2024.I.25. Krivbasz Krivij Rih – Ferencváros: 2-0

A FERENCVÁROS MÁSODIK FÉLIDŐBEN KAPOTT GÓLOKKAL KIKAPOTT AZ UKRÁN BAJNOKSÁGOT VEZETŐ KRIVBASZTÓL

A Ferencváros férfi labdarúgócsapata a tavaszi szezonra való felkészülés jegyében lejátszotta második edzőmérkőzését Spanyolországban. A La Nucíában rendezett találkozón az ukrán bajnokságot vezető Krivbasz Krivij Rih volt az ellenfél, amely második félidőben szerzett gólokkal legyőzte a Fradit.

Krivbasz Krivij Rih — Ferencváros: 2-0 (0-0)
La Nucia, 12:00. ? néző.
Vezette: ?

Krivbasz Krivij Rih: Klishchuk (Homa, 46.) — Ponedelnik (Tatarkov, 46.), Beskorovajnij (Vilivald, 46.), Stetskov (Rjabov, 46.), Kuzik (Bliznichenko, 46.) — Po (Daniel Sosa, 46.), Ilich (Mykytyshyn, 46.), Bizimana (Prikhodko, 46.), Tverdohlib (Vakulko, 46.), Homcenovskij (Zaderaka, 46.) — Prince (Kožuško, 46.)
vezetőedző: Jurij Vernydub

Ferencváros: Varga Á. — Wingo, S. Mmaee (Pászka, 46.), Abena, Dhonata — Besic (Tóth A., 66.), Gojak — Haraisvili (Varga Z., 66.), Kehinde (Szabó Sz., 34.), Katona B. — Kodro
vezetőedző: Dejan Stankovic

Gól: Vakulko (53.), Daniel Sosa (58.)
Sárga lap: Bizimana (41.) illetve —

Az első percekben a Ferencváros veszélyeztetett, de nem tudott előnybe kerülni. A 29. percben a Krivbasz szabadrúgáshoz jutott, a nagyjából 18 méterről, szemből leadott lövés pedig a felső kapufát találta el. Gól nélküli döntetlennel zárult az első játékrész.

A második félidő elején, az 53. percben aztán egy távoli, lapos lövéssel az ukrán csapat megszerezte a vezetést (0–1). Nem sokat kellett várni az újabb Krivbasz-gólra, öt perccel később ugyanis ismét betalált az ukrán együttes (0–2).

A 88. percben Amer Gojak lőtt fölé egy szabadrúgást, a 89. percben a Krivbasz ismét eltalálta a felső lécet a tizenhatoson kívülről, de újabb találatot már nem jegyezhettünk fel.

(A Ferencváros és a Krivbasz Krivij Rih hivatalos honlapja továbbá az nso.hu és a Nemzeti Sport alapján)