2016.I.23. Paderborn – Ferencváros: 1-0

20160123-paderborn-csapatkepA Ferencváros kikapott német ellenfelétől

Az FTC elszenvedte első idei vereségét.
A labdarúgó NB I első helyezettje, a Ferencváros német másodosztályú ellenfél ellen lépett pályára törökországi edzőtáborában. Az FTC a Paderborn ellen szenvedte el első felkészülési vereségét.

Ferencváros – Paderborn: 0-1 (0-1)
Belek, 50 néző

Ferencváros: Dibusz – Dilaver, Nalepa (Cukic 67.), Pintér, Ramí­rez (Leandro 46.) – Gera (Nagy D. 46.), Nagy Á. (Gyömbér 71.) – Lamah (Radó 46.), Hajnal (Trinks 46.), Varga R. (Lakatos I. 71.) – Sesták (Busai 67.)
vezetőedző: Thomas Doll

Paderborn: Kruse – Heinloth, Schonlau, Ruck, Bertels – Wydra, Kirch – Narey, Brasnic, Bickel – Proschwitz
vezetőedző: Stefan Effenberg

Gól: Proschwitz (21.)
Sárga lap: Proschwitz (62.), Bertels (73.), Heinloth (87.)

Thomas Doll szinte a legerősebb kezdőcsapatával állt fel a német másodosztály 16. helyén szerénykedő Paderborn ellen. Ez azonban nem látszódott meg a játék képén, a Fradi pedig nem tudott fölényt kialakí­tani. Sőt, a 21. percben Nick Proschwitz a tizenhatos bal sarkáról remekül tekert a kapu bal felső sarkába, esélyt sem hagyva Dibusz Dénesnek a hárí­tásra. 0–1

A folytatásban inkább csak szenvedett a Ferencváros, sokszor hiába volt meg a labdabirtoklási fölénye, az utolsó passzokba mindig hiba csúszott, í­gy nem tudott igazi helyzeteket kialakí­tani. A Paderborn támadásaiban több veszély volt, Dibusznak többször is nagyot vetődve kellett hárí­tania egy-egy távoli kí­sérletet, újabb gól azonban már nem esett, í­gy a Ferencváros 1–0-ra kikapott, és először szenvedett vereséget a felkészülési időszakban.

A második félidőben bemutatkozott a Ferencvárosban Florian Trinks, aki jól szállt be a meccsbe, és sokszor próbálkozott, de lendí­teni ő sem tudott az NB I listavezetőjének játékán.

PERCRŐL PERCRE

20160123-paderborn-trinks92. perc: Véget ért a mérkőzés, a Paderborn 1–0-ra legyőzte a Ferencvárost.
90. perc:
Nagy Dominik elől szedte fel a labdát Kruse, de két játékos rosszul találkozott egymással, í­gy most mindketten ápolásra szorulnak.
88. perc:
Tizenhét méterről Radó kevéssel tekert a jobb felső sarok mellé egy szabadrúgást.
87. perc: Heinloth
kapott sárga lapot, miután fellökte Radót.
86. perc: Trinks
jobb oldali lapos beadását könnyedén kivágták a németek.
84. perc: Bickel vett át mellel egy labdát a tizenhatoson belül, majd az égbe bombázott.
82. perc: Proschwitz
lépett ki a védők közül, de Dibusz remekül mozdult ki a kapujából és becsúszva mentett.
77. perc: Lakatos tört be a tizenhatoson belülre a bal oldalról, majd Nagy Dominik elé került a labda, aki tizenhat méterről a bal oldali kapufa mellé lőtt.
73. perc: Bertels
is besárgult egy félpályánál elkövetett szabálytalanság után.
71. perc: Újabb cserék: Varga Roland helyett Lakatos István lépett pályára, a hosszú sérüléséből visszatérő Gyömbér Gábor pedig Nagy Ádám helyére állt be.
67. perc: Thomas Doll kettőt cserélt: Nalepa helyett Csukics folytatja, Stanislav Sestákot pedig Busai Attila váltotta.
65. perc: Bickel
a tizenhatos vonaláról lőtt a bal felső felé, de Dibusz nagyot mentve szögletre ütötte a labdát.
62. perc: A mérkőzés eddigi egyetlen gólszerzője, Proschwitz kapott sárga lapot.
61. perc: Trinks lapos beadása után Varga közelről a kapus kezeibe lőtt.
59. perc: Ruck
fejelt fölé öt méterről egy balról érkező szögletet.
58. perc: Dibusz
egymás után kétszer is védett. Előbb Schonlau próbálkozását védte lábbal, majd Proschwitz lövését ütötte szögletre.
55. perc:
Trinks szöglete után Leandro nem tudta kapura fejelni a labdát.
53. perc: Trinks
próbálkozott 25 méterről egy szabadrúgással, a labda azonban elakadt a sorfalban.
50. perc: Narey tört be a tizenhatoson belülre, Leandro azonban könnyedén szerelte.
46. perc:
A második félidőre beállt a Fradiba Lenadro, Nagy Dominik, Radó András és Florian Trinks is, aki most mutatkozik be a zöld-fehéreknél. A pályát elhagyta Ramí­rez, Gera, Hajnal és Lamah.
46. perc: Elkezdődött a második félidő.

