2000.II.28. Vasas DH – Ferencváros 3-3

NS-20000229-01-20000228Szí­nvonalas és izgalmas mérkőzésen igazságos eredmény született a két fővárosi együttes rangadóján.

Vasas DH-Ferencváros 3-3 (2-3)
Fáy utca, 10.000 néző, V: Szarka

Vasas: Kövesfalvi – Tóth A., Juhár, László – Mónos, Zováth (Simek 73.), Szili (Szilveszter 46.), Galaschek, Aranyos – Kabát (Sowunmi 65.), Tiber

Ferencváros: Szűcs L. – Szűcs M., Lakos, Crnomarkovic – Kriston (Földvári 77.), Bárányos, Csoknay, Vén (Lilik 85.), Füzi – Horváth P., Tóth M.

Gól: Galaschek (31. 44.), Tiber (76.) illetve Vén (20., 22.), Tóth M. (40.)
Sárga lap: László (89.) illetve Crnomarkovic (10.), Lakos (23.), Csoknay (32.)

20. perc: Juhár pontatlan indí­tását megszerezték a vendégek, és egy kontra révén vezetést szereztek: Tóth M. tálalt Vén elé, aki 10 m-ről a balösszekötő helyéről a jobb felső sarokba bombázott (0-1).
22. perc: Ismét egy eladott labdából vezethetett támadást az FTC: ezúttal Bárányos használta ki a Vasas-védők hibáját és beí­velését Vén 3 m-ről a jobb sarokba fejelte (0-2).
31. perc: Mónos beadását Lakos röviden fejelte ki, a labda Galaschek elé került, aki levette, majd a 16-osról jobbal a jobb sarokba lőtt (1-2).
40. perc: Horváth P. a balösszekötő helyéről kapura í­velt, Kövesfalvi kitenyerelte a labdát, amit az érkező Tóth M. az ötösről a jobb sarokba lőtt (1-3).
44. perc: Aranyos a 16-os jobboldali sarkáról keresztbe í­velt, s a hosszúsaroknál berobbanó Galaschek közvetlen közelről a kapuba lőtte a labdát (2-3).

52. perc: Aranyos végzett el szögletet a jobb oldalról, Juhár megcsúsztatta a labdát, ami túljutott a ferencvárosi kapuson, de Szűcs Mihály a gólvonalról kivágta.
76. perc: Sowunmi indí­tásával Tiber lépett ki a védők közül, ballal egyből lőtt, a labda a felső kapufáról pattant a gólvonal mögé (3-3).

18. Vác FC 18 1 6 11 16-40 9

(A Siófoktól és a Szegedtől 3 büntetőpont levonva. Az óvás alatt álló Haladás-Újpest találkozó 0-1-es eredménye nem szerepel a tabellán. A Szeged LC nem állt ki a Győr elleni mérkőzésre, ezért a találkozó 3 pontját 3-0-ás gólkülönbséggel a győriek kapták meg.)

15 gólos: Tököli (Dunaferr)
11 gólos: Horváth P. (Ferencvárosi TC)
8 gólos: Frunza (Diósgyőr), Kenesei K. (MTK Hungária), Tóth N. (Újpest FC), Tóth M. (Ferencvárosi TC)
7 gólos: Horváth Gy. (Nagykanizsai FC 5, Kispest HFC 2), Illés (MTK Hungária), Galaschek (Vasas DH), Sowunmi (Vasas DH), Zavadszky (Dunaferr),