1999.V.5. Vác FC-Zollner – Ferencváros 1-1

Nagy lendülettel kezdett a Ferencváros, de a zöld-fehérek egyik védelmi hibáját kihasználva mégis a Vác szerzett vezetést. Miután a vendégek középpályás sora jelentősen feljavult, Kulcsárnak sikerült megszereznie csapata egyenlí­tő gólját. Ezt követően a Ferencváros négy kapufát lőtt (ebből hármat a második félidő közepén gyors egymásutánban Vincze), és egy büntetőt is kihagyott, í­gy döntetlenre végződött a mérkőzés.

Vác FC-Zollner – Ferencváros 1-1 (1-1)
Vác, 6.000 néző, V: Kiss G.

Vác: Hámori – Lévai, Nagy T., Nyikos (Bábik 79.) – Vojtekovszki, Schwarcz, Vén (Sipeki 46.), Romanek – Andrássy (Rob 59.), Füle, Horváth

Ferencváros: Vámos – Telek – Vámosi, Jagodics, Mátyus – Szűcs M. (Kovács B. 86.), Nyilas, Vincze O, Füzi – Kulcsár, Bükszegi (Eszenyi 73.)

Gól: Schwarcz (17.) illetve Kulcsár (38.)
Kiállí­tva: Sipeki (86.)
Sárga lap: Schwarcz (33.), Nyikos (51.), Sipeki (56., 86.) illetve Jagodics (11.), Mátyus (86.)

3. perc: Vincze távoli lövése centiméterekkel kerülte el Hámori kapuját.
17. perc: Vén a jobbösszekötő helyéről végzett el szabadrúgást. Beí­velésére a szabadon hagyott Schwarcz indult, s 7 méterről a hosszú sarokba fejelt (1-0).
34. perc: Vincze 30 méterről kapura nyesett egy szabadrúgást, Hámori csak kiütni tudta a labdát.
38. perc: Füzi beadására Kulcsár érkezett, s a kapu bal oldalába fejelt (1-1).

48. perc: Bükszegi bal oldalról, éles szögből leadott lövését Nyikos a gólvonalról vágta ki.
50. perc: Nyikos szabálytalanságát követően büntetőhöz jutott az FTC. Nyilas az egykori váci játékos lőtte a 11-est, de a kapu jobb oldalába tartó labdát Hámori kiütötte.
76. perc: Vojtekovszki jobb oldali szögletét Lévai csúsztatta kapura, a labda a kapufa mellett hagyta el a játékteret.
85. perc: Horváth beadását Vojtekovszki a kapura továbbí­totta, Vámos azonban nagy bravúrral védett.
86. perc: Sipeki második sárga lapját kapta, amikor Mátyussal kakaskodott.

15 gólos: Egressy (Diósgyőri FC)
12 gólos: Kenesei (MTK), Korsós A. (Újpest)
11 gólos: Ilea (DVSC-Epona), Szabics (Ferencváros), Waltner (Videoton), Preisinger (MTK), Kulcsár (Diósgyőr 9, FTC 2)
10 gólos: Korsós Gy. (Győr), Nicsenko (Dunaferr), Pál (Vasas DH), Zavadszky (Dunaferr)
9 gólos: Borgulya (Kispest HFC), Hámori (Vasas DH), Horváth (Vác FC-Zollner), Kirchmayer (Nyí­rség), Kovács Z. (Újpest), Lengyel (Dunaferr)