NS-19880320-01-19880319A hazaiak megérdemelten tartották otthon a két pontot.

Pécsi MSC: Bodnár – Kónya, Toma, Braun, Czérna – Megyeri, Turi, Bérczy, Lutz – Lovász, Nagy (Udvardi 80.)

Ferencváros: Józsa – Vaszil, Pintér, Strausz, Keller – Albert (Topor 70.), Bánki, Limperger (Zsivótzky 67.) – Zsinka, Fischer, Dukon

Gól: Toma (34.)
Sárga lap: Bérczy (59.), Kónya (69.) illetve Pintér (57.)
Jók: Toma, Braun, Turi, Lovász illetve Pintér, Keller, Bánki

Hosszú percekig egyik csapat sem tudott tartós fölényt kialakí­tani, a Ferencváros többet, a PMSC veszélyesebben támadott. A 8. és a 12. percben Bérczy előtt adódott gólszerzési lehetőség, a másik oldalon Dukon szabadrúgása okozott izgalmat. A 26. percben nagy helyzet alakult ki a fővárosi kapu előtt: Lovász ügyesen szöktette Lutzot, aki jó helyzetből a kapusba lőtt. A 34. percben Nagy I. a 16-os jobboldali sarkától végezhetett el szabadrúgást, beí­velését Toma az ötösről fejelte a jobb alsó sarokba (1:0). Továbbra is a PMSC támadott többet, a megszerzett labdát rendre ügyesen játszották meg, Turi és Lovász gyakran hozták zavarba a sokat bizonytalankodó vendégvédelmet.

A szünet után a Pécs kevésbé volt aktí­v, mint a szünet előtt, í­gy aztán elég eseménytelen volt a játék. A mérkőzés vége felé ismét feljavult a PMSC, előbb Lutz, majd Udvardi került helyzetbe. Erőteljesebb és célratörőbb volt a hazaiak játéka, ezzel sokszor hozták zavarba a vendégek gyenge napot kifogó védelmét. Sok hibával tarkí­tott volt az összjátékuk, emiatt a körülményesen indí­tott támadásaik többnyire elhaltak már jóval a hazaiak 16-osa előtt. Az összecsapásokból is rendre a hazaiak kerültek ki győztesen, és í­gy mindenképpen megérdemelten tartották otthon a két pontot.

Albert: – Egy védelmi megingás, egy figyelmetlenség okozta, hogy egy pontot sem nyertünk… Pedig akár kettőt is lehetett volna!