A Videoton idei legjobb játékával megérdemelten szerzett pontot a Ferencvárossal szemben.

Videoton FC Fehérvár – Ferencváros 1-1 (1-0)

Videoton: Mitring – Schindler, Tóth A., Szabó B. – Takács, Györök (Domján 84.), Urbonas, Dvéri, Schneider – Waltner (Pálfi 90.), Miklós Z. (Róth 74.)

Ferencváros: Hajdu – Szűcs M., Dragóner, Milovanovic (Vámosi 46.) – Jagodics, Vincze O., Lipcsei, Albert, Nagy N. (Schultz 58.) – Horváth F., Nicsenko (Zavadszky 46.)

Gól: Urbonas (9.) illetve Tóth A. (60. – öngól)
Sárga lap: Takács (31.), Waltner (44.), Urbonas (54.) illetve Milovanovic (22.), Lipcsei (28.), Vincze O. (71.)
Jók: Tóth A., Dvéri, Urbonas illetve Vincze, Schultz, Szűcs M.

Bátor támadójátékkal kezdett a Videoton, az 5. percben Miklós Z. tört kapura, amikor Milovanovics buktatta a kaputól 18 m-re. Dvéri szabadrúgása a bal oldali kapufát érintve hagyta el a játékteret. A 9. percben megszerezte a vezetést a hazai csapat: Schneider átadását Urbonas ballal, 14 m-ről a kapu bal oldalába lőtte (1-0). Ezt követően egyre magabiztosabbá vált a Ferencváros, többet támadtak a vendégek, beszorult a Videoton. A 20. percben Vincze szögletét Albert 7 m-ről fejelte kapura, a labda a bal oldali kapufáról pattant ki. A 37. percben Jagodics szerezte meg a labdát Szabó Bélától, 16 m-ről kapura emelt, Mitring bravúrral ütötte ki a léc alá tartó labdát.

A szünet után is nagy erővel támadott a Ferencváros. Az 52. percben mégis Hajdunak akadt dolga, Györök 22 m-es bal alsó sarokra tartó lövését védte. A 60. percben kiegyenlí­tett a Ferencváros: Zavadszky a jobb oldalról, 14 m-ről kapura lőtt, a labda Tóth Attilán irányt változtatva vágódott a kapu bal oldalába (1-1). A 62. percben Vámosi 3 m-ről lőtt kapura, Mitring azonban bravúrral kiütötte a labdát. A 78. percben Zavadszky futott fel, ügyesen visszagurí­tott, Vincze 11 m-ről lőtt kapura, Mitring kiütötte azt, Horváth a földön ülve még kapura fejelt, de ezt a fehérvári kapuvédő már megfogta.

15 gólos: Váczi (Vasas DH)
14 gólos: Tiber (Gázszer), Hámori (Vasas DH)
13 gólos: Fehér (Győr)
12 gólos: Orosz (MTK)
10 gólos: Ilea (DVSC-Epona), Vincze O. (Ferencváros), Kovács S. (Haladás-Milos), Kenesei (MTK), Balla M. (Tiszakécske)
9 gólos: Horváth F. (Ferencváros), Illés (MTK), Casoltan, Kámán (ZTE)
8 gólos: Kulcsár (Diósgyőr), Herczeg (ÚTE), Korsós (Videoton 5, ÚTE 3)
7 gólos: Kiss I. (BVSC-Zugló), Kákóczki (Diósgyőr), Djurisics (DVSC-Epona), Szanyó (ÚTE 5, DVSC-Epona 2.), Bárányos (Kispest), Ördög (Siófok), Róth (Videoton), Sebők J. (Zalahús ZTE)