2000.III.11. Ferencváros – Vác 8-0

NS-20000312-01-20000311Megerőltetés nélkül könnyedén győzte le a Ferencváros a sportszerűen, de gyengén játszó fiatal váci csapatot.

Ferencváros-Vác FC 8-0 (5-0)
Üllői út, 5.207 néző, V: Hajdó

FTC: Szűcs L. – Lakos – Szűcs M. (Lilik 73.), Nagy N. – Földvári, Csoknay, Váczi (Vén 62.), Füzi – Bárányos (Schultz 62.), Horváth P., Tóth M.

Vác: Telek – Ráki, Koller, Burzi, Somogyi (Szász 46.) – Sováb (Prukker 23.), Andrássy, Nagy T., Bucsi (Hadás 46.), Szűcs – Gasparik

Gól: Koller (10. – öngól), Horváth P. (12., 69.), Bárányos (18.), Váczi (27.), Tóth M. (37., 56.), Földvári (84.)
Sárga lap: Földvári (53.) illetve Ráki (20.), Somogyi (29.)

10. perc: Horváth P. az ellenfél térfelén szerzett labdát, majd egy remek cselsorozat után 8 m-ről, balról a kapu elé lőtt, s a labda Koller lábáról pattant saját kapujába. Öngól (1-0).
12. perc: Tóth M. balról, élesen lőtt középre, Horváth P. mellel maga elé tette a labdát és középről, 10 m-ről a kapuba lőtt (2-0).
18. perc: Füzi í­velt balról a hosszú oldalra, Bárányos éles szögből, 8 m-ről, egyből a jobb alsó sarokba továbbí­tott (3-0).
27. perc: Horváth P. remek ütemben gurí­tott Váczi elé, aki három lépés után középről, 8 m-ről a bal alsó sarokba passzolt (4-0).
37. perc: Füzi pontos labdáját Tóth M. 7 m-ről fejelte a vendégek kapujába (5-0).

48. perc: A szünetben Bucsi helyett pályára lépő Hadár rúgást kapott a lábára, nem tudta folytatni a játékot, s mivel a vendégek mindhárom cserelehetőségüket kihasználták, a mérkőzés további részében emberhátrányban játszottak.
56. perc: Földvári jobbról í­velt középre, Tóth M. védhetetlenül fejelt a léc alá (6-0).
69. perc: Gyors ellentámadás végén Tóth M. gurí­tott középre, Horváth P. pedig 5 m-ről a kapu közepébe pofozta a labdát (7-0).
84. perc: Földvári szerelt le egy váci védőt és a 16-os vonaláról, középről a bal alsó sarokba talált (8-0).

18. Szeged LC 19 3 5 11 13-44 8

(A Siófoktól 3, a Szegedtől 6 büntetőpont levonva. A Szeged LC nem állt ki a Győr, és a Haladás elleni mérkőzésre, ezért a találkozók 3 pontját 3-0-ás gólkülönbséggel az ellenfelek kapták meg. Az elmaradt Vasas-Szeged és a Szeged-Pécsi MFC találkozókról a fegyelmi bizottság kedden dönt. A félbeszakadt Újpest-Dunaferr mérkőzés 3 pontját 3-0-ás gólkülönbséggel a Dunaferr kapta. Ez a döntés még nem jogerős.)

16 gólos: Tököli (Dunaferr)
14 gólos: Horváth P. (Ferencvárosi TC)
12 gólos: Tóth M. (Ferencvárosi TC)
9 gólos: Frunza (Diósgyőr), Kenesei K. (MTK Hungária), Tóth N. (Újpest FC)
8 gólos: Faragó (Szeged LC 6, Kispest HFC 2), Horváth Gy. (Nagykanizsai FC 5, Kispest HFC 3), Illés (MTK Hungária), Kovács Z. (Újpest FC), Zavadszky (Dunaferr)
7 gólos: Galaschek (Vasas DH), Sowunmi (Vasas DH), Szili (Vasas DH)
6 gólos: Ferenczi (Zalahús ZTE FC 5, Győri ETO FC 1), Kiprich (Lombard FC), Nicsenko (Dunaferr)
5 gólos: Bárányos (Ferencváros), Csiszár (Győri ETO FC), Egressy (MTK Hungária), Herczeg (Győri ETO FC), Kabát (Vasas DH), Kiss B. (Lombard FC), Kulcsár (FTC 1, Siófok 4), Lukács (Gázszer FC), Rob (Vác), Szilveszter (Vasas DH), Terjék (Újpest), Tiber (Vasas DH), Vadicska (DVSC)