1914.XI.29. Auguszta serleg, FTC – MAC 5:0

Az Auguszta-vasserlegek feliratainak vésése és a puskacső szí­néhez hasonló feketésbarnára való befuttatása is megtörtént és kitünően sikerült, úgy, hogy a kiváló sporttörténelmi becscsel bí­ró serlegek teljesen készek. A háborús időknek ezeket az érdekes emlékeit e héten bemutatták Auguszta főhercegnőnek, a ki nagy elismeréssel nyilatkozott azoknak stilszerű és í­zléses voltáról. Vasárnaptól, december 29-től a Pesti Hí­rlap Erzsébet-körúti olvasóterme előcsarnokának kirakatában láthatók a serlegek.

(Sporthí­rlap, 1914. november 30.)

Üllői-uti pálya: d. e. 10 órakor:. FTC II —III. ker. II. (20 perc) vaspajzs (…) d. u. fél 3 órakor: FTC—MAC (Auguszta serlegmérkőzések).

A FTC—MAC mérkőzés csapatainak összeállí­tásai: FTC: Fritz — Wiener, Szandovits — Steinitz, Kiss, Farkas — Weisz, Tóth, Pataky, Schlosser, dr Borbás. MAC: Boronkay — Kehrling, Ocskay — Lenz, Simon, Medgyessy — Rácz, Bodnár, Krempels, Vigyázó, Szalay.

(*Pesti Hí­rlap, 1914. november 29.)

1914. november 29., 14:30, Üllői út, FTC – MAC 5:0 (3:0)
vezette: Langfelder Ferenc
nézőszám: 600
FTC: *Fritz — *Szandovics, *Wiener — *Steinitz, Kiss B., Farkas — Weisz F., Tóth-Potya, Pataky, Schlosser, Borbás dr.
Edző: Barney Gannon
MAC: Oláh — ?, Szaffka — Lenz, ?, ? — Rácz, Bodnár, Krempelsz, Vigyázó, ?
Gól: Schlosser (30., 45. – 11-esből), Tóth-Potya (3x., 51., 85.)
Kiállí­tva: Kiss B. (?.), Farkas (?.) illetve Krempelsz vagy Vigyázó (?.), Bodnár (?.)

SH-19141130-03-19141129A vasárnapi labdarugó-mérkőzések. A hideg idő dacára szépszámú közönség nézte végig a szezon utolsó labdarugó mérkőzéseit A bajnoki mérkőzéseket helyettesitő Auguszta-serleg-meccsek is befejeződtek. A győztes — mint előrelátható volt — a Ferencvárosi Torna Club csapata lett. Veretlenül játszotta végig a nyolc mérkőzést az FTC és csak egy gólt kapott.

FTC—MAC 5:0 (3:0). Üllői-uti pálya. Biró: Langfelder Ferenc. Ezzel a mérkőzéssel megnyerte a Ferencvárosi Torna Club az Auguszta vas-serleget, de a mai játéka mégsem volt az, amelylyel a vezetést eddig megszerezte magának. A biró kénytelen volt négy játékost kiállí­tani a két csapatból. Az FTC-ből Kis és Farkas, a MAC-ból Bodnár és Vigyázó hagyták el a pályát a durva játék miatt. Az első félidő elején változatos volt a játék, a 20-ik perc után aztán lassan kidomborodott az FTC fölénye. Az első goalt Pataki rúgta, amit Schlosser 11-es büntető-rugásos goalja követett, amit Pataki elgáncsolása miatt kapott a MAC. A harmadik goalt Tóth rúgta. Szünet után is az FTC uralja tovább a helyzetet és újra Tóth rúg két goalt. Ezután következtek a durvaságok. Az FTC-ben brilliáns játékot produkált Schlosser és Tóth. A MAC csapatából Bodnár és Rácz váltak ki.

(Pesti Napló, 1914. november 30.)

Hadi vaspajzs mérkőzések. MAC II.—FTC II. (szerk: december 8-án) tréningmérkőzést játszottak 2:2 arányban.