1963. Ferencváros – Újpesti Dózsa: 1-0, NB1
1965. Ferencváros – Panathinaikosz: 0-0, BEK
1968. Ferencváros – Dunaújváros: 3-0, NB1
2007. Cegléd – Ferencváros: 0-1, NB2
2010. Siófok – Ferencváros: 3-1, MK
2011. Pécs – Ferencváros: 2-1, Ligakupa
2013. Ferencváros – Haladás: 0-3, NB1

Összes díjmérkőzés: 17 mérkőzés, 8 győzelem, 4 döntetlen, 5 vereség, 35-24 gólkülönbség

Tallózás a korabeli sajtóhírekből:

“A F. T. C. nagy bizalommal ment fel Bécsbe e mérkőzésre, mert míg ő tavaszi veresége óta igen nagyot haladt, addig a Cricketterek felől az a nézet uralkodott, hogy egy pár jó játékosuk elvesztése folytán nagyon meggyöngültek. Ez a nézet azonban nagyon tévesnek bizonyult, mert bátran el lehet mondani, hogy a Cricketterek csapata aligha volt még olyan erős, mint épen mostanában, mióta oly játékosokat nyert, mint Friling, a Slavia volt tagja, Mani Friedl, a Deutscher F. C. volt tagja, továbbá Strümpl szintén a Slaviából és újra köztük játszik Siems is, a kitűnő back.” (1901.11.10 – Cricketer)

“A revans a WAC-nak nem sikerült, ellenben meggyőződhettünk arról, hogy az FTC tényleg egy minden tekinteteben kiváló csapat fölött aratott győzelmet. A zöld-fehérek mostani győzelmére rá lehet mondani, hogy meg nem érdemelt volt, de viszont azt is, hogy megérdemelt volt. Meg nem érdemelt azért volt, mert a második félidőben a WAC olyan fölényben volt, mintha övé lenne a 3:0-ás győzelem, viszont azonban az FTC eme győzelmét erősen meghandicapelt csapattal érte el, hiszen Korody, Weinber és Rumbold helyén gyenge tartalékok játszottak.” (1912.11.10 – Wiener AC)

NS-19121110-02-19121103-2

“A nap legfontosabb bajnoki mérkőzése a várakozásnak megfelelően igen érdekes és izgalmas küzdelmet hozott, de a játék sima lefolyását néhány könnyel elkerülhető disszonáns momentum a mérkőzés vége felé sajnálatos módon megzavarta. Sebők bíró nem fogta kezdettől fogva elég eréllyel a csapatokat, néhány elkerülhetetlen, de feltünő ofside állást is elnézett, ami különösen a 33-sokat rendkívűl idegessé tette. Magáról a játékról szólva mindenekelőtt meg kell állapítanunk, hogy az FTC második félidőbeli játékával rászolgált a győzelemre.” (1918.11.10 – 33 FC, NB1)

“Az időjárás jóságos volt az újpesti derbi iránt: szinte tavaszias délutánt biztosított a zöld-fehérek és a lila-fehérek nagy találkozásának. A húszezret meghaladó tömeg izgalmas és jó meccset nézhetett végig, amely minimális gólaránnyal, pár perccel a befejezés előtt dőlt el a Ferencváros javára. A várakozás feszültségét a hangszóró rikácsolása, slágereinek harsogása sem tudta enyhíteni. Nem is igen figyelt oda senki. A kijáratot leste a tömeg, elsőnek a Ferencváros bújt elő, az állóhelyen meglendült a zöld-fehér zászlóerdő és ropogott a taps. Hamarosan Újpest fiai is kifutottak, most a lila-fehér színek táncoltak körös-körül az ember rengeteg feje fölött. Ropogott a taps, harsogott az éljen s nem lehetett volna megállapítani, hogy melyik tábor köszöntése harsogja túl a másikat. Olyan döntetlen féle volt ez a mérkőzés…ahogy az érdekeltek valószínűleg elfogadták volna ezt a mérkőzés végén is…Még sem így lett a két nagyszerű együttes félelmetes viaskodásából. Az első félidőben a Ferencváros nagyobb kiforrottsága, a másodikban az Újpest hevesebb lendülete érvényesült jobban. Az eredmény meghatározása: a tökéletesebb fegyverekkel harcoló csapat megérdemelt győzött! A Ferencváros már az első félidőben ií úgy a játék, mint a gólhelyzetek alapján legalább két góllal volt jobb. A másodikban az Újpest vezető gólja után veszedelmesen feljavult ugyan, végül azonban mégis diadalmaskodott a stílus és a rutin.” (1929.11.10 – Újpest, NB1)

