1999.VIII.29. Vác FC-Zollner – Ferencváros 0-2

Az első félidőben egyenrangú küzdelmet láthatott a közönség. A második játékrészben nagyobb erőbedobással vetette magát a küzdelembe az FTC, és szűk negyedóra alatt szerzett két góljával eldöntötte a mérkőzést.

Vác FC-Zollner – Ferencváros 0-2 (0-0)
Vác, 6.000 néző, V: Szarka

Vác: Szabó Cs. – Nagy T. – Kovács P., Kasza, Boda – Vojtekovszki (Sipeki 77.), Bábik, Vén, Kádár, Ivitz (Andrássy 58.) – Füle (Rob 58.)

FTC: Szűcs L. – Lakos – Szűcs M., Mátyus – Füzi, Lászka, Kovács B., Bárányos, Kriston – Kulcsár (Tóth M. 71.), Horváth P.

Gól: Kovács B. (49.), Bárányos (61.)
Sárga lap: Boda (34.), Rob (79.) illetve Kriston (15.), Lakos (90.)

2. perc: Vén Lászkától elvette a labdát, középre adott, Bábik csak centiméterekkel bombázott a jobb felső sarok fölé.
6. perc: Vojtekovszki ment el a jobb oldalon, beadása Szűcs Mihálytól Ivitzhez pattant, aki kapura emelt, Szűcs Lajos kapus azonban szögletre mentett.
36. perc: Kovács B. a 16-oson belül keresztbe gurí­tott Horváthoz, aki az ötös baloldali sarkáról kapura bombázott, ám Szabó bravúrral védett.

47. perc: Egy szöglet után Lászka 20 m-ről lőtt, Szabó Cs. elsőre kiejtette a labdát, utána azonban tisztázott.
49. perc: Bárányos a kaputól 6 m-re álló Kovács Bélához továbbí­tott, ő mellel levette a labdát, és jobb lábbal félmagasan a kapu bal oldalába talált (0-1).
61. perc: Bárányos a bal oldalon Horváthot indí­totta. A csatár az alapvonalig tört előre, beadása ismét Bárányoshoz került, akinek 10 m-es lövése a tehetetlen Szabó kapus mellett jutott a hálóba (0-2).

Kis Károly (Vác FC-Zollner): – A mérkőzés elején nem tudtuk kihasználni a létfontosságú gólhelyzeteinket. Ezt az FTC ellen nem lehet megtenni. Sorozatban bukjuk el úgy a találkozókat, hogy az első százszázalékos helyzeteket mi alakí­tjuk ki.

Mucha József (Ferencváros): – A chisinaui utazást követően szerencsére kipihent, friss csapat lépett pályára. A játék képe alapján megérdemelten nyertünk, gólhelyzeteink szép számmal akadtak, s ha ezeket mind kihasználjuk, akkor nagyobb arányú is lehetett volna a győzelmünk. A folytatásban hasonló hozzáállást várok a csapattól.

18. Vác FC-Zollner 4 – – 4 3-8 0

4 gólos: Frunza (Diósgyőri FC), Nicsenko (Dunaferr SE), Horváth Gy. (Nagykanizsa)
3 gólos: Faragó (Szeged LC)
2 gólos: Sabo (Debreceni VSC), Zavadszky (Dunaferr SE), Kovács B. (Ferencváros), Földes (Gázszer FC), Lukács (Gázszer FC), Markovics (Győri ETO FC), Csiszár (Győri ETO FC), Nagy S. (Lombard FC), Ilea (MTK Hungária FC), Illés (MTK Hungária FC), Szabó A. (Nyí­rség-Spartacus), Tóth N. (Újpest FC), Juhár (Vasas DH), Kabát (Vasas DH), Sowunmi (Vasas DH), Rob (Vác FC-Zollner), Sebők J. (Zalahús ZTE FC), Ferenczi (Zalahús ZTE FC)