2024.III.3. Ferencváros – Kecskeméti TE: 2-0

2 hozzászólás a(z) 2024.III.3. Ferencváros – Kecskeméti TE: 2-0 bejegyzéshez

Vége a mérkőzésnek, a Ferencváros két góllal nyert. 2–0

90+7′
    A szabadrúgást Szendrei a kapu fölé csavarta.

90+6′
    Horváth harcolt ki szabadrúgást 18 méterre a ferencvárosi kaputól. Ketten is alig tudták elválasztani a labdától.

90′
    Hat perc a hosszabbítás.

89′
    Óriási játék után Zachariassen rontotta el az elronthatatlant. Abu Fani remek labdája találta meg Pesicset, aki azonnal az üresen álló Zachariassen elé tálalt, a norvég pedig 12 méterről az égbe lőtt.

87′
    CSERE
    Lukács helyett jött Szendrei.

87′
    CSERE
    Vágó helyett Meszhi a pályán.

86′
    CSERE
    Cserélt a Kecskemét, Zsótér helyére Májer állt.

85′
    A jobb oldali szöglet nem volt jó, a legurítást Makreckis kivágta.

84′
    Szöglethez jutott a Kecskemét a bal oldalról. Egy rémesen rossz lövés után nem ment ki a labda, Horváth összeszedte, a beadást megint szögletre mentették.

80′
    Mivel a Fradi DVTK elleni hazai találkozóját elhalasztották, így még csak 10-szer játszott odahaza, a mérlege 6 győzelem, 2 döntetlen, 2 vereség, 22 szerzett, illetve 7 kapott gól. Az előző két bajnokiján összesen 8 találatot ért el a Groupama Arénában (3–0 a ZTE, majd 5–1 az MTK ellen).

75′
    Abu Fani két csel után 17 méterről ellőtte, de eltévesztette a jobb fölsőt.

72′
    CSERE
    Kecskeméti csere, Szabó Alex helyére jött Nagy Olivér.

71′
    CSERE
    Hazai csere, Botka helyére Makreckis érekezett.

71′
    CSERE
    Marquinhos is elhagyta a pályát, Kodro érkezett.

71′
    CSERE
    Civicnek is véget ért mára a munka, Ramírez jött a helyére.

68′
    GÓL
    GÓÓÓÓL! NÖVELTE AZ ELŐNYÉT A FERENCVÁROS! Abu Fani indította a jobb oldalon Pesicset, aki balról a túloldalra ívelt, és az érkező Zacharisassen 6 méterről, ballal a bal alsóba lőtt. 2–0

67′
    MAJDNEM EGYENLÍTETT A KECSKEMÉT! Szűcs ívelt át a jobb oldalról a bal oldalra, Zsótér ballal lőtt, elég rosszul, Horváthról viszont közelről a kapuba pattant a labda. Egy nagyon kicsivel, de lesről…

62′
    CSERE
    Cserélt a Ferencváros, Varga Barnabás helyett Pesics a pályán.

61′
    A Fradi a legutóbbi 5 NB I-es találkozóját kivétel nélkül megnyerte – ez a leghosszabb aktív győzelmi széria az élvonalban. Ezalatt kétszer jutott el 5 gólig, így a gólkülönbsége is imponáló, 18–3. Bajnokin legutóbb december 10-én Pakson maradt alul (2–3).

61′
    Horváth harcolt ki szögletet a Fradi kapuja előtt, de ebből sem lett semmi.

58′
    Egymás után végezhetett el szögletet a Ferencváros. Ezúttal Civic adott be balról, de ezúttal sem lett belőle semmi.

55′
    Szabadrúgást kapott a Ferencváros 24 méterre a vendégek kapujától. Varga Barnabást lökte el Katona.

54′
    Abu Fani három ember között lőtte rá 12 méterről a jobb alsó felé, Varga Bence azonban szépen mentett vetődéssel szögletre.

49′
    Sárga lap
    Vágó kapott sárga lapot.

46′
    Második félidő
    Elkezdődött a második félidő.

45+5′
    Szünet
    Vége az első félidőnek, gyenge meccsen vezet a Ferencváros. 1–0

45+4′
    GÓL
    GÓÓÓÓL! VEZET A FERENCVÁROS! Bal oldali szöglet után megcsúsztott a labda, átkerült a túloldalra, a jobb oldalról Abena élesen középre fejelt, és a berobbanó Maiga közelről a hálóba gyötörte a labdát. 1–0

45+3′
    Loncar nagy lövése Vágó fejéről pattant fölé.

45+2′
    Szöglettel jöhetett balról az FTC, miközben Sztankovics a kispadon dühöngött valamin. A szögletből nem lett helyzet.

45′
    Három perc a ráadás.