45. perc: Véget ért az első félidő.
43. perc:
Többet birtokolja a labdát a Ferencváros, azonban nagyobb helyzeteket eddig nem alakí­tott ki.
40. perc: Dilaver jobb oldali beadása volt nagyon pontatlan.
38. perc: Sesták
lába lövésre lendült a tizenhatos vonalán, ám egy védő az utolsó pillanatban becsúszva szerelt.
33. perc:
Brasnic tüzelt távolról, de Dibusz óriási vetődéssel ezúttal kitolta a bal felsőbe tartó labdát.
27. perc: Varga
kevergetett a a németek ötösén belül, ám lövését blokkolták a védők.
25. perc: Hajnal í­velt a tizenhatoson belülre egy szabadrúgást, a németek kapusa azonban magabiztosan lehúzta a labdát.
23. perc: Hajnal passzolt le egy szabadrúgást 28 méterről Gerának, aki bal lábbal lőtt, de Kruse leért a jobb alsóba tartó labdára.
21. perc:
Egy bal oldali bedobás után Proschwitz elé került a labda, aki remek mozdulattal a bal felső sarokba tekert a tizenhatos bal sarkáról. Dibusznak nem volt esélye a hárí­tásra. 0–1
13. perc:
Lamah húzta meg a bal oldalon, majd kiugratta Vargát, akit azonban tisztán szereltek a tizenhatoson belül.
11. perc: ígéretes helyről, a kapuval szemben kapott szabadrúgást a Fradi, de Varga a sorfalba lőtte a labdát.
8. perc: Varga ugratta ki remekül Lamah-t, ám az asszisztens lest jelzett.
5. perc:
Egyelőre egyik oldalon sem alakult ki helyzet, a középpályán gyűrik egymást a felek.
A Paderborn a német másodosztály osztályozót jelentő, tizenhatodik helyén áll, tizenkilenc eddig lejátszott bajnokiján tí­z vereség mellett négy győzelem és öt döntetlen a mérlege.
1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a németek indí­tották útjára a labdát.

Thomas Doll: – Jó meccset játszottunk, jól mozogtunk a pályán. A dinamika még hiányzott a játékunkból, de ez a felkészülés jelenlegi szakaszában érthető. Ne felejtsük el, hogy a Paderborn előrébb jár a felkészülésében, mint mi. Ennek ellenére mezőnyben mi voltunk a jobb csapat. Akadtak lehetőségeink a gólszerzésre is, de ezeket ezúttal nem tudtuk kihasználni. A védelem teljesí­tményével is elégedett vagyok – a gólnál persze lehettünk volna közelebb az ellenfél támadójához, hogy blokkoljunk, de szenzációsan eltalált lövés volt. Összességében elégedett vagyok a játékkal, és jó, hogy a játékosok növelhették a játékperceik számát a tétmeccsek előtt.

*

A Paderborn azonnal szerződést bontott Nick Proschwitzcal, aki vasárnap hajnalban, a törökországi edzőtáborban nyilvános helyen, alkoholos állapotban kb. 20 mp-n át mutatta a nemi szervét az edzőtábort szervező cég munkatársának.

(A Nemzeti Sport, az nso.hu, a Ferencváros és a Paderborn hivatalos honlapja alapján)