2000.III.18. MTK Hungária – Ferencváros 2-3

Az MTK az első félórában fölényben játszott, és ekkor akár a győzelmet is megszerezhette volna. A félidő végén viszont megtáltosodott a Ferencváros és a folytatásban is magabiztosabb, jobb volt ellenfelénél.

17. (17.) Vác FC 20 2 5 13 17-50 11

(A Szeged LC-t kizárták, és eddigi eredményeit törölték. A Siófoktól 3 pontot levontak.)

*

MTK Hungária – Ferencvárosi TC 2-3 (2-2)
Hungária krt., 6.000 néző, V: Hanacsek

MTK: Babos – Schindler, Kuttor (Komlósi 69.), Szamosi, Elek – Erős (Balaskó 80.), Halmai, Illés – Madar, Gusatu (Kenesei 63.), Egressy

FTC: Szűcs L. – Szűcs M., Lakos, Crnomarkovic, Nagy N. – Bárányos (Lilik 85.), Csoknay, Váczi (Vén 49.), Füzi – Horváth P. (Halgas 91.), Tóth M.

Gól: Illés (17., 45.) illetve Bárányos (41.), Füzi (43.), Tóth M. (66.)
Sárga lap: Halmai (18.), Erős (74.), Komlósi (81.) illetve Váczi (17.), Szűcs M. (89.)

17. perc: Bárányos hátul cselezgetett, Elek becsúszva szerelte, a labda Illés elé perdült, aki két lépés után, közelről a jobb sarokba gurí­tott (1-0).
41. perc: Horváth P. ügyes csel után indí­totta Füzit a baloldalon, a középpályás beí­velését Babos elvétette, és Bárányos közvetlen közelről egyenlí­tett (1-1).
43. perc: Tóth M. pazar sarkalásával Füzi kilépett az MTK-védők közül, és 12 m-ről külsővel a hosszú, bal sarokba csavarta a labdát (1-2).
45. perc: Illés Gusatuval kényszerí­tőzött, lövését Szűcs L. kiütötte, a labda azonban Egressytől visszakerült Illés elé, aki a kapuban tömörülő ferencvárosi védők között, az ötösről a kapu jobb sarkába lőtt (2-2).

56. perc: Schindler keresztlabdájával Gusatu egyedül lépett ki, de óriási helyzetben az ötösről az oldalhálóba lőtt.
66. perc: egy kavarodást követően a teljes MTK-védelem leállt, Tóth M. átfejelte a labdát Kuttoron, majd 11 m-ről, ballal kilőtte a bal alsó sarkot (2-3).
84. perc: Illés-Egressy-Kenesei kombináció után a kék-fehérek csereként beállt középcsatára 10 m-ről a védőkbe lőtt (ez volt talán a találkozó legnagyobb helyzete).

15 gólos: Tököli (Dunaferr )
12 gólos: Horváth P. (FTC), Tóth M. (FTC)
10 gólos: Kenesei K. (MTK), Tóth N. (Újpest)
9 gólos: Frunza (Diósgyőr), Horváth Gy. (Nagykanizsa 5, Kispest 4), Illés (MTK)
8 gólos: Zavadszky (Dunaferr), Kovács Z. (Újpest)
7 gólos: Galaschek (Vasas), Szili (Vasas)
6 gólos: Ferenczi (ZTE 5, Győr 1), Tiber (Vasas)
5 gólos: Bárányos (FTC), Csiszár (Győr), Egressy (MTK), Herczeg (Győr), Kabát (Vasas), Kulcsár (FTC 1, Siófok 4), Nicsenko (Dunaferr), Orosz (Dunaferr), Rob (Vác), Sowunmi (Vasas), Szilveszter (Vasas), Terjék (Újpest)