2000.V.27. Ferencváros – Haladás 6-2

W_ftc-haladásA kiválóan irányí­tó Bárányos vezérletével a Ferencváros megrendí­tő csapásokat mért a rendkí­vül bágyadtan futballozó Szombathelyre, s ilyen különbséggel is megérdemelten győzött.

Ferencváros-Haladás 6-2 (3-0)
Üllői út, 2.000 néző, V: Szabó Zs.

FTC: Szűcs L. – Szűcs M. (Somorjai 69.), Csoknay, Crnomarkovics – Kriston, Bárányos, Bükszegi, Vén, Nagy N. (Gajda 58.) – Tóth M., Horváth P. (Lilik 81.)

Haladás: Kurucsai – Simon, Balassa, Nagy G. (Takács 51.), Tóth P. – Bodor, Kaj, Somfalvi, Horváth A. (Roska 46.) – Sátori, Balogh (Borbély 57.)

Gól: Horváth P. (23., 51.), Tóth M. (36.), Kriston (43.), Bárányos (50.), Gajda (90.) illetve Bodor (68.), Balassa (81.)
Sárga lap: Szűcs M. (69.), Szűcs L. (81.), Bárányos (84.) illetve Kaj (40.), Simon (88.)

19. perc: Horváth A. 20 m-es, bal sarokra tartó bombáját Szűcs L. szép vetődéssel hárí­totta.
23. perc: Bárányos ügyesen fordult le védőjéről a felezővonalnál, egészen a 16-osig vezette a labdát a szombathelyi védők dí­szkí­séretében, majd Horváth P. elé tálalt, aki 10 m-ről a vetődő Kurucsai mellett higgadtan lőtt a kapu közepébe (1-0).
36. perc: ismét Bárányos volt a főszereplő, ezúttal a jobb oldalról í­velt középre, Horváth P. lefejelte a labdát Tóth M. elé, aki 5 m-ről a bal felső sarokba bombázott (2-0).
43. perc: a saját 16-osuk előtt könnyelműsködő szombathelyi védőktől Kriston szerezte meg a labdát, csinált egy cselt, majd 17 m-ről ballal a bizonytalankodó Kurucsai mellett laposan a kapu közepébe lőtt (3-0).

50. perc: Tóth M. bal oldalról adott középre, a védők elvétették a labdát, amit Bárányos 11 m-ről elemi erővel bombázott a jobb felső sarokba (4-0).
51. perc: ezúttal is Bárányos hozta lehetetlen helyzetbe a vendégek védelmét, jobbról adott középre, Horváth P. levette a labdát, majd estében a bal sarokba gurí­tott (5-0).
68. perc: Somfalvi í­velt balról középre egy szabadrúgást, a 16-osnál helyezkedő Bodor elé szállt a labda, aki kapásból, az elmélázó Szűcs L. mellett a kapu közepébe lőtt (5-1).
81. perc: egy baloldali szombathelyi szöglet után Balassa közvetlen közelről a bal sarokba csúsztatta a labdát (5-2).
90. perc: Vén indí­totta a felezővonalról a jobb összekötő helyén kiugró Gajdát, aki egy pattanást követően ritkán látható nagy lövéssel a léc alá küldte a labdát (6-2).

– Nagyon elhasználtam magam, pihenni szeretnék – mondta könnyeivel küszködve Sztanko Poklepovic, a Ferencváros vezetőedzője, aki a Haladás elleni győztes csatát követően elbúcsúzott a Ferencvárostól, a közönségtől, a sajtótól, s még haragosainak is békejobbot nyújtott. – Poklepovic csak átmeneti, a Ferencváros örök – mondta a távozó horvát tréner.

17. Vác FC 32 3 6 23 24-85 15

(A Szeged LC-t kizárták, és eredményeit törölték. A Siófoktól 3 pontot levontak.)

22 gólos: Tököli (Dunaferr)
19 gólos: Horváth P. (FTC)
18 gólos: Tóth M. (FTC)
14 gólos: Zavadszky (Dunaferr)
13 gólos: Illés (MTK Hungária), Kabát (Vasas), Kenesei K. (MTK)
11 gólos: Horváth Gy. (Nagykanizsa 5, Kispest 6), Kovács Z. (Újpest), Tóth N. (Újpest)
10 gólos: Frunza (Diósgyőr), Kerekes (Nagykanizsa 2, DVSC 8 )
9 gólos: Herczeg (Győr)
8 gólos: Bárányos (FTC), Ferenczi (ZTE 5, Győr 3), Nicsenko (Dunaferr), Szili (Vasas)
7 gólos: Csernijenko (Nyí­rség), Galaschek (Vasas), Gusatu (MTK), Kulcsár (FTC 1, Siófok 6), Nagy S. (Lombard FC), Orosz (Dunaferr), Szilveszter (Vasas), Vayer (Győr)