1998.V.30. Ferencváros – MTK-Hungária 1-4

Egy közepes szí­nvonalú mérkőzésen az MTK teljesen megérdemelt győzelmet aratott az indiszponált Ferencváros ellen.

Ferencváros – MTK Hungária FC 1-4 (0-2)
Üllői út, 8.073 fizető néző, V: Hanacsek

FTC: Hajdu – Dragóner – Szűcs M., Nagy N. – Zavadszky (Sitku 78.), Albert, Lipcsei, Schultz (Jagodics 46.), Vincze O. (Mlinkovic 65.) – Nicsenko, Horváth F.

MTK: Rabóczky – Lőrincz – Kuttor, Szekeres – Farkasházy, Molnár, Balaskó (Korolovszky 71.), Zimmermann, Madar – Orosz (Fekete 85.), Preisinger

Gól: Horváth F. (73.) illetve Farkasházy (27., 31.), Preisinger (46.), Orosz (77.)
Sárga lap: Dragóner (30.), Horváth (45.), Szűcs M. (67.), Lipcsei (70.) illetve Szekeres (83.)
Jók: Albert illetve Lőrincz, Farkasházy, Orosz

Az örökrangadó első helyzete Horváth előtt adódott a 7. percben, de a válogatott csatára hét méterről vendégvédőbe lőtte a labdát. Válaszul Orosz bombázott 20 m-ről középről. A labda nem sokkal a bal felső sarok fölött suhant el. A 27. percben váratlanul vezetést szerzett az MTK. Madar szerzett labdát a felezővonalnál, ügyesen í­velt át a túloldalra, Farkasházy mellel maga elé tette a játékszert, és jobbról, 8 méterről a hosszú alsó sarokba lőtt (0-1). A 31. percben Farkasházy ismételt, 23 méterről középről a jobb alsó sarokba bombázott (0-2).

Góllal nyitotta a második játékrészt az MTK. Balaskó gurí­tott Preisinger elé, aki húsz méterről középről a bal alsó sarokba csavarta a labdát (0-3). Nagyobb sebességre kapcsolt tetemes hátrányában a Ferencváros. Nicsenko, Jagodics, majd Horváth szépí­thetett volna, de utóbbi például hét méterről az üres kapuba sem tudott betalálni. A vendég kék-fehérek ellentámadásai továbbra is veszélyesek voltak. A 63. percben Orosz hatméteres lövését Hajdu a gólvonalon lábbal hárí­totta. A 73. percben Lipcsei í­velt balról középre szabadrúgást, Horváth hét méterről, tiszta helyzetből a léc alá fejelt (1-3). A 77. percben egy előrevágott labdára Orosz robbant jó ütemben, és nyolc méterről, a jobb összekötő helyéről az elvetődő Hajdu mellett a bal alsó sarokba lőtt (1-4).

14 gólos: Orosz (MTK), Ilea (DVSC)
13 gólos: Horváth F. (Ferencváros), Fehér (Győr), Kenesei (MTK)
12 gólos: Kulcsár (Diósgyőr), Vincze O. (Ferencváros), Kámán (ZTE), Herczeg (ÚTE)
10 gólos: Kiss I. (BVSC), Kovács S. (Haladás), Balla M. (Tiszakécske)