3 hozzászólás a(z) 2024.IV.20. Ferencváros – Kisvárda: 0-0 bejegyzéshez

• Kíváncsi vagyok, hogy Szappanos Pétertől Kovács Marcellig hány Fradi nevelés véd az NB-I és II-ben. És a mezőnyben is hányan vannak…

94′
    VÉGE
    VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

94′
    Meccslabda? Camaj adja be a szabadrúgást, de kifejeli azt Civic az ötös bal sarka elől.

92′
    A Várdának kevés az egy pont ma ugyebár.

91′
    ÖSSZEFOGLALÓ, KÉP, FÓRUM, HOZZÁSZÓLÁS ITT!

91′
    Amit tudtunk már egy ideje: bajnok a Fradi!

91′
    Melnik megindul a bal szélen, lerántja őt Traoré. Előtte Makreckis jobb oldali beadását kiöklözte Kodro elől Kovács.

90′
    Nagy a füst a hazai kapu mögött, bajnokavatásra készülnek.

90′
    Három perc a ráadás.

88′
    CSERE
    Mohamed Ali Ben Romdan váltja Vargát.

87′
    CSERE
    Edgar Szevikjan be, Marquinhos le.

84′
    CSERE
    Balogh Norbert be, Nikolov le, karmester helyett ék.

82′
    Marquinhos az ötösről önzetlenül Traoré elé fejeli a labdát, aki azt a léc fölé fejeli! Hatról, Makreckis beadása után.

79′
    Marquinhos beadása Lippaié.

78′
    Már csak 79 százalékban van a hazaiaknál a labda.

78′
    KOVÁCS! Marquinhos passzol Varga elé, aki ballal kapura lő az ötös bal sarkáról, jobb lábbal véd azonban Kovács!

77′
    Marquinhos és Varga 17 méteres lövése is a vendégvédőké. Kontra, Camajt utoléri és becsúszva szereli Fani.

75′
    CSERE
    Jasmin Mesanovic be, Ilievszki le.

73′
    Ötvös távolija Dibuszé.

70′
    Sárga lap
    Varga Barnabás sárga lapot kap a cselező Ötvös felrúgásáért. Eltiltás.

70′
    CSERE
    Milos Szpaszics be, Lucas le, szűrő helyett szélső.

70′
    CSERE
    Bohdan Melnik be, Navrátil le. Szűrő be, szélső le.

69′
    FÓRUM, HOZZÁSZÓLÁS ITT!

69′

69′
    A Várda a vendégtáblázaton is utolsó előtti, a mutatója 2–2–10, az előző 3 házon kívüli fellépésén csak legutóbb, Diósgyőrben szerzett egy pontot (1–1).

69′
    A Ferencváros a hazai tabellát is vezeti, a mérlege 9 győzelem, 3 döntetlen és 2 vereség. Otthon a zöld-fehérek kapták a legkevesebb gólt (9), és lőtték egálban a második legtöbbet (28).

68′
    Kodro passzát Fani most a bal alsóba vágná, jobbal, 22-ről, a labda megpattan Ötvösön, de Kovács vetődve így is fogja a labdát!

66′
    Maticot kell ápolni közben.

66′
    CSERE
    Kenan Kodro be, Loncar le.

62′
    Fani jobb oldali beadását Marquinhos hétről kapura fejeli… kapuscsemege.

60′
    Fani távoli lövését kitolja a jobb alsó elől vetődve Kovács.

59′
    Marquinhos lapos indítását rosszul veszi át a 16-oson Loncar.

58′
    Matematikailag kieső lesz a Kisvárda, ha szombaton kikap a FTC-től, valamint ha vasárnap a Kecskemét megveri a Mezőkövesdet, az Újpest legyőzi az MTK-t, a ZTE pedig nyer Fehérváron.

