2000.VII.22. Ferencváros – Haladás: 4-0

A Ferencváros az első félidőben nehezen törte fel a szombathelyi betonvédelmet, de a szünet után szinte tetszés szerint érte el góljait.

Labdarúgó NB I., alapszakasz, 1. forduló, A-csoport:

Ferencváros-Haladás FC 4-0 (1-0)
Üllői út, 8.000 néző, V: Puhl

Ferencváros: Vámos – Szűcs M., Dragóner, Cheregi – Halgas (Földvári 78.), Gera (Kardos 71.), Lipcsei, Csiszár, Vén – Rob, Horváth P. (Gajda 84.)

Haladás: Kurucsai – Seper, Kaj (Németh 90.), Tóth P., Simon – Bodor, Somfalvi, Juhász, Nagy G. – Győri (Varga 68.), Halmosi (Sipos 73.)

Gól: Gera (45.), Csiszár (64.), Horváth P. (83.), Rob (89.)
Sárga lap: Kaj (21.), Győri (53.)

18. perc: Lipcsei 22 m-es szabadrúgása a hálót fölülről súrolva hagyta el a játékteret.
34. perc: Ismét Lipcsei veszélyeztetett: 20 m-es szabadrúgása megpattant a sorfal egyik tagján, Kurucsai balra mozdult, a labda pedig a jobb kapufa mellett csorgott centiméterekkel a kapu mellé.
45. perc: Vén a jobb oldalról végezhetett el szögletrúgást, s Gera az ötös sarkáról a kapu közepébe csúsztatott (1-0).

52. perc: Horváth P. – Csiszár kombinációt követően a középpályás a 16-osról tiszta helyzetből lőhetett, de Kurucsai bravúros vetődéssel védett.
64. perc: Rob húzott el a bal oldalon, élesen középre lőtt, a védők röviden szabadí­tottak fel, és az érkező Csiszár 20 m-ről kapásból a bal sarokba bombázott (2-0).
83. perc: Lipcsei szabadrúgását Dragóner továbbfejelte, a szombathelyi védők egymásra vártak, Horváth P. közöttük 5 m-ről a kapuba fejelt (3-0).
89. perc: Kardos húzott el a bal oldalon, középre í­velését Rob lekezelte, majd 4 m-ről a bal sarokba lőtt (4-0).