1967. Real Zaragoza – Ferencváros 2:1, VVK
1969. Ferencváros – Haladás 1:1, Edzőmérkőzés
1978. Ferencváros – FC Magdeburg 2-1, KEK
1980. Nyíregyháza – Ferencváros 0-1, NB1
1989. Ferencváros – Admira Wacker 0-1, KEK
1995. Ferencváros – Real Madrid 1-1, BL csoportkör
2003. Ferencváros – Balaton FC 0-1, NB1
2014. Ferencváros – Paks 0-0, NB1

Összes díjmérkőzés: 37 mérkőzés, 24 győzelem, 9 döntetlen, 4 vereség, 110-38 gólkülönbség

1942. Polgár Gyula

“A MAC. csapata nem a legvérmesebb reményekkel nézett a mérkőzés elé. A Ferencvárosi pálya kis méretei, s játékosainak testi eröbeli túlsúlya már előre eldöntötték a játék eredményét. A rendesnél 25 m-el rövidebb s keskeny pályán ugyanis a játékosok folyton egymáson vannak, a testi túlsúly nagyon érvényre jut, nem is szólva arról, hogy a nagyobb méretekhez szokott csapat passzjátékát ily szűk pályán nem produkálhatja. A Ferencváros volt kétségtelenül a jobb, rutinirozottabb csapat; összjátéka is — szokva lévén a helyhez — tökéletesebb volt, de a nagy gólkülönbségért — a MAC. két csatárának letöretésén kí­vül — a pálya is okozható.” (1903 – MAC)

“Ferencvárosi Tornaklub I. 8:0 győz a Typographia Sportegyesület ellen. A F. T. K. mindvégig óriási fölényben volt.” (1904 – Typographia)

“FTC. fölénye azonnal nyilvánvalóvá válik, négy kornert ér el, amely után a 24-ik percben egy rumliból Rónay fejes gólt ér el. A második gól Schlosser mesteri játékának és ennél is szebb lövésének eredménye.” (1909 – Teplitzer FC)

“A karlsbadi csapat reklámozása is jól bevált. Egy abszolút gyenge csapatot láttunk, de hát elég messziről jött s igy mindent elhittünk róla.” (1911 – Internationale Karlsbad)

“Mindenszentek ünnepét is besorozta már a labdarúgás szolgálati napjai közé. Annyi ugyanis a bajnoki meg az egyéb dí­jmérkőzés, hogy elsőoszályú együtteseinknek nem tudja a vasárnapokból. S közönségi is akadt a mindszenti meccseken. Nem nagy, nem is zajos, de mindent megmagyarázott a csipős északi szél, a gyér közönséget, s a fagyos hangulatos is. Külön érdekességet adott ennek a mérkőzésnek az a körülmény, hogy a küzdő egyesületek a küszöbön álló magyar-osztrák meccs miatt nem szerepeltethették reprezentatí­v játékosaikat. Főként az FTC-re jelentett nagy erőveszteséget, mert tudvalévően a magyar válogatott gerincét ha ferencvárosi játékos adja.” (1912 – BAK)

“Az történt a mi a háborús világban ritkaság: az FTC komplett csatársorával szerepelt.” (1914 – BTC)

“Az utolsó percekben, tizenegyesből tudott csak kiegyenlí­teni az UTE” (1924 – UTE)

“A bajnokcsapat mindinkább formába jövő együttese szép kettős győzelmet aratott. Vasárnap a keleti futball kultúra előharcosa, a román bajnokcsapat felett aratott diadalmas győzelmet, hétfőn pedig megsemmisí­tő fölénnyel intézte el régi nagyhí­rű riválisát, a bécsi Rapidot. Pedig a tegnap reggel megjelenő bécsi lapok a régi nagy Rapid feltámadásáról í­rtak és beharangozójukban a legnagyobb bizalommal tekintettek a Ferencváros vendégszereplése elé. Nos, ezt a Rapidot a Ferencváros Pataki, Bukovi, Müller és az első félidőben sérülten kiálló Schlosser nélkül tartalékosan is olyan szenzációs stí­lusban győzte le, hogy még a 4:1-es gólarány sem elég hű kifejezője a fölényüknek.” (1926 – Rapid)

