2001.IV.7. Vasas – Ferencváros: 0-3

A találkozó első negyedórájában a Vasas két óriási gólhelyzetet elügyetlenkedett. A szünet után a Ferencváros Pinte bravúros egyéni teljesí­tményével vezetést szerzett, majd felül is kerekedett az angyalföldi együttesen, í­gy megérdemelten vitte el a Fáy utcából a három pontot.

Vasas Danubius Hotels-Ferencváros 0-3 (0-0)
Fáy u., 8.000 néző, V: Megyebí­ró

Vasas Danubius Hotels: Kövesfalvi – Mónos, Juhár, Herczeg Cs. (Komódi 66.), László – Simek, Szili, Zováth, Tóth N. – Kabát, Tiber (Sowunmi 60.)

Ferencváros: Szűcs L. – Balog, Dragóner, Gyepes, Nagy N. – Kriston, Csiszár (Fülöp 75.), Lipcsei (Alex M. Arruda 70.), Pinte – Gera, Horváth P. (Vén 62.)

Gól: Pinte (53., 90.), Kriston (59.)
Sárga lap: Zováth (57.)

4. perc: Simek ment el a jobbszélen, több védőt is lerázott magáról, begurí­tását Szili 10 m-ről tiszta helyzetben lőtte kapura, Szűcs azonban bravúros vetődéssel hárí­tott.
10. perc: Pinte tökéletes labdát tálalt a kiugró Lipcsei elé, aki óriási helyzetben 14 m-ről a kifutó Kövesfalviba lőtte a labdát.
41. perc: Simek keresztlabdáját Tóth N. balról egyből középre í­velte, Szili az ötösről fejelhetett, de Szűcs ezúttal is biztosan hárí­tott.

49. perc: egy jobboldali beadást követően Horváth P. 10 m-ről félfordulattal lőtt kapura, Kövesfalvi kiöklözte a labdát, Dragóner fejjel ismételt, labdája a felső lécen landolt.
53. perc: Dragóner hosszú indí­tásával Pinte lépett ki a Vasas-védők közül, a 16-os jobboldali sarkánál csinált egy cselt, majd ballal a bal felső sarokba bombázott (0-1).
59. perc: Horváth P. a Vasas-térfél közepéről jóütemű labdával ugratta ki Kristont, aki jobboldalról éles szögből a kapuba lőtt (0-2).
90. perc: Alex M. Arruda a Vasas 16-osánál csinált egy cselt, majd Pinte elé tálalt, a ferencvárosi légiós egy lövőcselt követően ballal laposan kilőtte a jobb alsó sarkot (0-3).

1. Ferencváros 10 6 3 1 17- 4 25 pont (4)
9. Vasas DH 10 3 3 4 15-15 16 (4)
10. Matáv Compaq-Sopron 10 2 4 4 13-15 13 (3)
11. Lombard FC 10 1 1 8 7-23 10 (6)
12. Debrecen 10 2 – 8 14-26 9 (3)

16 gólos: Kabát (Vasas)
14 gólos: Illés (MTK Hungária), Kenesei K. (Győri ETO)
13 gólos: Horváth P. (Ferencváros), Kerekes (Debrecen), Vincze I. (Lombard), Tököli (Dunaferr)
12 gólos: Bajzát (Debrecen), Dvéri (Újpest), Ferenczi (MTK Hungária)
10 gólos: Földes G. (Videoton)