44′
    Szöglethez jutott a Kecskemét a jobb oldalról. Lukács beadását el tudta fejelni Belényesi, de irányítani már nem tudta, mellément.

41′
    Szép védés! Varga Bence védett szögletre egy távoli próbálkozást. Loncar tüzelt 20 méterről.

39′
    CSERE
    Itt is a csere, Ben Romdan helyett jön Abu Fani.

38′
    Magas beadásokkal próbálkozik a zöld-fehér csapat, a belső védők azonban magasak, és a kapus is jól mozdul ki ezekre.

38′
    Viszont Ben Romdan is időzített bombává vált az FTC-nek, ezért Sztankovics úgy ítélte meg, jobb lecserélni.

37′
    Ben Romdan lépett rá Szabó Alex lábára, és a vendégek hevesen reagálva kértek volna újabb sárgát a tunéziainak.

35′
    Az FTC pályaválasztása mellett ez a kilencedik NB I-es ütközetük, és a kecskemétiek csak kétszer tudtak pontot rabolni, a többi 6 alkalommal vesztesen tértek haza, legutóbb a télen távozott Sigér Dávid találata döntött (1–0). 2012 júliusában úgy zártak 1–1-re az Albert-stadionban, hogy a vendégek 20 percet emberhátrányban játszottak. Tavaly februárban Horváth Krisztofer szögletvariációból elért emlékezetes gólja hozott egy pontot a kecskemétieknek (1–1).

32′
    Civic beívelése után Varga Bence húzta le szépen a labdát, de a földet éréskor megütötte magát, akárcsak mellette Szűcs, akire Varga Barnabás esett rá.

30′
    Eltelt a meccsből félóra, és helyzetet nem láttunk, maximum helyzetféleségeket.

27′
    Sárga lap
    Ben Romdan lépett rá estében Vágó térdére egy szabálytalansága után. Sárga lap.

26′
    Szűcs rúgta meg Marquinhost, a bíró elbeszélgetett vele, hogy a következő lap lesz…

21′
    Civic ívelt a kecskeméti kapu elé a berobbanó Varga Barnabáshoz, de nem lett belőle gól.

20′
    Sárga lap
    Lukács kapott sárga lapot, mert ellökte Marquinhost.

19′
    Botka rúgta fel a bal oldalon Horváthot, szabadrúgás a Kecskemétnek 6 méterre az alapvonaltól.

18′
    CSERE
    Szegény Helmich rövid idő alatt beszedett egy sárgát, és a piros is esélyes volt, ezért hozta be helyette Banó-Szabót az edző.

15′

Ben Romdan mély beívelésére kimozdult Varga Bence, és lehúzta a labdát.

13′
    2006 és 2008 között 4-szer találkoztak a másodosztályban, és akkor a fővárosiak egyszer sem tudták legyőzni a KTE-t (1 döntetlen, 3 vereség). Az NB I-et és a NB II-t együtt tekintve kiegyenlített a két csapat bajnoki mérlege (8–5–8), a gólkülönbség pedig a kecskemétiek felé billen (31–28).

11′
    Szabadrúgással jöhetett az FTC a bal oldalról, Civic remekül ívelt a kapu elé, és a beinduló Abena 8 méterről, nagy helyzetből csúnyán melléfejelt.

10′
    Szöglethez jutott a Ferencváros a jobb oldalról. Ben Romdan jobb oldali beadását fejelte el Abena, de rosszul, rövid időre felszabadult a vendégek kapuja.

7′
    Szabadrúgáshoz jutott a Kecskemét 16 méterre az alapvonaltól, az oldalvonal mellől. Horváth beadását könnyedén mentették a védők.

7′
    Sárga lap
    Helmich kapott sárga lapot, mert szabálytalanul próbálta megállítani az FTC megindulását.

5′
    Egyelőre beállt a kapuja elé a Kecskemét, vagyis a biztos védekezés az első a vendégeknél.

2′
    Az előző bajnokság arany- és ezüstérmese 17-szer csapott már össze az élvonalban, a zöld-fehérek fölénye még mindig jelentős – 8 győzelem, 4 iksz, 5 vereség –, pedig a KTE az egyetlen csapat a jelenlegi élvonalbeli mezőnyben, amely a legutóbbi 5 egymás elleni találkozójuk során háromszor is meg tudta verni az FTC-t. A 2022–2023-as kiírásban kétszer 2–0-ra, ősszel az emlékezetes „pocsolyacsatában” 2–1-re nyertek a lila-fehérek, valamennyiszer a Széktói Stadionban.

Szeretettel köszöntjük kedves olvasóinkat! Hamarosan kezdődik az Üllői úton a Ferencváros–Kecskemét mérkőzés a labdarúgó NB I 23. fordulójából. Tartsanak velünk!