2000.V.17. Ferencváros – Kispest-Honvéd 1-0

Gólok helyett lapok potyogtak a jubileumi, 500. Üllői úti FTC-mérkőzésen. A többet támadó zöld-fehérek megérdemelten győzték le a kapkodva, nagy hibaszázalékkal játszó kispestieket.

Ferencváros – Kispest-Honvéd FC 1-0 (1-0)
Üllői út, 5.214 néző, V: Hajdó

Ferencváros: Szűcs L. – Csoknay – Szűcs M., Crnomarkovics – Halgas, Bárányos (Gyepes 81.), Nagy N. (Lászka 60.) – Vén – Tóth M. (Lilik 90.), Horváth P.

Kispest: Vezér – Szekeres (Pintér 81.), Lőrincz, Medgyesi – Dubecz (Fehér 28.), Csábi, Téger, Piroska (Füzi 75.) – Faragó, Horváth Gy., Szabó T.

Gól: Horváth P. (37.)
Kiállí­tva: Csábi (89.)
Sárga lap: Horváth P. (38.), Szűcs M. (50.), Csoknay (57.), Crnomarkovics (65.) illetve Csábi (62.), Szekeres (66.)

27. perc: Faragó átadásával Horváth Gy. ugrott ki, 14 m-es lövését Szűcs szögletre ütötte.
37. perc: Gyors ferencvárosi támadás végén Bárányos jobboldali beadását az üresen érkező Horváth P. 6 m-ről biztosan fejelte a léc alá (1-0).
43. perc: Halgas húzott el a jobboldalon, a beadást Horváth P. a kapust is megelőzve fejelte kevéssel a bal kapufa mellé.

53. perc: Csoknay a saját 16-osáról szabadrúgással indí­totta Vént, aki végigrohant a kispesti térfélen, majd éles szögből az oldalhálóba bombázott.
55. perc: Faragó 20 m-es szabadrúgása hajszállal ment el a kapufa mellett.
89. perc: Sikertelen kispesti szöglet után Csábi kakaskodott a ferencvárosi védőkkel, majd hevesen reklamált. Hajdó játékvezető azonnal piros lapot mutatott fel a rutinos védőnek.

17. Vác FC 30 3 6 21 24-79 15

(A Szeged LC-t kizárták, és eddigi eredményeit törölték. A Siófoktól 3 pontot levontak.)

21 gólos: Tököli (Dunaferr)
17 gólos: Tóth M. (FTC), Horváth P. (FTC)
14 gólos: Zavadszky (Dunaferr)
13 gólos: Kenesei K. (MTK)
11 gólos: Horváth Gy. (Nagykanizsa 5, Kispest 6), Illés (MTK Hungária), Tóth N. (Újpest), Kabát (Vasas)
10 gólos: Frunza (Diósgyőr), Kovács Z. (Újpest FC)
9 gólos: Kerekes (Nagykanizsa 2, DVSC 7)
8 gólos: Ferenczi (ZTE 5, Győr 3), Nicsenko (Dunaferr), Szili (Vasas)
7 gólos: Bárányos (FTC), Csernijenko (Nyí­rség), Galaschek (Vasas), Gusatu (MTK), Herczeg (Győr), Orosz (Dunaferr), Szilveszter (Vasas)