2024.IV.7. Ferencváros – Paks: 1-0

3 hozzászólás a(z) 2024.IV.7. Ferencváros – Paks: 1-0 bejegyzéshez

• A meccs két ellentétes dolog miatt marad »emlékezetes« számomra. A vidám „felrobbanó cukiság bomba” a lefújás után, amikor fél óvodányi „mini fradista” nyüzsgött nagy lelkesedéssel a pályán. (Az igen ifjú Szappanos kisasszonyt is ide veszem, hiszen az apukája »Mr. Bobby« idejében még a keret tagja volt). A lelkes apukák közül még Marquinhost és Ramirezt ismertem fel.)
    *
    Ezzel ellentétes a hazai játékvezetés színvonalának folyamatos süllyedése, lassan elérjük a hírhedten alacsony spanyolét – bár külföldi meccset hosszú ideje nem nézek. Az Üllői129 közismerten kegyetlen hozzászólásaiban (némi túlzással) nosztalgiával emlegetik Kassaiékat…
    Akkor mit mondjak én, aki (csak a hazaiakat nézve) Zsolt Istvánt vagy Palotai Károlyt láttam vezetni…
    Egyébként a színvonal csökkenéséről a FIFA is tehet, mert a különböző „korhatárosdival” megnehezítik a volt labdarúgók játékvezetővé válását.
    Ezelőtt úgy 40 évvel mondta nekem Lázin János, (akkoriban NB I-es bíró), hogy abból lesz jó játékvezető, aki „belülről ismeri a focit”. (Kollégám volt 1985-1995 között az eredetileg Schönherz Zoltánról elnevezett, majd 90 után Öveges József nevét viselő iskolában, csak ő műszaki tanár volt, én meg én meg közismereti.) Egész aktív pályafutásom alatt ő volt az egyetlen, akivel normálisan tudtunk a fociról beszélgetni.

96′

Árvai Károly

96′
    ÖSSZEFOGLALÓ, TABELLA, FÓRUM, HOZZÁSZÓLÁS ITT!

96′
    VÉGE
    VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

96′
    NEM BIZONY.

95′
    Nyom a Fradi, nem lesz már itt egyenlítés.

93′
    Romdan még bosszankodik, így elpattan mellette Traoré jobb oldali beadása.

93′
    LÉC! Romdan egy jó csel után az ötös bal sarkáról ballal kapura lő, Szappanos jobb kézzel a lécre tolja a labdát.

92′
    Szélpál ellöki a felezőnél Szevikjant.

90′
    CSERE
    Tóth Barna be, Lenzsér le, bekk helyett ék.

89′
    Öt perc a ráadás.

89′
    Sárga lap
    Adama Traorének sárga lap túlzott gólörömért.

89′
    Romdan jobb oldali, jobblábas beadását az ötös rövid sarkáról ballal a rövid alsóba pöcköli Traoré, Kinyik mellől, három lépésről. Szappanos tehetetlen.

89′
    GÓL
    ADAMA TRAORÉ ELDÖNTI A MECCSET? Alighanem, 1–0!

87′
    Szabó Bálint egy csel után jobbal a jobb alsóba lőne kissé balról, 14-ről, Dibusz vetődve fogja a labdát.

85′
    Böde: 17 meccs a Fradi ellen, 2 góllal és 2 gólpasszal.

85′
    Traoré lövését Windecker hassal blokkolja, ápolás.

84′
    Böde 237 meccsen 103 góllal és 55 gólpasszal segítette a Fradit.

84′
    Haraszti rosszul védekezett most.

Anno 7 meccsen 1 kanadai pontot szerzett a Fradiban.

83′
    Szevikjan bal oldali beadását Traoré az ötös jobb sarkáról a földre fejeli, a labdát elkapja a léc alatt Szappanos.

81′
    MELLÉ! Fani jobbról remekül ad az ötösre egy szögletet. Cissé remek ütemben emelkedik, de a jobb alsó mellé fejeli a labdát.

80
    FÓRUM, HOZZÁSZÓLÁS ITT!

80′
    CSERE
    Haraszti Zsolt be, Mezei le, karmestercsere.

79′
    Cserék posztokra, Sztankovics óvatos duhaj.

