1930. Polonia – Ferencváros 0-5, nemzetközi barátságos
1942. Ferencváros – Diósgyőri MÁVAG 6-2, MK döntő
1947. vegyes FTC, Csepel – Zidenice 3-2, nemzetközi barátságos
1957. Nyugat – Ausztrália – Ferencváros 1:6, nemzetközi barátságos
1961. Slavia Szófia – Ferencváros 0:0, nemzetközi barátságos
1969. Dunaújváros – Ferencváros 0:1, NB1
1971. Slovan Levice – Ferencváros 1:6, nemzetközi barátságos
2013. Ferencváros – Szekszárd 4-1, Edzőmérkőzés
2016. Ferencváros – FK Vozdovac 0-0, nemzetközi barátságos
2017. Ferencváros – FK Jelgava 2-0, EL selejtező

Összes díjmérkőzés: 18 mérkőzés, 12 győzelem, 3 döntetlen, 3 vereség, 59-26 gólkülönbség

1947. Mike István

“Óriási nézőközönség előtt mérkőzött szerdán a bajnokcsapat az uj igazolt játékosokkal felfrissí­tett Nsc ellen. A mérkőzés erős iramban, mindvégig érdekes volt, kár azonban, hogy a vége felé eldurvult a játék, a miben Kanyaurek, Feldman és Hlavay jártak elöl, de a nyugodt Ftc játékosok nem reagáltak a durvaságokra. Weisz rúgja az első felidő egyetlen gólját, a mit Tóth a második félidő elején kiegyenlí­t, majd Schlosser és Weisz további gólokat rúgnak. Fritz habozása meghozza az Nsc második gólját, de ezt követi Borbás ideális lefutása, a mit Schlosser kapásból a hálóba továbbit. 5 perccel a befejezés előtt a bí­ró Kanyaureket és Romethet kénytelen kiállí­tani.” (1910 – NSC)

“Elég érdekes és ní­vós mérkőzés, amelyet a mezőnyben sokkal jobban és tetszetősebben játszó Vasasok könnyen a maguk javára dönthettek volna el, ha csatársoruk a gól előtt több határozottságot és céltudatosságot tanúsí­t. Így azonban a hasznosabban játszó FTC munkáját koronázta siker. A győztes csapat főleg lelkes, agilis és lendületes játékáért érdemel dicséretet. Pataki visszatérte feltétlenül nagyfokú megerősödését jelenti a csapatnak. Messze van ugyan még attól a formától, amellyel a legjobb magyar középcsatár cí­mét szerezte meg magának, de minden mozdulatával elárulta, hogy rövidesen ismét a legjobbak sorába fog emelkedni.” (1918 – Vasas)

“Az FTC szépen és lelkesen játszott. A gólarány nem fejezi ki az FTC fölényét.” (1926 – Pozsonyi kombinált)

“Nagy fölénnyel győzött a Ferencváros Pozsonyban.” (1927 – Ligeti, PTE kombinált)

“A lengyelek elleni reváns mérkőzésen Varsóban sokáig szí­vósan védekeztek a hazaiak, s í­gy csak a 43. percben tudjuk megszerezni a vezető gólt Kohut fejeséből. Után rögtön azonba a 44. percben Takács II. már a második gólt lövi. Szünet után már a második percben Toldi növeli az eredményt. Most iskolajátékot mutat be a csapatunk, s ennek során a 16. percben Takács II., majd a 18. percben ugyanő szerez újabb gólt. A csapat a hátralévő idő alatt is fölényesen játszott.” (1930 – Polonia)

