1910.X.30. FTC – UTE 7:1

W_ftc-ute

A soroksári-uti versenypályán fölforditott világ lesz vasárnap, mert az uzus ellenére délután 1 órakor mérkőzik a Ferencvárosi Torna Klub és az Újpesti Torna Egyesület első csapata, azután pedig a második csapatok küzdelmére kerül a sor.

(Budapesti Hí­rlap, 1910. október 29.)

1910. október 30., 13:00, Soroksári út, FTC – UTE 7:1 (3:1)
vezette: Fehéry Ákos (BAK)
nézőszám: ~1 000
FTC: ? – ?, ? – Weinber, ?, ? –  Weisz, Varga, Koródy, Schlosser, Borbás dr.
UTE: Kazár – ?, ? – Klein, ?, ? – Novák, ?, ?, ?, ?
Gól: Weisz (6.), Schlosser (33., 70., 72.), Varga (37.), Weinber (55.), Koródy (77.) illetve ? (16.)

SH-19101031-04-19101030

Ferencvárosi Torna Club—Újpesti Torna Egylet 7:1 (3:1). Biró: Fehéry. Soroksári-uti pálya. Körülbelül 1000 főnyi közönség előtt mindkét csapat és teljes összeállí­tásban jelent meg. FTC. pompás játékának csakhamar eredménye is van, amennyiben Borbásnak egy ideális czenterezését Weisz a 6 percben védhetlenül lövi UTE. kapujába; UTE. támadásait Klein vezeti, bár FTC. a többet támadó fél, mégis UTE.-nek egy sikerült lerohanása a 16 percben a kiegyenlí­tő goalt eredményezi. A váltakozó támadásokból Borbás Schlosser a 2-ik és Borbás-Varga a 3-ik goalt éri el a 33. és 37. percekben FTC. javára.

A II-ik félidő elején UTE. még állja az iramot, de csakhamar visszaesik és FTC. egymásután éri el szép játék után goaljait. Weinber a 10., Schlosser a 25. és 27., Korody pedig a 32. percben lövik a gólokat. Ki kell emelnünk az újpestiek rendkí­vül agilis játékát s ki kell emelnünk az erélyes bí­ráskodás mellett látott igen fair játékot.

A II. csapatoknál FTC. II. 5:0-ra győz. Biró: Koch FTC.

(Sport-Világ, 1910. október 31.)

FTC saját pályáján horribilis arányban verte az UTE-t, ami annál is meglepőbb, mert a mérkőzés jó darabig 1:1 arányban állott és UTE, melynek csatársorában a katonaságtól visszatért Novák is játszott, az első félidőben méltó ellenfélnek bizonyult; a játék második felében azonban teljesen visszaesett.

I. oszt. bajnokság: FTC–UTE 7:1 (3:1). Soroksári-ut. Biró: Fehéry (BAK)
I. oszt. szöv. dí­j: FTC II.–UTE II. 5:0 (1:0). Soroksári-ut. Biró: Koch (TTC)