79′
    CSERE
    Cristian Ramírez be, Civic le.

79′
    CSERE
    Kenan Kodro váltja Vargát.

79′
    CSERE
    Edgar Szevikjan be, Marquinhos le.

76′
    A pályán mezőnyharc, így érkezünk el a hajrá nyitányhoz.

75′
    Papp blokkolja Maiga bal oldali, ballábas, lapos beadását.

74′

73′
    CSERE
    Adama Traoré be, Zachariassen le.

70′
    Mezei szabadrúgása után Szabó Bálint jobbal a léc fölé lő 22-ről, picit balról.

69′
    A Paks 6–3–4-es mérleggel harmadik a vendégtabellán, és az egyetlen csapat a mezőnyben, amelynek semleges a gólkülönbsége (18–18). Idegenben október 7. óta nem ikszelt, akkor Kecskeméten ért el 1–1-et. 2024-ben az első 3 házon kívüli meccsét kapott gól nélkül nyerte meg, legutóbb azonban 2–1-re alulmaradt Diósgyőrben.

69′
    Maiga passzát Varga jobbal kapura teszi 11-ről, közbevetődik Papp, Varga a 11-espontról kapura ollózza a lecsorgót… véd balra vetődve Szappanos!

69′
    Fani bal oldali beadására kivetődik Szappanos, Civic indítása rossz Varga felé.

68′
    CSERE
    Böde Dániel meg Könyvest. Hatalmas ünneplés a lelátón.

68′
    CSERE
    Szabó I Bálint Skribeket váltja.

67′
    A keretben a szakemberekkel együtt 21 légiós van így is.

66′
    Jónéhány légiósát nem nevezte erre a meccsre a Fradi.

65′
    CSERE
    Mohamed Ali Ben Romdan be, Loncar le.

60′
    Fani hosszas variálás után jobbal a bal felső mellé emel egy a 16-os bal sarkáról járó szabadrúgást.

58′
    A Ferencváros több pontot hullajtott el eddig házigazdaként (12), mint vendégként (5), az otthoni mérlege 7–3–2. Az egyik legnagyobb különbségű győzelmét ebben a kiírásban pont a Paks ellen aratta (6–1), még Máté Csaba irányításával, amikor a gólkirályjelölt Varga Barnabás mesterhármast ért el korábbi csapata ellen.

58′
    Zachariassen passza után kissé balról Fani ad jobbal középre, Varga ötről kapura fejel, a vetődő Szappanos a bal alsó elől a kapufára tolja a labdát.

57′
    A második helyen álló tolnai együttes a legutóbbi 2 NB I-es meccsét elbukta, 3 forduló óta képtelen nyerni – utóbbira legutóbb az előző pontvadászat végén volt példa, amikor a záró 4 forduló alatt csak 2 pontot gyűjtött. Szerdán viszont újra a győzelem útjára lépett, de az NB II-es Vasas elleni 5–2-es sikert csak a hosszabbításban tudta kiharcolni a Magyar Kupában.

56′
    Vas egy jó csel után 14-ről, kissé jobbról Civicbe lő.

55′
    Skribek cselezget a jobb oldalon, felrúgják, Mezei beadását Szélpál 8-ról, kissé jobbról a léc fejeli. Nem sokkal!

54′
    A hivatalos nézőszám: 17 675.

53′

50′
    Skribek bal oldali, jobblábas szögletét elfejeli Makreckis Szabó elől.

50′
    Civic ballal balról 22-ről majdnem a rövid felsőbe lő, de véd Szappanos.

48′
    Makreckis elmegy Kinyik és Lenzsér mellett, jobbról középre ad, Varga eltűnik az ötösön, Szélpállal birkózva… tovább. Szappanos a labda mellé ütött, de nem volt érkező.

47′
    Második félidő
    FOLYTATJUK!

Fotó: Árvai Károly

46
    CSERE
    Vas Gábor folytatja Kovács helyén.

46′
    Az FTC szerdán a Mol Magyar Kupa negyeddöntőjében 2–0-ra győzött a DVTK otthonában, így hazai viszonylatban összesen már 11 tétmérkőzés (9 bajnoki és 2 kupa) óta őrzi a veretlenségét, miközben csak a debreceni MK-nyolcaddöntőjét, valamint a Puskás Akadémia elleni hazai bajnokiját hozta le döntetlenre (mindkétszer 1–1-re). Idehaza legutóbb december 10-én éppen Pakson kapott ki, 3–2-re.

