2000.IV.8. DVSC – Ferencváros 3-0

A sáros, mély talajon játszott küzdelmes mérkőzésen gyakorlatilag az első félidőben eldöntötte a Debrecen a három pont sorsát. A második félidőben inkább csak kemény küzdelem folyt a pályán, a végén egy szerencsés góllal növelte előnyét a hazai csapat.

Debreceni VSC-Ferencváros 3-0 (2-0)
Debrecen, 5.000 néző, V: Juhos

Debrecen: Fekete – Bernáth, Gojan, Vadicska, Szatmári – Dombi, Kovács, Bagoly, Siklósi (Ulveczki 88.) – Kerekes (Bajzát 85.), Sabo (Várszegi 86.)

Ferencváros: Szűcs L. – Szűcs M. (Gyepes 78.), Lakos, Nagy N. – Halgas (Rob 24.), Földvári, Crnomarkovic, Vén, Füzi – Váczi (Kovács B. 64.), Horváth P.

Gól: Bagoly (9.), Siklósi (23.), Bajzát (92.)
Sárga lap: Bagoly (28.), Bernáth (45.) illetve Váczi (16.), Füzi (53.), Nagy (73.)

9. perc: Sabo szabadrúgása után Bagoly érkezett és at ötösről a jobb sarokba fejelt (1-0).
21. perc: Kerekes szépen perdí­tett Sabo elé, aki 10 m-ről lőtt, Szűcs L. bravúrral hárí­tott szögletre.
23. perc: Kerekes a 16-osról emelt vissza Siklósinak, ő pedig 18 m-ről lőtt a bal sarokba (2-0).
28. perc: Vén ugratta ki a jobb oldalon Robot, aki 13 m-ről a hosszú sarok mellé lőtt.

52. perc: Sabo í­velt szabadrúgásból a bal oldalra, Bagoly nem sokkal fejelt mellé.
68. perc: Sabo 25 m-ről egy szabadrúgást elcsavart a sorfal előtt, Szűcs L. bravúrral hárí­tott szögletre.
92. perc: Baloldali debreceni szöglet után a ferencvárosi védők nem tudtak felszabadí­tani, az ötösön Bajzáthoz került a labda, ő estében a bal felső sarokba lőtt (3-0).

17. Vác FC 24 2 5 17 20-60 11

(A Szeged LC-t kizárták, és eddigi eredményeit törölték. A Siófoktól 3 pontot levontak.)

17 gólos: Tököli (Dunaferr)
14 gólos: Tóth M. (FTC)
12 gólos: Horváth P. (FTC)
11 gólos: Kenesei K. (MTK Hungária), Tóth N. (Újpest)
10 gólos: Illés (MTK), Kovács Z. (Újpest FC), Horváth Gy. (Nagykanizsa 5, Kispest 5)
9 gólos: Frunza (Diósgyőr), Kabát (Vasas DH)
8 gólos: Zavadszky (Dunaferr)
7 gólos: Csernijenko (Nyí­rség), Ferenczi (ZTE 5, Győr 2), Galaschek (Vasas), Kerekes (Nagykanizsa 2, Debrecen 5), Szili (Vasas)