Teremfoci: Hamburg és Genf

fradi_cimerGyőzelemmel kezdett a Ferencváros labdarugó csapata a hamburgi teremtornán. A zöld-fehérek a B-csoportban az első mérkőzésen a német Viktoria Wilhelmsburg ellen nyertek 4:2-re.

A teremtorna 2. fordulójában, amelyet szintén szombaton rendeztek, a ferencvárosiak 6:1 arányu vereséget szenvedtek az Oberligás FC Jénától.

A nemzetközi teremlabdarúgó tornán a Ferencváros 6:2 arányú vereséget szenvedett a német St. Pauli csapatától. A zöld-fehérek csak az első mérkőzésüket nyerték meg, utána kétszer vesztettek, í­gy csoportjukban a 3. helyen végeztek, nem jutottak tovább.

A nemzetközi teremlabdarúgó tornán az 5. helyért lejátszott mérkőzésen a Ferencváros 4:3 arányú vereséget szenvedett a Fortuna Düsseldorftól.

(1991. január 5.-6.)

*

A Ferencváros tavaszi szezonra készülő labdarúgó csapata Genfben szerepel egy nemzetközi teremtornán. Első találkozójukon 1:1 (1:0) arányú döntetlent értek el argentin ellenfelükkel szemben.

A genfi teremtorna csoportmérkőzései során a Ferencváros második mérkőzésén 2:1 (1:1) arányú vereséget szenvedett a svájci Servette csapatától, í­gy csoportjában a második helyen végzett.

A csoport végeredménye:

1. Servette 4 pont
2. Ferencváros 1 (2-3)
3. San Lorenzo de Almagro (argentin) 1 (2-4)

A legjobb négy között a Ferencváros remek játékkal, nagy közönségsikert aratva nyert a Lausanne ellen 2:1 (0:1), ezzel bejutott a döntőbe, ahol a Bayern Münchennel mérkőzik.

A genfi tornán a zöld-fehér legénység óriási küzdelemben döntetlent ért el a német Bayern München elleni fináléban, majd a büntetőket jobban lőve megnyerte a tornát

A döntő:

Ferencváros – Bayern München 4:4 (3:3) – büntetőkkel 5:4

Magyar Zoltán ügyvezető igazgató először a fordulatos, Bayern München elleni döntő eseményeit elevení­tette fel: – Ritka jól kezdtünk, a kétszer 14 perces finálé alig tartott egy perce, amikor Szenes nagy gólt lőtt. Nem sokkal később Dukon következett (2:0), de a hátránytól észbekapott a bajor csapat, és kiegyenlí­tett (2:2). Lipcsei szí­vósságának köszönhető harmadik találatunk, két német futballista kergette és gyötörte, de úgy is bebombázta a labdát. A németek válaszoltak (3:3), és ekkor a kiugró Albertet kapusuk elkaszálta. A büntető elmaradt, maradt a 3:3.

– Ezek szerint volt hosszabbí­tás?
– Volt, és a Bayern szerzett vezetést a kétszer öt perc ráadás elején. Már úgy tűnt, veszí­tünk, amikor három másodperccel a hármas sí­pszó előtt Topor egy szabadrugást Fischer fejére í­velt, támadónk ügyesen tálalt vissza, és felrobogó kapusunk, Balog Tamás kiegyenlí­tett. A kilenc méterről leadott büntetőrugásokban mi bizonyultunk jobbnak.

Az ügyvezető igazgató azt is elmesélte, hogoy a svájci közönség szí­vébe fogadta a zöld-fehér együttest, hangosan zúgott a “Budapest Budapest”. A döntőt a tévé is egyenesben adta.