46′
    A Fradi pályaválasztóként 10-szer győzte le a Paksot és 7-szer végzett vele döntetlenre. Az atomvárosiak összesen 2-szer távoztak győztesen a Groupama Arénából: 2016novemberében (1–2), majd 2022 februárjában (0–3). Eddig még a Vasas és a Puskás Akadémia tudott 2 bajnokit megnyerni a 2014 augusztusában átadott létesítményben, így most Bognár György együttese lehet az első, amelynek ez bajnokin 3-szor is sikerül.

Rangadó (Fotó: Árvai Károly)

46′
    Az előző 17 egymás elleni tétmérkőzésükön mindig legalább 3 gól esett, sőt, 12-szer minimum 4. Ezek során az FTC – egy kivételtől eltekintve – mindig legalább 2-szer betalált, és 13-szor győztesen vonulhatott le a pályáról.

46′

46′
    78 százalékban volt a labda a hazaiaknál, 8-szor lőttek kapura, 5-ször annak felületére, a másik oldalon ez az arány 2/1.

46′
    E párharc legjobb góllövői:
    Böde Dániel 8
    Franck Boli 6
    Varga Roland 6
    Tokmac Chol Nguen 6
    Varga Barnabás 5

46′
    VESZÍTENIVALÓJA csak a Ferencvárosnak van. A paksiak teher nélkül, felszabadultan futballozhatnak, ami jól jöhet ilyen kiélezett csatában. Csakhogy… A mostani Fradi nagyon erős, futballistáit nem zavarja meg a nagy tét, elég csak Varga Barnabásra gondolni. Nem véletlenül emelem ki őt… BORBOLA Bence a mérkőzés előtt

45′
    Szünet
    VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

44′
    Fani bal oldali, jobblábas kornerét leszedi Szappanos Cissé fejéről.

44′
    Négy perc a ráadás.

44′
    Mezei odarúg a balon Marquinhosnak, szabadrúgás.

44′
    A hazai közönség szidja az MLSZ-t, majd Karakót. Sztankovics nem reklamál már.

44′
    Sárga lap
    Windecker Józsefnek is sárga lap.

43′
    Sárga lap
    Böde Dánielé az első sárga, reklamált.

43′
    VAR
    Nyilván a VAR-ra várunk.

42′
    VAR
    A VAR szerint másnak nem jár lap.

42′
    Kovács kitolja a pályáról Marquinhost, kitör az általános pogó, Fani és Windecker összekap. Fani a földön.

41′
    Sárga lap
    Kinyik Ákosnak is, ha jól láttuk.

41′
    Sárga lap
    Mohammed Abu Faninak is sárga lap.

40′
    Két perce történt, Fani még mindig a földön, a fejét fogja.

40′
    Windecker lökte Fanit, két kéttel aki visszalépett a szűrő elé, de Kinyik odaállt elé, Fani aztán elterül.

39′
    Sztankovics hevesen reklamál, majd segít Fanit ápolni.

39′
    Fájlalja a homlokát, Szappanos elkapja Windecker grubancát, és jól leszidja. Tanár úr!

37′
    De a szélső szorul ápolásra.

37′
    Kinyik szereli kemény becsúszással Marquinhost, aki ráesik a bekk térdére… Ápolás a pályán.

36′
    Sárga lap
    Kristoffer Zachariassen látványosan lerántja a bal szélen Szabót, sárga lap.

35′
    A Paks ezzel szemben csak négyet. A tolnai zöld-fehérek legutóbb két éve, február 6-án voltak bravúrra képesek a Groupama Arénában, akkor 3-0-ra nyertek (mlsz.hu).

35′
    Az első helyezett fogadja a másodikat, két olyan csapat, amely egyaránt bejutott a MOL Magyar Kupa elődöntőjébe, mégpedig idegenbeli győzelemmel. Ami a bajnokságot illeti, a Ferencváros kétségtelenül jobban szerepelt márciusban, négy mérkőzésen tíz pontot gyűjtött.