“Tüneményesen játszott a Ferencváros, nem volt gyenge pont a csapatban. A nehéz, sáros talaj igen nagy feladat elé állította a játékosokat. A ferencvárosiak azonban nagyszerűen megbirkóztak ezzel. Kitűnő rúgótechnikájuk pompásan érvényesült és kifogástalan erőnlétükkel még az utolsó percekben is nagyszerűen játszottak. Pedig ez a pálya igen sokat kivett játékosokból. A SZAC már a rajtnál elvesztette minden esélyét, miután a második legjobb játékosa, Villányi nélkül volt kénytelen kiállni. A Fradi győzelmét ő sem tudta volna megakadályozni, hiszen a csapat a régi nagy napjaira emlékeztetően játszott. Úgyszólván nem is volt gyenge pontja a csapatnak.” (1946.11.10 – SZAC Barátság, NB1)

“Olyan rangadót láthatott a közönség, amelyet nem csak a játékosok küzdeni tudása, lelkes odaadó játékfelfogása jellemzett, hanem a színvonalas, jó játék is. Méltó volt ez a találkozó a két régi nagy vetélytárs hagyományaihoz. Mindkét csapat a támadást, a gólra törést tekintette legfőbb feladatának és védelmének megerősítésére, különleges feladattal nem bízott meg senkit. Ez is közrejátszott abban, hogy időnként nagyszerű, sokmozgásos, ötletekkel fűszerezett támadások futottak a pályán. Végig nyílt volt a küzdelem, hiszen az utolsó 20 perctől eltekintve – amikor az újpestiek játszottak fölényben – egyik csapat sem tudott a másik fölé kerekedni. Mindkét kapura zúdultak nagy lövések, de adódtak kihasználatlan helyzetek is. A szurkolók joggal voltak elégedettek a játék színvonalával. A Ferencváros végül is addigi nagyszerű sorozatát folytatva értékes győzelmet szerzett és megőrizte hosszú ideje tartó veretlenségét. A játék képe alapján azonban elmondhatjuk, hogy a döntetlen eredmény hűbb lett volna két csapat nagy vetélkedéséhez.” (1963.11.10 – Újpesti Dózsa, NB1)

l_1963DEC0-19631110

“A görög labdarúgás nemzetközi eredményeinek ismeretében a közönség, de még a ferencvárosi vezetők is biztak abban, hogy a zöld-fehérek a Népstadionban legalább egy-két gólos előnyt tudnak szerezni a visszavágóra. A Panatinaikosz azonban hamar szétfoszlatta ezeket a reményeket. 4-3-3-as felállásukkal ügyesen megszállták és biztosították a 16-osuk előterét. Gyorsak voltak, jól kezelték a labdát, szorongatott helyzetben is egymást keresték, egyszóval stílusos, európai mezőnyben élvonalba számító csapat benyomását keltették. Pedig a Ferencváros együttese különösen a második félidőben már nem is játszott rosszul, nagy akarással küzdött. Bár a Ferencváros jóval többet volt támadásban és nagyobb helyzetei is voltak, mint a a vendégcsapatnak, mégis azt kell mondani, hogy a görög csapat kiérdemelte a döntetlent. Ezek után nagy küzdelemrer van kilátás Görögországban.” (1965.11.10 – Panatinaikosz, BEK)

TFU_19810916_Fml_071_0003-19651110

“A mérkőzés előtt a dunaújvárosi öltözőben nem örültek annak a hírnek, hogy a Vasas Salgótarjánban kikapott. – Ez figyelmeztető jel lesz a Fradi számára és a rivális megbotlása szárnyakat adhat neki… – mondogatták a játékosok. És az I. félidő képe őket igazolta. A Ferencváros nagy lendülettel kezdett. Percekig a kapujához szögezte ellenfelét, a szélsők futtatásával széthúzták a védelmet, középen pedig kitűnően megértette egymást Albert és Branikovits. Gyorsan megszületett az első gól is, és bár a Dunaújváros nem adta fel, sőt dicséretesen harcolt, már ekkor érezni lehetett, hogy alig tudják kétségessé tenni a Ferencváros biztos győzelmét. Szünet után különösen a harmadik gól után egy kicsit kiengedett a Ferencváros, ekkor a vendégek is lélegzethez jutottak, de változatlanul nagy volt a két csapat között a különbség. A Ferencváros akár több góllal is győzhetett volna.” (1968.11.10 – Dunaújváros, NB1)