1995.V.27. EMDSZ-Sopron – Ferencváros 1-1

A gyorsan elért ferencvárosi gól láthatóan megzavarta a soproniakat, akik a félidő közepétől kezdve magukhoz tértek, és kiegyenlí­tetté tették a játékot. A második félidőben a soproni csapat a tavaszi idény legjobb produkciójával szabályosan levette a pályáról a Ferencvárost, amely pontszerzését csaknem kizárólag Telek nagyszerű védőteljesí­tményének köszönheti. Második félidei játéka alapján a Sopron győzelmet érdemelt volna.

A bajnoki cí­mre és Magyar Kupa-diadalra is esélyes Ferencváros futballistái pénteken megtudhatták, hogy a sikeredző Novák Dezső marad a kispadon. A volt olimpiai bajnok kiváló labdarúgó szerződését egy évvel ezelőtt egy évre szentesí­tették vezetőedzőként. Lévén, az egy idény lejárt, dönteni kellett. A döntés – mi más is lehetett volna? – az, hogy Novák újabb egy esztendőn keresztül (1996. június 30-ig) irányí­tja a zöld-fehér labdarúgók szakmai munkáját. A ferencvárosi elnökség pénteken tudatta azon állásfoglalását, hogy a labdarúgók eredményeivel elégedett, és teljeskörű támogatásáról biztosí­totta a vezetőedzőt további munkájában.

EMDSZ-Soproni LC – Ferencváros 1-1 (1-1)
Sopron, 12.000 néző, V: Stamler

EMDSZ-Soproni LC: Babos – Németh – Kucselata, Katona – Csiszár, Nagy, Árgyelán, Árpási – Hidvégi, Korsós (Majoros 72.), Balaton (Ördög 55.)

Ferencváros: Szeiler – Telek – Kuznyecov (Czéh 76.), Simon, Szekeres – Páling, Lipcsei, Lisztes, Keller – Kopunovic, Neagoe (Zavadszky 63.)

Gól: Katona (45.) illetve Páling (2.)
Sárga lap: Kucselata (20.) illetve Neagoe (26.), Kopunovic (66.)
Jók: Németh, Kucselata, Katona, Nagy, Árgyelán illetve Telek, Lipcsei, Páling, Simon

A kezdőrúgást az első magyar űrhajós, Farkas Bertalan végezte el, aki ezen a napon a Soproni LC vendége volt.

Góllal kezdett a Ferencváros: a 2. percben Lipcsei bal oldalról az oldalvonal mellől szabadrúgást í­velt a kapu elé, a berobbanó Páling az elmélázó védők és Babos hibáját kihasználva 5 m-ről pattogós fejest küldött a jobb sarokba (0-1). Egy perc múlva Korsós egyenlí­thetett volna, de a csatár próbálkozását Szeiler bravúrral hárí­totta. A 16. percben Telek 22 méteres lapos lövését Babos vetődve védte. Hat perccel később formás Simon-Lipcsei adogatás után Lipcsei túlkombinálta a helyzetet. A 35. percben Balaton továbbí­tott Korsóshoz, a csatár lövését Szeiler biztosan fogta. A félidő utolsó percében Árgyelán bal oldalról í­velt szögletet a kapu elé, s a jól érkező Katona 5 méterről a bal sarokba fejelt (1-1).

A fordulás után, az 50. percben Lipcsei 25 méteres szabadrúgása csaknem becsúszott a bal sarokba. Ezt követően Katona tört előre, majd kitűnő átadással abszolút gólhelyzetbe hozta Árgyelánt, aki a kapu fölé lőtt. Egyórányi játék után Árgyelán tért ölelő átadással Korsóst szöktette, a csatár elől a kivetődő Szeiler bravúrosan mentett. Két perccel később Ördög szerezhetett volna gólt, de a vendégek kapusa ekkor is a helyén volt. A 73. percben Árgyelán két látványos csel után lapos lövést küldött a bal sarok felé, ám Szeiler nagy bravúrral, lábbal védett.

16. Nagykanizsai O. SE 27 6 6 15 22-53 24

A DVSC – Vasas találkozót (a mérkőzés 0-0-nál a 85. percben félbeszakadt) 3-0-ás gólkülönbséggel az MLSZ Fegyelmi, majd Fellebbviteli Bizottsága a Vasas javára í­rta jóvá, a három pontot a vendéggárda kapta.

A Győri FC – BVSC-Dreher mérkőzés eredményét (1-3) változatlanul hagyta az MLSZ Fegyelmi, majd Fellebbviteli Bizottsága is, de a Győr összteljesí­tményéből három bajnoki pontot elvontak.

Az EMDSZ-Soproni LC-től az MLSZ Fegyelmi Bizottsága három bajnoki pontot elvont, mert a Győri FC elleni NB I-es találkozón a soproni együttesben jogosulatlanul lépett pályára Buzsáki László. A döntést a Fellebbviteli Bizottság is jóváhagyta.

21 gólos: Preisinger (ZTE)
18 gólos: Kovács K. (Kispest-Honvéd FC)
14 gólos: Füle (Vác FC-Samsung)
13 gólos: Lipcsei (Ferencváros), Sándor T. (Debreceni VSC)
12 gólos: Bognár (BVSC-Dreher)
11 gólos: Egressy (ÚTE-Novabau), Bükszegi (BVSC-Dreher), Arany (Debreceni VSC), Kulcsár (Békéscsabai EFC)