2000.IV.22. Lombard FC Tatabánya – Ferencváros 2-1

A győzelmet jobban akaró hazaiak sikere teljesen megérdemelt. A vendégek a 90 perc alatt alig jelentettek veszélyt a Lombard kapujára.

Lombard FC Tatabánya-Ferencváros 2-1 (1-0)
Tatabánya, 6.000 néző, V: Hanacsek

Lombard FC: Gelei – Hornyák, Mészöly, Szalma, Virág – Süveges, Árki, Jeremejev (Kovács A. 64.), Zsivóczky (Arany 81.) – Nagy S., Vincze I. (Kiprich 46.)

Ferencváros: Szűcs L. – Crnomarkovics, Lakos, Nagy N. – Kriston, Bárányos (Bükszegi 46.), Csoknay, Füzi – Horváth P., Vén, Váczi (Rob 56.)

Gól: Vincze I. (36.), Hornyák (68.) illetve Horváth P. (60. – 11-esből)
Sárga lap: Mészöly (38.) illetve Váczi (7.), Füzi (32.), Csoknay (78.)

36. perc: Lakos óriási hibáját követően Vincze csapott le a labdára, és 11 m-ről a kimozduló Szűcs felett a bal sarokba emelt (1-0).

60. perc: Egy kapu előtti kavarodás után Hanacsek úgy í­télte meg, hogy Hornyák kezéhez ért a labda, és 11-est í­télt. A büntetőt Horváth értékesí­tette (1-1).
68. perc: Zsivóczky jobboldali szabadrúgását Hornyák 12 m-ről jobb lábbal a bal felső sarokba lőtte (2-1).
85. perc: Kriston közeli lövését Gelei bravúrral védte.

17. Vác FC 26 3 5 18 23-65 14

(A Szeged LC-t kizárták, és eddigi eredményeit törölték. A Siófoktól 3 pontot levontak.)

17 gólos: Tököli (Dunaferr)
14 gólos: Tóth M. (FTC)
13 gólos: Horváth P. (FTC)
12 gólos: Kenesei K. (MTK)
11 gólos: Illés (MTK Hungária), Tóth N. (Újpest)
10 gólos: Frunza (Diósgyőr), Kovács Z. (Újpest FC), Horváth Gy. (Nagykanizsa 5, Kispest 5), Zavadszky (Dunaferr)
9 gólos: Kabát (Vasas DH)
8 gólos: Ferenczi (ZTE 5, Győr 3)
7 gólos: Csernijenko (Nyí­rség), Galaschek (Vasas), Herczeg (Győr), Kerekes (Nagykanizsa 2, Debrecen 5), Szili (Vasas)