérkőzés legnagyobb helyzetét hagyta ki, Vezért találta telibe.
87. perc: szöglet utáni kavarodásból Tóth M. 10 m-ről a bal sarokba lőtt (2-2).
89. perc: a csereként beállt Kulcsár jobbról középre lőtte a labdát, amibe Tóth M. beletette a lábát, s a labda a jobbra mozduló Vezér mellett a bal sarokba hullott (2-3).
90. perc: Tóth M. perdí­tését Fülöp átvette, kicselezte Hunglert, majd 12 m-ről a bal sarok mellé gurí­tott.

11 gólos: Horváth P. (Ferencvárosi TC)
8 gólos: Frunza (Diósgyőr), Kenesei K. (MTK Hungária), Tóth N. (Újpest FC)
7 gólos: Illés (MTK Hungária), Sowunmi (Vasas DH), Zavadszky (Dunaferr) Tóth M. (Ferencvárosi TC)
6 gólos: Faragó (Szeged LC), Kovács Z. (Újpest FC), Nicsenko (Dunaferr), Szili (Vasas DH),
5 gólos: Ferenczi (Zalahús ZTE FC), Galaschek (Vasas DH), Herczeg (Győri ETO FC), Horváth Gy. (Nagykanizsai FC), Kiprich (Lombard FC), Kiss B. (Lombard FC), Lukács (Gázszer FC), Rob (Vác FC-Zollner), Szilveszter (Vasas DH)