1982. Ferencváros – Újpesti Dózsa 5-0, NB1
2004. Ferencváros – Balaton FC 0-4, NB1 rájátszás
2012. Ferencváros – Kecskeméti TE 3-0, NB1
2013. Diósgyőr – Ferencváros 2-2, NB1
2015. Szigetszentmiklós – Ferencváros 2-3, Ligakupa
2018. Ferencváros – Paks 2-2, NB1

Összes díjmérkőzés: 36 mérkőzés, 20 győzelem, 8 döntetlen, 8 vereség, 79-54 gólkülönbség

1973. Szőke István

“Az FTC a nemzetközi matchein szenvedett sorozatos vereségei után ma végre győzelemhez jutott. A bécsiek mentségére szolgál, hogy védelmük legerősebb támasza, a többszörösen reprezentatí­v Retschury hiányzott a csapatból és helyettese gyengén pótolta. Viszont igaz, hogy  az FTC nagy formájában 5-6 goaldifferenciával győzte volna le I. Viennát…” (1912 – Vienna)

“Változatos mérkőzés (…) A győztes csapatban Feldmann, »Virág« váltak ki.” (1917 – Kispesti AC)

Legerősebb hadi csapatukat állí­tották starthoz a zöld-fehérek, mely a várakozásnak megfelelően – különösen az első félidőben – igen jó játékkal örvendeztette meg az egyesület szokatlanul nagyszámban összegyült hí­veit. Köves, Hegyi és Farkas részvétele erősen növetlte a csapat játékerejét, s bizonyos, hogy ha a fentiekhez még Pataki és Binder is csatlakozik, olyan együttessel rendelkezik majd az FTC, mely még az MTK-nak is kemény munkát fog adni.” (1918 – Kispesti AC)

1929

“A Ferencváros húsvéthétfői győzelme egyébként annál váratlanabb volt, mert vasárnap nehezebb küzdelme volt a Hungária ellen (komoly bajnoki csatája!), mint a III. kerület ellen „handgaloppban” győző Újpestnek. Nem tagadható, hogy némi szerencséje is volt, amennyiben már az első negyedórában tizenegyesből és egy ofszájd í­zű góllal szerezte meg a győzelmet, ami az Újpestet alaposan letörte.” (1930 – Újpest)

“Villámlás és mennydörgés kí­sérte a zuhogó esőt, mely meghí­úsí­totta a Triestina mérkőzés végigjátszását” (1931 – US Triestina)

“A Ferencváros kevesebb gólt rúgott és többet kapott a kelleténél” (1935 – Zidenice)

1940

“A Kinizsi sokkal nagyobb akarással feküdt a játékba, mint ellenfele. Végig tervszerübben játszott, több gólhelyzetet dolgozott ki…” (1951 – Csepeli Vasas)

“Végig lendületesebb volt a Ferencváros” (1957 – Partizan Beograd)

“A játékidő első felében dicséretesen játszott a Ferencváros” (1962 – Rapid)

“Az egyik, egy szép gesztus volt a Ferencvárostól. Azok a csapatok, akik fontosnak tartják a múltuk ápolását, emléket is szoktak állí­tani a klub történelmének. Ebben a két klub nagyon hasonlí­tott egymásra. A Ferencváros stadionjában a Springer-szobor jelképezi a dicső múltat, az Atletico Bilbao stadionjában, a húszas évek legendás játékosának Rafael Moreno Aranzadi, becenevén Pichichi szobra utal arra, hogy a baszk csapatnak is fontosak azok a szimbólumok, melyek az összetartozást, a múlt tiszteletét fejezik ki. A Ferencváros nevében a csapatkapitány, Dalnoki Jenő helyezte el a koszorút a szobornál…A másik esemény a bí­rói öltözőben zajlott. Az akkori szabályok értelmében, a mérkőzés előtt negyed órával sorsolással döntötték el, hogy ha a visszavágó nem dönt a továbbjutásról (ekkor még nem számí­tottak az idegenben lőtt gólok), akkor a harmadik mérkőzést hol rendezzék meg. Tény, hogy elég szerencsétlen megoldást választottak akkoriban, de mivel a szerencse újra a Fradinak kedvezett (immáron másodszor – és nem utoljára), í­gy Alberték már úgy futhattak ki a pályára, hogy tudták, egy esetleges egy gólos vereség után a harmadik mérkőzésre Budapesten kerül sor. Ettől függetlenül a csapat nem az eredmény tartására törekedett. A gólunkra nem is kellett sokáig várni, hiszen a 14. percben egy parádés Varga Zoli góllal megszereztük a vezetést. A Fradi legendája Bilbaóban egy gyors lefordulás után, 25 méterről, ballal bombázott a válogatott kapus, Iribar hálójába!” (1965 – Athletic Bilbao)

1968

1973

1979

Az FTC kiütötte az Ú. Dózsát! Tempó, Fradi!: TFU_19950800_FU_001 - 0002-19820421Amikor a 60. percben Rab Tibi megszerezte az ötödiket, a Szentély örömmámorába úszó szurkolói már „kivégzést” emlegettek. Zúgott is a „Szeeeegény Dózsa…Szeeegény Dóóóóóóóóóóóóóózsa”, természetesen jó sokáig húzva az „ó-t”, mely éles tőrként szurkálta a lila hí­vők szí­vét. Akkor még nem ismertük az „ugrálós” rigmust, de már az akkori derbik sem hasonlí­tottak babazsúrokra. Voltak zászlóégetések és utcai kergetőzések szép számmal… meg lovasrendőrök és kardlapok is, de ezeket hagyjuk meg a legendák szintjén, bár egyszer jó lenne kinyomozni, hogy vajon mióta is tart ez a fajta Fradi-Dózsa ellentét, melyről azt hisszük, hogy egyenlő a labdarúgásunk történetével. (1982 – Újpesti Dózsa)

1990

1993

1999

Détári Lajos (FTC): – Jól kezdtük a mérkőzést, jól is játszottunk az első félidőben. Ha meglőjük a harmadik gólt – amire volt lehetőségünk -, akkor el is dönthettük volna a mérkőzést.” (2012 – Kecskeméti TE)

Popov Patrik: – Nehéz mérkőzés volt. Mielőtt beálltunk, mondta is nekünk a mester, hogy figyeljünk oda, mert nagyon keményen odateszik magukat a hazaiak. De az ilyen lehetőségekért küzdök edzésről edzésre, í­gy ki akartam használni a lehetőséget, hogy a felnőtt csapatban léphetek a pályára. Ez már önmagában is nagyszerű érzés, az pedig, hogy még gólt is lőttem, a hab a tortán.” (2015 – Szigetszentmiklós)