2000.IV.29. Ferencváros – Nagykanizsa-Linair 3-0

Az alacsony szí­nvonalú mérkőzésen a jobb játékosokból álló FTC megérdemelten győzött.

Gál László technikai vezető szerint a Ferencváros labdarúgócsapatánál nincs edzőkérdés, Sztanko Poklepovic vezetőedző menesztése fel sem merült.

– Nem volt szó a szakvezető leváltásáról, nem tudom, ki terjeszt ilyen hí­reket – mondta Gál az MTI-nek. – Volt egy megbeszélés, ahol a csapat szerepléséről esett szó, de Sztanko Poklepovic esetleges leváltásáról nem beszéltünk. Arról sem tudok, hogy az egyesület vezetői előtt kellene beszámolnia az elmúlt hetek eseményeiről.

Torgyán József klubelnök egy reggeli tévéműsorban megerősí­tette, hogy a szezon végén vizsgálják felül mindenkinek a ténykedését, aki a Fradi futballcsapata körül dolgozik. Ugyanakkor – nem először – hangoztatta, hogy jónak tartja a zöld-fehérek játékosállományát, s érthetetlenek számára az elmúlt hetek vereségei.

A Ferencváros utoljára április 5-én – az Üllői úton a Diósgyőr ellen 2-1-re – nyert a PNB-ben és a bajnoki táblázaton a csalódást jelentő hetedik helyen áll.

A klubvezetés a tavaszi idény előtt dobogóra várta a csapatot, ettől jelenleg 14 pont választja el az együttest.

*

Ferencvárosi TC – Nagykanizsa-Linair FC 3-0 (2-0)
Üllői út, 4.000 néző, V: Puhl

FTC: Szűcs L. – Crnomarkovic, Lakos, Nagy N. – Kriston (Bükszegi 46.), Bárányos (Gyepes 64.), Csoknay, Füzi – Vén – Tóth M., Horváth P. (Rob 64.)

Nagykanizsa: Kovács Z. – Kovács L., Szalai, Kónya – Balogh (Pongrácz 64.), Azoitei, Gordian, Agic, Visnovics – Szabó (Lukács 75.), Purt (Horváth G. 46.)

Gól: Bárányos (13.), Tóth M. (45., 79.)

13. perc: Horváth P. passzolt Bárányoshoz, aki egy lövőcsellel két nagykanizsai védőt is becsapott, majd a kifutó Kovács Z. fölött 14 méterről a kapuba emelt (1-0).
37. perc: Horváth P. 15 m-es jobb sarokra tartó félmagas lövését a vendégkapus látványos vetődéssel védte.
45. perc: Kriston tört be a 16-oson belülre, lövését Kovács Z. lábbal védte, a kipattanó labdát Tóth 8 m-ről, estében a bal sarokba gurí­totta (2-0).

72. perc: Bükszegi beadása után Tóth elfejelte a labdát Kovács Z. mellett, de a gólvonalon álló Szalai lábbal mentett.
79. perc: Gyepes í­velt jobbról középre és Tóth előrevetődve, 5 méterről a jobb alsó sarokba fejelt (3-0).

17. Vác FC 27 3 5 19 23-70 14

(A Szeged LC-t kizárták, és eddigi eredményeit törölték. A Siófoktól 3 pontot levontak.)

18 gólos: Tököli (Dunaferr)
16 gólos: Tóth M. (FTC)
13 gólos: Horváth P. (FTC)
12 gólos: Kenesei K. (MTK), Zavadszky (Dunaferr)
11 gólos: Illés (MTK Hungária), Tóth N. (Újpest)
10 gólos: Frunza (Diósgyőr), Kovács Z. (Újpest FC), Horváth Gy. (Nagykanizsa 5, Kispest 5)
9 gólos: Kabát (Vasas DH)
8 gólos: Ferenczi (ZTE 5, Győr 3)
7 gólos: Csernijenko (Nyí­rség), Galaschek (Vasas), Herczeg (Győr), Kerekes (Nagykanizsa 2, Debrecen 5), Szili (Vasas)