2024.I.18. Ferencváros – Piast Gliwice: 2-1

2 hozzászólás a(z) 2024.I.18. Ferencváros – Piast Gliwice: 2-1 bejegyzéshez

A Ferencváros új szerzeménye, Edgar Szevikjan is megérkezett Benidormba, csatlakozott az edzőtáborhoz.

ELKEZDŐDÖTT A TALÁLKOZÓ!
    A Ferencváros zöld-fehér csíkos mezben, fehér nadrágban, a Piast piros-feketében játszik.

12:06
    GÓÓÓL! VEZET A FERENCVÁROS! 1–0
    4. perc: Civic futott el a bal oldalon, felnézett, majd jó ütemben ballal középre adott, és az érkező Loncar 6 méterről a hálóba pörgetett. 1–0

12:13
    NEM ROSSZ LENGYEL LÖVÉS
    11. perc: Egy kipattanót lőtt rá nagy erővel az egyik lengyel játékos, Varga vetődött a jobb alsó felé tartó labdára, de nem kellett beleérnie, kicsivel a kapufa mellett ment el.

12:27
    MARQUINHOS-LÖVÉS!
    22. perc: Csakhogy a védők blokkolták a brazil próbálkozását.

12:30
    ABU FANI PRÓBÁLKOZOTT
    31. perc: Abu Fani botladozott a lengyel tizenhatoson belül, nem tudták elvenni tőle a labdát, de a lövésébe azért beleléptek, szöglet.

12:36
    LONCAR MEGINT BETALÁLT! 2–0
    35. perc: Jobb oldali támadás indult a lengyelek kapuja felé, Loncar pedig futtából, 16 méterről nagy erővel lőtt a bal alsóba. 2–0

12:38
    FERENCVÁROSI CSERE
    37. perc: Marquinhos helyére jött Donata.

12:40
    MELEGÍTENEK A FERENCVÁROSI CSERÉK, A MÁSODIK FÉLIDŐBEN A HÍREK SZERINT SORCSERE LESZ.
    12:42
    ABU FANI JÓ LÖVÉSE
    41. perc: Abu Fani indult meg középen nagy lendülettel, nem passzolt Loncarnak, inkább lőtt, és a labda nem sokkal ment el 18 méterről a jobb kapufa mellett.

12:45
    ÚGY EGYEZTEK MEG A CSAPATOK, HOGY KÉTSZER 50 PERCET JÁTSZANAK, TÍZPERCES SZÜNETTEL.
    12:47
    MAIGA MEGPRÓBÁLTA
    45. perc: Maiga érezte úgy, hogy vagy 30 méterről is érdemes megpróbálni, és miután a kispad is biztatta, ellőtte. Nem sokkal ment el a labda a bal felső mellett.

12:52
    VÉGE AZ ELSŐ FÉLIDŐNEK, AZ FTC 2–0-RA VEZET
    13:05
    ELKEZDŐDÖTT A MÁSODIK FÉLIDŐ
    13:06
    A FÉLIDŐBEN SORT CSERÉLT A FERENCVÁROS AZ ÍGÉRETNEK MEGFELELŐEN.
    Dibusz – Makreckis, Wingo, Abena, Ramírez – Gojak, Katona B., Besic – Haraisvili, Kodro, Lisztes.

13:10
    LISZTES LÖVÉSE
    56. perc: Lisztes húzott befelé jobbról, majd 20 méterről lövésre lendült a lába, a labda nagyon magasan elszállt a léc felett.

13:13
    A MÁSODIK FÉLIDŐBEN AZ ELSŐBEN KEVESET MUTATÓ LENGYELEK KICSIT FELJAVULTAK
    13:15
    DIBUSZ-VÉDÉS
    60. perc: Jobb oldali lengyel akció végén Krikun éles szögből igyekezett gólt szerezni, Dibusz azonban gyors vetődéssel szögletre mentett. A szögletből nem lett semmi.

13:17
    HARAISVILI HELYZETE
    62. perc: Besic ívelt jó ütemben a Piast tizenhatosán belülre, Haraisvili kibújta a védők mögül, és 7 méterről, bevetődve nem sokkal lőtt fölé.

13:23
    TÁMAD A FERENCVÁROS
    69. perc: Most éppen Gojak ívelt középre kissé jobbról, a kimozduló Szymanski azonban könnyen elkapta a labdát.

13:24
    SZTANKOVICS OLASSZAL KEVERT ANGOL BEKIABÁLÁSAI ÉS BIZTATÓ SZAVAI HALLATSZANAK AZ OLDALVONAL MELLŐL.
    13:28
    HAJMERESZTŐ MOZDULAT A FRADI KAPUJA ELŐTT
    73. perc: Dibusz fülelt le egy rossz Piast-átadást, majd rossz helyre, Carboni elé gurított. Az volt a kapus szerencséje, hogy Abena idejében eszmélt, és az utolsó pillanatban közbelépett a tizenhatos vonalánál.

13:29
    SZTANKOVICS IS LŐTT EGYET
    75. perc: Dibusz nagy erővel az oldalvonalon túlra rúgott egy labdát, éppen oda, ahol Sztankovics állt, aki kapásból jó nagyot rúgott a labdába.

13:31
    SZABADRÚGÁS A PIAST GLIWICÉNEK
    77. perc: Hateley lőtte el a labdát 24 méterről, és csavarása nagyjából egy méterrel ment el a jobb alsó mellett.

13:40
    AZ UTÓBBI PERCEKBEN INKÁBB A PIAST AKTÍVABB.
    13:41
    FRADI-CSERE
    88. perc: Lisztes lekocogott, Tóth Alex állt be a helyére.

13:43
    ABENA KAPOTT SÁRGA LAPOT
    90. perc: A ferencvárosi tizenhatos jobb sarka közeléből jöhet a lengyel szabadrúgás.

13:44
    BESIC KÖNNYELMŰSKÖDÖTT
    90. perc: Besic a saját tizenhatosán belül vesztette el a labdát egy cselezgetés miatt, aztán valahogy a Fradi mégis megúszta kapott gól nélkül a lengyelek ügyetlenkedése miatt.

13:50
    TIZENEGYEST KAPOTT A PIAST.
    96. perc: Katona szabálytalankodott a tizenhatoson belül.

13:51
    SZÉPÍTETT A PIAST! 2–1
    96. perc: A tizenegyest Félix lőtte a jobb alsóba. 2–1

13:53
    KATONÁT GYORSAN LEKAPTA SZTANKOVICS
    97. perc: Katona Bálint helyére Donata állt.