2000.III.4. Ferencváros – Pécsi MFC 4-1

NS-20000305-01-20000304A Ferencváros végig irányí­totta a játékot és megérdemelt győzelmet aratott.

Ferencvárosi TC-Pécsi MFC 4-1 (3-1)
Üllői út, 4.000 néző, V: Juhos

Ferencváros: Szűcs L. – Szűcs M., Lakos, Nagy N. – Földvári Cs. (Lászka 71.), Bárányos, Kovács B. (Lilik 68.), Vén, Füzi – Horváth P., Tóth M. (Rob 85.)

Pécs: Matus – Dienes, Földvári T., Németh, Toldi – Varga Ernő, Puskas (Lantos 79.), Varga Endre (Gálffy 79.), Király – Gera, Ruskó (Sipos 46.)

Gól: Tóth M. (9., 56.), Bárányos (13.), Horváth P. (34.) illetve Puskas (41.)
Kiállí­tva: Lantos (86.)
Sárga lap: Lakos (59.) illetve Dienes (29.), Varga Ernő (65.), Lantos (83., 86.)

9. perc: Földvári húzott el a jobb oldalon, élesen középre lőtt labdáját Tóth M. mellel maga elé tette, majd közvetlen közelről a kapuba lőtt (1-0).
13. perc: Vén baloldali szögletét Bárányos 8 m-ről a jobb sarokba fejelte (2-0).
34. perc: Lakos hosszú í­velése után Földvári fejjel maga elé tette a labdát, majd az alapvonalról középre adott, s Horváth P. 10 m-ről a bal sarokba fejelt (3-0).
41. perc: Varga Ernő beadása átszállt Szűcs M. feje felett, í­gy kerülhetett Puskás elé, aki Szűcs L. mellett laposan a jobb sarokba gurí­tott (3-1).

56. perc: Füzi balról í­velt középre, Horváth P. megcsúsztatta alabdát, ami Tóth M. elé került, aki 10 m-ről ballal a bal sarokba lőtt (4-1).
74. perc: Horváth P. a félpályáról indult, mindenkit kicselezett és csak centiméterekkel lőtt a bal sarok mellé.
86. perc: A Ferencváros kapuja előtt Lakos és a pécsiek egyik cseréje, Lantos csapott össze, a pécsi játékos belerúgott a zöld-fehérek középhátvédjébe, ezért Juhos játékvezetőtől megkapta második sárga lapját és a pirosat.

18. Vác FC 19 1 6 12 17-43 9

(A Siófoktól és a Szegedtől 3 büntetőpont levonva. A Szeged LC nem állt ki a Győr és a Haladás elleni mérkőzésre, ezért a találkozók 3 pontját 3-0-ás gólkülönbséggel az ellenfelek kapták meg. Az Újpest – Dunaferr mérkőzés félbeszakadt.)

15 gólos: Tököli (Dunaferr)
12 gólos: Horváth P. (Ferencvárosi TC)
10 gólos: Tóth M. (Ferencvárosi TC)
9 gólos: Frunza (Diósgyőr)
8 gólos: Kenesei K. (MTK Hungária), Tóth N. (ÚjpestFC)
7 gólos: Horváth Gy.(Nagykanizsai FC 5, Kispest HFC 2), Illés (MTK-Hungária), Galaschek (Vasas DH), Sowunmi (Vasas DH), Zavadszky (Dunaferr)
6 gólos: Faragó (Szeged LC), Nicsenko (Dunaferr), Szili (Vasas DH)
5 gólos: Egressy (MTK Hungária), Ferenczi (Zalahús ZTE FC), Herczeg (GyőriETO FC), Kiprich (Lombard FC), Kiss B. (Lombard FC), Kovács Z. (Újpest), Lukács (Gázszer FC), Szilveszter (Vasas DH), Terjék (Újpest), Tiber (Vasas DH), Vadicska (DVSC)