1999.V.8. Diósgyőr – Ferencváros 1-3

A diósgyőriek a gyorsan bekapott találat után nem találták meg a játék ritmusát, és képtelenek voltak veszélyeztetni a ferencvárosi kaput. A vendégek ügyesen adogattak, átgondolt játékot nyújtottak és a szünet után döntő erőfölénybe kerültek, s teljesen megérdemelten jutottak a három bajnoki ponthoz.

Diósgyőri FC – Ferencváros 1-3 (0-1)
Diósgyőr, 12.000 néző, V: Puhl

Diósgyőr: Rácz – Téger, Szmiljanics, Kovács T. – Ternován (Farkas 13., Varga E. 87.), Lipták, Túróczi, Szabó T., Buzás (Szabados 72.) – Domokos, Egressy

Ferencváros: Vámos – Vámosi, Telek, Mátyus – Kriston (Jagodics 57.), Nyilas, Vincze O. (Kovács B. 85.), Lendvai, Füzi Á. – Bükszegi, Kulcsár (Szabics 27.)

Gól: Egressy (89.) illetve Bükszegi (9., 72.), Szabics (87.)
Sárga lap: Téger (74.) illetve Bükszegi (77.)

4. perc: Szabó T. átadását Egressy a 16-os előtt átlépte, Túróczi célozta meg a kaput, de Vámos vetődve tisztázott.
6. perc: Egressy emelt balról középre, Domokos érkezett, 10 m-es bal sarokra tartó lövését Vámos ezúttal is hárí­totta.
9. perc: Füzi Á. a bal oldalról emelt a kapu elé, a labda átszállt a védők fölött, Bükszegi lekezelte, egy lövőcsellel elfektette Ráczot, majd 6 m-ről jobbal a léc alá bombázott (0-1).
18. perc: Szabó T. átadását Túróczi 22 m-ről a jobb alsó sarok mellé durrantotta.
24. perc: Farkas ballal 22 m-ről célozta meg a kaput, Domokos fejjel megcsúsztatta a labdát, amelyet Vámos reflexmozdulattal ölelt magához.
32. perc: Lendvai iramodott meg a bal oldalon, begurí­tását Bükszegi 20 m-ről, félmagasan küldte kapura, Rácz szögletre tenyerelte a labdát.

72. perc: Nyilas jobbról szabadrúgást emelt a diósgyőri kapu elé, Bükszegi 6 m-ről fejjel csúsztatott a léc alá (0-2).
77. perc: Nyilas ezúttal is a jobb oldalról adott a kapu elé, Szabics fordulásból a léc alá akart helyezni, de Rácz bravúrral szögletre mentett.
79. perc: Vincze O. 22 m-ről a felső lécet találta telibe.
87. perc: Szabics erőszakosan elvitte a labdát Téger mellett, aztán 14 m-ről, ballal laposan a bal sarokba lőtt (0-3).
89. perc: Egressy keveredett a vendégek 16-osán belülre, több csel után is nála maradt a labda, végül jobbal, 8 m-ről a léc alá lőtt (1-3).

Örömteli, hogy a mérkőzés kapcsán nem volt szükség rendőri beavatkozásra. A két szurkolótábor ugyan heccelte egymást a találkozón, de a miskolci rendőröknek a mérkőzést megelőzően mindössze két fővárosi drukkert kellett őrizetbe venniük, mert üvegeket dobáltak ki a városi busz ablakán. Ellenük garázdaság miatt indul eljárás.

16 gólos: Egressy (Diósgyőri FC)
12 gólos: Kenesei (MTK), Korsós A. (Újpest), Szabics (Ferencváros), Waltner (Videoton)
11 gólos: Ilea (DVSC-Epona), Preisinger (MTK), Kulcsár (Diósgyőr 9, Ferencváros 2)
10 gólos: Korsós Gy. (Győr), Nicsenko (Dunaferr), Pál (Vasas DH), Zavadszky (Dunaferr)
9 gólos: Bükszegi (Ferencváros), Wukovics (III. Kerület FC-Auto Trader), Borgulya (Kispest HFC), Hámori (Vasas DH), Horváth (Vác FC-Zollner), Kirchmayer (Nyí­rség), Kovács Z. (Újpest), Lengyel (Dunaferr)