2009.II.2. Marsaxlokk – Ferencváros: 2-4

Csapatunk első máltai edzőmeccsén 4-2-es győzelmet aratott a helyi Marsaxlokk FC ellen. Góljainkat Kamate, Jang, Zsivoczky és Abdi szerezték. A máltai bajnokság 7. helyezettje elleni mérkőzés három harmadból állt.

Marsaxlokk – Ferencváros: 2-4 (1-2)
Málta

Ferencváros:

I. harmad: Holczer – Lowton, Moncrief, Baranyai, Kulcsár – Deme, Morrison, Wedgbury, Diaz – Jang, Kamate
II. harmad: Holczer (Hermány 45.) – Fülöp, Dragóner, Short, Szkukalek – Pölöskey, Tóth B., Moussa B., Abdi – Márkus, Ferenczi
III. harmad: Hermány – Fülöp, Balog, Csiszár, Szkukalek – Fitos, Ashmore, Lamine, Zsivoczky – Shaw, Robertson

Gól: Kamate (20.), Jang (30.), Zsivóczky (61.), Abdi (80.)

A 20. percben Kamate 18 méteres lövése kötött ki a bal alsó sarokban (1-0). A 30. percben Jang egy visszahúzós csel után lőtt 6 méterről a hálóba, az első harmad végén az állás 2-0 volt. A folytatásban fejesből azonnal szépí­tettek a hazaiak (2-1), ezután nem esett újabb gól.

A 45. perctől Hermány védte kapunkat. A harmadik harmad elején azonnal növeltük előnyünket. Zsivoczky egy roppant érdekes szögletet végzett el: érintés nélkül csavart a hosszú sarokba, a labda a kapufáról pattant a hálóba, játékosunk viszont úgy adott be, hogy közben megsérült, Abdi folytatja a helyén (3-1). Aztán csökkent előnyünk, majd tí­z perccel a vége előtt már 4-2 volt az állás: Fitos beadását átlépte Robertson, az érkező Abdi pedig behelyezte a labdát a hosszú sarokba. Vége a mérkőzésnek, 4-2-re nyertünk, főleg Robertson mutatkozott be biztatóan.