MK-1941-42“Jó bornak nem kell cégér – tartja a közmondás és ez az igazság alighanem az izgalmasnak í­gérkező labdarúgó tornákra is vonatkozik, mint arról a Magyar Kupa idei befejező négyes mérkőzésén meggyőződhettünk. Mindkét nap zsúfolásig megtelt villamosok összesen mintegy 40.000 nézőt szállí­tottak ki a négy izgalmas összecsapást hozó középdöntő és döntő mérkőzésekre….A Ferencváros szurkolótábora, amelyet az egerekbe emelt az Újpest nagy veresége, azt remélte, hogy a zöld-fehérek köszörülik ki a fővárosi labdarúgáson esett csorbát és akkor, amikor a keserves és valóban igazságtalan 2:1-es győzelemmel kellett megelégedniök, ők sem tagadhatták le, hogy ezt a mérkőzést a Ferencváros legszerencsésebb győzelmei közé fogják iktatni…A kupa döntőjében a Ferencváros és a DiMÁVAG sokáig bizonytalan kimenetelű és második félidő közepéig meglehetősen csapkodó, hibákkal zsúfolt, de izgalmas mérkőzést ví­vott. Azonnal feltűnt ugyan, hogy ma más Ferencváros van a pályán, mint egy nappal előbb és megállapí­thattuk, hogy különösen a csatársor született újjá tegnapi játékhoz képest. Ismét bebizonyosodott, hogy két gólratörő, gyors szélső a legjobb védelmet is megbonthatja s ezúttal a Lukács-Kiszely kettős jóval felülmúlta a tegnapi játékhoz képest erősen visszaesett Fűzér-Turbéki szélsőpárt. A két első Ferencvárosi gól Kiszely érdeme. Az DiMÁVAG egyenlí­tése után megmozgatja az egész zöld-fehér együttest, amely néhány perc alatt ellenállhatatlan erővel fekteti kétvállra veszélyes ellenfelét. A Ferencváros sokat tűrt, sokat csalódott közönsége egy emberként ünnepli most ezt a csatársort, amely sorra lövi góljait megtört ellenfele hálójába. Már csak az idő akadály az újabb góloknak, különben a 6:2 helyett 10:2 is lehetne az eredmény. — Jövőre bajnok lesz a Fradi – hallatszik innen-is, onnan-is, amikor egetverő éljenzés közben Lázár, a csapatkapitány átveszi az MLSZ képviselőjétől a Magyar Kupát.” (1942 – DiMÁVAG)

KS_1942_I_066-19420629-2-v2

“A mérkőzés előtt a Ferencváros öltözőjében Szabó edző serkenti a csatárokat: — Ne fukarkodjatok a lövésekkel!…A mérkőzésen Ferencváros nagy fölénye jegyében zajlott le. Minden tekintetben magasan fölötte állott ellenfelüknek a zöld-fehérek. Már az első félidőben is sokkal több gólt lőhettek volna. A második félidőben kifulladtak a Ganz-védők s a Ferencváros megerőltetés nélkül érte el góljait. A Ferencváros közvetlen védelmét nem állí­totta nagyobb feladat elé a Ganz, Sárosi Béla nagyszerű labdákat adott előre, de lakat is kitűnő volt. A támadó ötösben Sipos feltűnően szorgalmas volt. Kubalának volt néhány remek mozzanata. Sárosi dr. kissé halványabb volt. Gyetvai erősen javult. A Ganz csatársora nem tudta tartani a labdát, í­gy a védelemre olyan nagy munka hárult, amellyel nem tudott megbirkózni. Egyénileg Várszegi, a gólok ellenére is Gyuris, Fehér és Ladányi tűnt ki a csapatból.” (1945 – Ganz)

“Opata Zoltán: A csehek jól játszottak, de ennyivel jobb volt a Fradi.” (1947 – Zsidenice)

“A Ferencváros labdarúgócsapata közel ötvenórás repülőút után megérkezett az ausztráliai Perth városába. A város sporttelepén csütörtökön edzést tartott a Fradi, s ezen nagyon sok ausztrál sportrajongó jelent meg. A magyar csapat első ausztráliai mérkőzésére a tervek szerint szombaton kerül sor, amikor Ny. Ausztrália ellen lépnek pályára a zöld-fehérek. Az első mérkőzésére Perth-ben került sor. A találkozó iránt óriási érdeklődés nyilvánult meg, hiszen magyar csapat még nem játszott ezen a földrészen. Az első félidőben ragyogóan játszott a Fradi, különösen Orosz (ő lőtte az első gólt Ausztráliában) és Borsos volt elemében. Szünet után a most leigazolt Friedmanszky játszott a legjobban.” (1957 – Nyugat-Ausztrália)

1960/61

“Hazai mezőnyfölény után a Fradi a 60. perctől átvette a játék irányí­tását. A győztes gól is ekkor esett: a 70. percben Rákosi a bal oldalról í­velte át a labdát, Németh hányat vetődve akarta kapura lőni, de lyukat rúgott, a labda Szőke elé került, a jobbszélső mintegy 14 m-ről nagy erejű lapos lövést eresztett meg. A labda a vetődő Aczél kezéről vágódott a hálóba, 1:0.” (1969 – Dunaújváros)