2019.VII.11. Ferencváros – Siófok: 6-0 (edzőmérkőzés)

Felkészülés: az FTC a BL-meccs másnapján kiütötte a Siófokot

A Ferencváros labdarúgócsapata felkészülési mérkőzésen 6–0-ra legyőzte a másodosztályú Siófokot

Ferencváros — Siófok: 6-0 (2-0, 3-0)
FTC-MVM Sportközpont, 12:00. Zártkapus mérkőzés.
Vezette: ?

Ferencváros: Gróf (Szécsi G.) — Botka, Leandro, Frimpong, Civic — Csonka, Sigér — Varga R., Rui Pedro, Bőle — Lanzafame
csereként pályára lépett: Spirovski (31.), Isael (31.), Szihnyevics, Wilmots, Silye, Szerető
vezetőedző: Szerhij Rebrov

Siófok: Molnár P. (Benke) — Lorentz, Csibra, Csilus T., Jánvári, Zamostny, Szakály D., Tajthy, Horváth A., Magasföldi, Balogh B.
csereként pályára lépett: Horváth P., Vallejos, Izing, Réti, Lencsés, György, Lapos
vezetőedző: Mihalecz István

Gól: Bőle (10., ?.), Rui Pedro (?.), Spirovski (60.), Isael (?.), Szihnyevics (?.)

Az összecsapást csütörtök délben, a zöld-fehérek Ludogorec elleni Bajnokok Ligája-selejtezőjének (2–1) másnapján játszották, a Ferencvárosban í­gy azok léptek pályára, akik a bolgárok ellen egyáltalán nem játszottak, vagy csak csereként jutottak szóhoz.

A háromszor harminc perces találkozón először Bőle Lukács volt eredményes a 10. percben, majd betalált Rui Pedro is. Beállt a sokáig sérüléssel bajlódó Sztefan Szpirovszki, ő jegyezte a harmadik gólt egy kapáslövés után, az összecsapás utolsó periódusában pedig Isael, Mikalaj Szihnyevics, majd ismét Bőle volt eredményes, amivel kialakult a 6–0-s végeredmény.

Szerhij Rebrov: — Ez a mérkőzés az felkészülés része volt, azok kaptak játéklehetőséget, akik nem vagy csak keveset játszottak tegnap. Az eredmény most másodlagos volt. A következő időszakban elemezni fogjuk a szerdai mérkőzés történéseit és az alapján beszélünk arról, hogy miben kell fejlődnünk a visszavágó előtt.

(A Nemzeti Sport, az nso.hu, a Ferencváros és a Siófok hivatalos honlapja alapján)