58′

58′
    A bennmaradásért küzdő Kisvárdának az Újpest 4–1-es legyőzésével sikerült megszakítania 4 meccses bajnoki nyeretlenségét (1 iksz, 3 vereség), és most másodszor jutott 4 gólig a ebben bajnokságban – megint a fővárosi lila-fehérekkel szemben.

58′
    Ha a Ferencváros megveri a Kisvárdát, a többi csapat eredményétől függetlenül újra bajnok. A zöld-fehéreknek kimagaslóan jó a gólkülönbsége (+45), ezért egy esetleges szombati döntetlenjük és a paksiak győzelme (+12) mellett is szinte biztos az újabb, 35. aranyérmük, amely sorozatban a 6. elsőségük lesz. Hasonló széria legutóbb 1969 és 1975 között az Újpesti Dózsának sikerült, amely akkor egymás után hétszer lett bajnok. (1970 tavaszán félidényes bajnokságot rendeztek.)

56′
    Makreckis beadását Varga Traoré elé fejeli, aki a jobb felsőbe fejelne kissé jobbról, hatról, de Kovács ismét hatalmasat véd. De les.

54′
    Lippai szereli szépen Marquinhost.

54′
    Civic ellöki Maticot, majd rálép a lábára is. Ápolás.

53′
    Civic bal oldali beadásáról éppen csak lemarad középen Traoré!

53′
    Sárga lap
    Raúl Stefan kap sárga lapot Civic lebirkózásáért.

51′
    Stefan felvágja a balon meginduló Marquinhost, nincs sárga lap.

51′
    Zalaegerszegi diadalával immár 12 forduló óta veretlen az FTC (11 győzelem, 1 döntetlen). Ennél hosszabb ilyen szériája legutóbb a 2022–2023-as bajnokság 10. és 22. fordulója között volt, igaz, akkor 5 iksz mellett csak 8 diadalt aratott. Olyan sorozatot, amikor 12 egymás utáni NB I-es meccsen csak 2 pontot vesztett, legutóbb 2020 őszén, Szerhij Rebrov irányításával produkált a Fradi, akkor 13 bajnokijából 12-t nyert meg és egyedül Fehérváron ikszelt.

51′
    A Groupama Arénában 9-szer találkoztak, a mérleg 7 FTC-diadal, 1 iksz, 1 várdai győzelem, amely 2021 júliusában, Peter Stöger bemutatkozó bajnokiján jött össze a piros-fehéreknek (1–2). A szabolcsiak legutóbb 2022 márciusában, Claudiu Bumba tizenegyese révén szereztek gólt az Üllői úton, azóta 3 alkalommal sem tudtak betalálni (3–0, 3–0 és 1–0).

51′
    Ötvös egy labdaszerzés után jobbal jócskán a léc fölé lő kissé balról, 24-ről.

50′
    Maiga bal oldali beadása Lippaié, és lesre is futott Varga.

48
    Második félidő
    FOLYTATJUK!

47′
    CSERE
    Adama Traoré be, Zachariassen le.

47′
    CSERE
    Ötvös Bence be, Osztrovka le.

46′

46′

Fotó: Dömötör Csaba

46′

46′
    EZ IGEN! 83 százalékban volt a hazaiaknál a labda ma, 15-ször lőttek kapura, 6-szor annak felületére, a másik oldalon ez az arány 2/1.

46′

46
    TIZENHÁROM, tizenhárom, húsz, tizenkettő, hat. Az elmúlt öt idényben ennyi ponttal előzte meg a második helyre befutó ellenfelét, és lett aranyérmes a Fradi. Idén is tekintélyes már az előny, s biztosra veszem, a Ferencvárosnál a Kisvárda legyőzésével már szombaton ünnepelhetnek. BORBOLA Bence a mérkőzés előtt.

45′
    Szünet
    VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

44
    Lippai kifejeli az ötösről Varga elől Fani jobb oldali szögletét.

44′
    MICSODA VÉDÉS! Abena a bal alsóba fejelné hat méterről, kissé balról Civic bal oldali, ballábas szabadrúgását, de a vetődő Kovács erre is odaér! És a kapufára tolja a labdát. A jó kapusnak…

43′
    Két perc a ráadás.

