2000.III.25. Ferencváros – Dunaferr 2-2

Magyar pályán ritkán látható szí­nvonalas és nagy iramú mérkőzésen megérdemelten osztoztak meg a csapatok a pontokon.

Ferencváros-Dunaferr SE 2-2 (0-1)
Üllői út, 10.000 néző, V: Szarka

Ferencváros: Szűcs L. – Földvári (Bükszegi 61.), Lakos, Crnomarkovic, Nagy N. – Bárányos, Csoknay, Vén (Lilik 72.), Füzi – Horváth P., Tóth M. (Váczi 78.)

Dunaferr: Rabóczki – Molnár, Salamon, Éger, Kiss (Kóczián 46., Nagy T., 56.) – Zavadszky, Lengyel, Jakl, Rósa (Komódi 78.) – Orosz, Tököli

Gól: Tóth M. (47., 52.) illetve Molnár (30.), Tököli (85.)
Sárga lap: Csoknay (75.) illetve Éger (12.), Salamon (54.), Tököli (60.), Molnár (77.)

26. perc: Vén a felezővonal tájékáról indí­totta Horváthot, aki két védő dí­szkí­séretében tört be a dunaújvárosi büntetőterületre és 10 m-ről estében leadott lövését Rabóczki csak bravúrral tudta hárí­tani.
30. perc: Molnár, a vendégek jobbhátvédje saját térfele közepén szerelt, indí­totta Oroszt, aki átvette, majd sarokkal visszatette a labdát Molnár elé, a védő még Lakost is kicselezte, majd Szűcs mellett a bal sarokba lőtt (0-1).
35. perc: Horváth szép cselekkel ment el a bal oldalon, beí­velését Tóth M. az ötösről a bal sarokra fejelte, ám Rabóczki ismét védett.
47. perc: Földvári végezhetett el szabadrúgást a jobb oldalon, a kaputól 40 m-re, í­velését Tóth M. a 11-es pontról a jobb sarokra csúsztatta, a labda a kapufáról vágódott a hálóba (1-1).

52. perc: Bárányos remek ütemben indí­totta a jobbösszekötő helyén Tóth Mihályt, aki lerázta magáról őrzőjét, Kócziánt, majd 8 m-ről, ballal a bal sarokba gurí­tott (2-1).
58. perc: Vén tovább növelhette volna a Ferncváros előnyét: Tóth Mihálytól kapott nagyszerű labdát, amit 8 m-ről Rabóczkiba lőtt.
83. perc: Zavadszki beadását Orosz óriási helyzetben 10 m-ről fölé lőtte.
85. perc: Zavadszki és Molnár kényszerí­tőzött a jobb oldalon, Molnár átadásába egy védő belelépett, a labda Tököli elé pattant, aki 10 m-ről habozás nélkül a léc alá bombázott (2-2).

17. Vác FC 21 2 5 14 17-51 11

(A Szeged LC-t kizárták, és eddigi eredményeit törölték. A Siófoktól 3 pontot levontak.)

16 gólos: Tököli (Dunaferr)
14 gólos: Tóth M. (FTC)
12 gólos: Horváth P. (FTC)
10 gólos: Kenesei K. (MTK), Tóth N. (Újpest)
9 gólos: Frunza (Diósgyőr), Horváth Gy. (Nagykanizsa 5, Kispest 4), Illés (MTK)
8 gólos: Zavadszky (Dunaferr), Kovács Z. (Újpest)
7 gólos: Galaschek (Vasas), Kabát (Vasas), Szili (Vasas)
6 gólos: Csiszár (Győr), Ferenczi (ZTE 5, Győr 1), Herczeg (Győr), Tiber (Vasas)
5 gólos: Bárányos (FTC), Egressy (MTK), Kulcsár (FTC 1, Siófok 4), Nagy S. (Lombard FC), Nicsenko (Dunaferr), Orosz (Dunaferr), Rob (Vác), Sowunmi (Vasas), Szilveszter (Vasas), Terjék (Újpest), Vayer (Győr)