1931

1933

“A Palermo jelszava (úgy látszik): Többet temperamentummal, mint tudással!” (1934 – Palermo)

“Nem vitás, hogy a Ferencváros megérdemli a győzelmet. A gólarányról azonban már lehet vitatkozni. A zöld-fehérek támadásai a játék elején gördültek legjobban és legszebben, akkor, amikor a Kispest még 11 emberrel játszott. Ekkor úgy festett, hogy a zöld-fehérek nagy gólkülönbséggel győznek, holott a nagy gólkülönbségű győzelmet elsősorban más ok idézte elő. A játék elején a zöld-fehérek alig-alig tudták gólig érlelni rengeteg támadásukat, mert a támadósor játékába sok hiba csúszott, s gólok csak akkor kezdtek záporozni, amikor a Kispest Havas kiállí­tása után 10 emberrel már egyre jobban elfáradt. A meccs végén összeroppantak, a Ferencváros meg sorba lőtte a szebbnél szebb gólokat.” (1936 – Kispest)

1937

1938

“Macska-egér harc volt” (1939 – Kassai AC)

A Ferencváros lendületes csatárjátékkal, biztosan győzött” (1940 – Szolnok)

1943

“Megilletődötten játszottak a budafokiak” (1945 – BMTE)

“Nagyszerű mérkőzés volt. A Ferencvároson egyáltalában nem lehetett észrevenni, hogy vasárnap nagy harcot ví­vott. A játékosok erőnléte elsőrangú. Gyorsak, munkabí­rók. A Ferencváros végig jobb volt és a győzelem aránya is nagyobb lehetett volna, ha a győri kapus nem véd olyan kiválóan. Nagyszerűen játszott a zöld-fehérek csatársora. A játékosok ismerik már szinte egymás gondolatát is, kitűnően cserélik a helyüket és rengeteg helyzetet tudnak az ellenfél kapuja előtt összehozni. A két fedezet sok használható labdával táplálta a csatárokat, a védelem biztosan állt a lábán. A mérkőzés szép volt. A Ferencváros csatárai sokszor tűzijátékot rendeztek az ETO kapuja előtt és támadást támadásra halmoztak. Minden részében jobb volt a Ferencváros és nem vitás, hogy akkor is biztosan több góllal győzött volna, ha az ETP nem csonkul meg.” (1948 – V. ETO) | Tempó, Fradi!: 1948 őszén a politika kezdett nagyon rossz irányba fordulni, de ettől még a zöld-fehér hí­veknek minden mérkőzés ünnepnek számí­tott. Az 1948/49-s bajnokságból 8 forduló ment le, a csapat pontveszteség nélkül vezette a tabellát, 49:3 (!) gólaránnyal…a folytatás meg a Ferencváros történetét szeretők számára ismert.

“A mérkőzés meglepetése a Bp. Kinizsi első fél időbeli nagyszerű, játéka volt.” (1953 – Bp. Postás)

“Izgalmas, szí­nvonalas, jó iramú mérkőzést élvezhetett a közönség. Mindkét csapat nagy lendülettel kezdett. Gyors labda átadások jellemezték ekkor a játékot. A Honvéd 0:1-ről szerezte meg a vezetést. A második félidőben már az első percekben kezdve többet és veszélyesebben támadott a Ferencváros, egy perc alatt nem csak egyenlí­tett, hanem meg is szerezte a vezetést. A Honvéd játékosok idegei felmondták a szolgálatot, erőnléti hibák is mutatkoztak, sokat hibáztak és vissza is estek a piros-fehérek. Megérdemelten szerezte meg a két pontot a Ferencváros.” (1959 – Bp. Honvéd)

“Szőke ballábas lövése döntött Salgótarjánban” (1970 – Salgótarján)