42′
    13 749 a hivatalos nézőszám.

42′
    Maiga jobbal a bal felső sarok fölé lő, jócskán, kissé jobbról, 30 méterről.

41
    Sárga lap
    Boban Nikolov odarúg a bal szélen meginduló, őt kicselező Marquinhosnak. Sárga lap.

38
    FÖLÉ! Civic passzát három jó csel után jobbal 12-ről milliméterekkel vágja a bal felső sarok fölé Varga.

32′
    Maiga 23 méteres lövésébe hárman is belevetődnek. Lucas harcol a lepattanóért, ellöki őt Cissé.

32′

32′
    Marquinhos egy jó csel után jobbal a 16-os bal sarkáról jócskán a bal felső fölé lő.

27′
    Loncar adja be balról a labdát, Varga hétről a jobb alsó mellé bólintja azt.

27′
    ÚJABB KOVÁCS-BRAVÚR! Fani jobb oldali kornerét kapura fejeli az ötös bal sarkáró Maiga, Kovács hatalmas vetődéssel eléri a félmagasan szálló labdát a jobb sarok előtt!

27′
    Makreckis jobb oldali beadását nem éri el jól fejjel Varga, Zachariassenhez pattan a labda Navrátilról, aki jobbal az ötös jobb sarka elől a kilépő Kovács bal lábába lő.

27′
    Kovács ügyesen passzol Varga elől jobbra Lippaihoz. Megindul Navrátil a jobb szélen, de visszafut vele, s szereli Marquinhos. Hazai bedobás!

23
    Abena elegánsan kicselezi a felezőnél Nikolovot, aki becsúszva felrúgja őt.

18′
    Maiga zavarban, várdai korner. De előtte Marquinhost kell ápolni a pályán. Boka. Jobb.

18′
    Szabadrúgás középről, 18 méterről, Fani jobbal a sorfalba lő. Lucas mentett, a várdai csk., aki Leandro unokatestvére.

13′
    Osztrovka odacsúszik Zachariassennek a 16-os előtt, szabadrúgás. Jól játszik a várdai fiatal, aki még csak 17 éves. Korrekorder az NB I-ben a csapatából, jelenti az M4.

13′
    Marquinhos jobbal ravaszul a jobb felsőbe emelné a labdát 13-ról, kissé balról, de hatalmasat véd Kovács, a mezőny eddigi legjobbja.

10

7′
    Marquinhos bal oldali beadását a bal alsóba fejelné Loncar nyolcról, hatalmas vetődéssel eléri a labdát Kovács!

6′
    Marquinhos megindul a bal szélen, kicselezi Stefant, éles szögből Kovácsba lő.

6′
    Aki volt ferencvárosi, de a profik között csak a kispadig jutott.

6′
    Fani bal oldali szabadrúgását elöklözi a bal sarok elől Kovács.

6
    Fanit ellöki a jobb szélen Osztrovka, aki ma kezd először az NB I-ben.

1′
    Navrátil az ötös jobb sarkáról jobbal a remekül kilépő Dibuszba lő, Camaj balról jövő beadása után, Ilievszki a kipattanót Nikolov elé tolja, aki jobbal 13-ról a léc fölé lő. Jócskán.

1
    Meccs indítása
    ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak zöld-fehér mezben és fehér nadrágban, a vendégek tiszta pirosban.

Gyászszünet Tatár György emlékére.

Fotó: NPT

Egy kis örökmérleg! Az újabb bajnoki cím kapujában lévő ferencvárosiak fölénye tetemes a várdaiak ellen: 13 győzelem, 3 döntetlen és csupán 1 vereség. A párosítás gólátlaga mindössze 2.1, leginkább azért, mert a szabolcsiak az eddigi 17 meccsük közel háromnegyedén, 12-n be sem tudtak találni az FTC kapujába.