35′
    Szélpál indítását Maiga hazafejeli Dibuszhoz.

33′
    Sárga lap
    Lenzsér Bence ellöki a bal szélen Marquinhost, kap egy sárga lapot.

30′
    SZAPPANOS! Lenzsér nem figyel, lyukat rúg, megindul Marquinhos, balról jobbra passzol Zachariassenhez, aki egyedül áll szemben a kapussal, jobbal 11-ről kapura lő, bal lábbal véd a kapus.

29′
    Marquinhos passzát elengedi Fani az ötös bal sarka előtt… éppen így jó az Pappnak.

27′
    Fani jobbról tízről az oldalhálóba lő, de beleért még Szélpál is. Korner.

27′

27′
    MI EZ, HA NEM VÁLOGATOTT FORMA?

26′
    Civic lapos passzát Zachariassen kissé jobbról, 21-ről kapura teszi ballal, jobbra vetődve véd Szappanos, a kipattanót Fani 17-ről, kicsit balról kapura teszi, jobbra vetődve ismét odaér Szappanos… az újabb kipattanót az ötös bal sarkáról kapura fejeli Fani, a jobb alsó előtt ismét elcsípi a labdát Szappanos.

25′
    SZAPPANOS!!!!

24′
    Mezei beadását kifejeli Cissé, Makreckis továbbtolja… éppen Könyves elé, aki ballal kapura lő kapásból kissé balról, 17-ről… balra vetődve véd Dibusz!

24′
    Fani estében elkapja Windecker bokáját, szabadrúgás jobbról.

23′
    Civic balról nagy erővel középre lövi a labdát, Szabó szereli Zachariassent, bár éppen a légiós lökte őt.

22′
    Skribek bal oldali kornere Vargáé. Papp megindul a bal szélen… kirúgás.

21′
    Kovács adott jobbról jobbal középre, nem Mezei.

21′
    Mezei ad be jobbról egy szabadrúgást, Szabó ballal középre ad, Dibusz csak öklöz, Mezei jobb oldali beadását Könyves hétről a jobb alsó felé fejeli… felszabadít Loncar.

20′
    Mezőnyharc, leült kissé a meccs.

12′
    Papp ütközik ismét Loncarral, szöglet. Civic beadása Pappé.

11′
    Varga balról középre ad, Marquinhos elengedi a labdát, Loncar 15 méterről ballal kapura lő, Szappanos jobbra ledőlve eléri a labdát!

10′
    Varga kezét kötözik, Loncar nagyot esik közben, megüti a derekát.

8′
    MELLÉ! Marquinhos passzát Varga gyengén rúgja meg a bal alsó felé az ötös bal sarka elől, ment a gólvonal előtt Lenzsér… de les.

7′
    Varga bal kezére rálép Kovács a 16-oson belül véletlenül, miután Makreckis jobb oldali beadását 10-ről Varga a bal sarok elé fejeli. Szappanosé lett a labda egyébként, vetődnie sem kellett.

6′
    Varga indítja a balon Marquinhost, aki jobbal lágyan az ötösre emel… jön Szappanos.

5′
    Sárga lap
    Kovács Krisztiáné a meccs első sárga lapja, odalépett a felező környékén Faninak.

5

4′
    De ott volt Kovács és Lenzsér is, Szélpál most nem villogott a bal szélen.

3′
    Helyzet, Zachariassen jobb oldali beadását Varga a bal alsóba fejelné, de blokkol a gólvonal előtt… Marquinhos. Lábbal.

2
    Remek az idő, jó a gyep és a hangulat, technikai telt ház a hírek szerint.

1
    Meccs indítása
    ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak tiszta fehérben, a vendégek tiszta szürkében.

De emlékezzünk meg Schumann Péterről is.

Müller Sándor és Juhász Péter emlékére gyászszünettel kezdünk.

Egy kis örökmérleg! A tabella jelenlegi első és második helyezettje 38-szor meccselt már az élvonalban, és ezekből a fővárosiak éppen 3-szor annyit nyertek meg, mint a tolnaiak. Az örökmérleg 21 ferencvárosi siker, 10 döntetlen, 7 paksi diadal.